Dokładnie 12 marca odbył się pierwszy z zaplanowanych wykładów w ramach Akademii Dobrego Rodzica – cyklu spotkań skierowanych do opiekunów dzieci, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje rodzicielskie. Akademia Dobrego Rodzica to cykl kilkunastu wykładów, skierowanych do rodziców, dziadków lub opiekunów dzieci w wieku do 6 lat, chcących podnieść swoje kompetencje rodzicielskie, lepiej rozumieć potrzeby dziecka czy rozwiązać problemy rodzicielskie.
Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi: budowanie więzi z dzieckiem, noszenie dziecka w chuście, wsparcie w przeżywaniu trudnych emocji, rodzicielstwo przez zabawę, łagodna adaptacja do żłobka i przedszkola czy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i niemowlętom. Zajęcia organizowane są dwa, trzy razy w miesiącu.
Wszystkie zajęcia w ramach Akademii Dobrego Rodzica są bezpłatne i otwarte – zapisy nie są wymagane. Akademia Dobrego Rodzica to projekt będący inicjatywą mieszkańców Chorzowa Starego, realizowany w ramach 5. Budżetu Obywatelskiego. O kolejnych wykładach władze miasta informują na bieżąco za pośrednictwem Facebooka.
Źródło: Urząd Miasta Chorzów










Napisz komentarz
Komentarze