Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 grudnia 2025 18:44
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Za nami V Memoriał im. Jerzego Wyrobka

Na „Kresach” reprezentacje śląskich podokręgów piłki nożnej rywalizowały w V Memoriale wybitnego piłkarza i trenera Ruchu, Jerzego Wyrobka.
Za nami V Memoriał im. Jerzego Wyrobka

Memoriał Jerzego Wyrobka organizowany jest od 2014 r., w tym roku młodzi adepci futbolu rywalizowali więc ze sobą już po raz piąty. W turnieju wystąpiły reprezentacje 11-latków z 12. podokręgów wchodzących w skład Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W pierwszym etapie rozgrywek drużyny zostały podzielone na zasadzie losowania na cztery grupy: Racibórz, Sosnowiec, Tychy w grupie A, Katowice, Lubliniec, Żywiec w grupie B, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom w grupie C i Częstochowa, Rybnik, Skoczów w grupie D. W drugim etapie, aby rywalizacja była na podobnym poziomie, zmierzyli się mistrzowie w grupie I, wicemistrzowie w grupie II i zespoły z trzecich miejsc w grupie III. Wyników jednak nie odnotowywano. – Wszyscy jesteście zwycięzcami. Każdy z was otrzyma taki sam medal, a najważniejsze jest to, żeby na waszych twarzach zawsze gościł uśmiech, bo pamiętajcie o tym, że gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – powiedział prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula podczas ceremonii zakończenia turnieju.

W gronie gości, wręczających zawodnikom medale była także żona śp. Jerzego Wyrobka – pani Monika, która podziękowała wszystkim uczestnikom turnieju za sportową rywalizację i życzyła każdemu wspaniałej kariery. Ponadto kolega Jerzego Wyrobka z boiska Tadeusz Małnowicz miał okazję pogratulować i wręczyć statuetki dla najlepszych zawodników z każdego podokręgu.

Nie zabrakło także momentu, w którym uczestnicy oddali hołd patronowi turnieju. Nad grobem śp. Jerzego Wyrobka pochylili się: Arkadiusz Banasik z Wydziału Szkolenia Podokręgu Katowice oraz Kacper Miozga i Bartosz Wencel– reprezentujący zawodników.

Źródło: Ruch Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: SztrucelTreść komentarza: Obawiam się że jedyny plan jaki posiada prezydent, to plan budowy stadionu :(Data dodania komentarza: 23.12.2025, 15:44Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: J.Treść komentarza: Czy Pan Franta już zdążył skrytykować jakość, lokalizację i przestrzen?Data dodania komentarza: 23.12.2025, 09:43Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zooAutor komentarza: W.Treść komentarza: Jak oni to w umowie zapisali to "rozwiązanie kwestii estakady"? O co chodzi? Najpierw muszą przywrócić ruch na DK79 zeby rozebrać wiadukt na Nowej? Tak? Czy podeprzeć estakade i puścić ruch? Czyli jaki jest plan cukierka na to? Wiadomo? Za 5 lat bedzie remont wiaduktu na Nowej? Coś wiadomo?Data dodania komentarza: 23.12.2025, 09:42Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: choKUrzówTreść komentarza: XD w tym mieście wszystko tak wyglądaData dodania komentarza: 22.12.2025, 19:52Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zooAutor komentarza: budowlaniecTreść komentarza: Czyli remont nie ruszy 🙃 Ale co się dziwić, priorytetem miasta jest kolejny stadion. Kto by się przejmował jakimiś tam mostami? Ino ruch co nie?Data dodania komentarza: 22.12.2025, 14:52Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: SocratesTreść komentarza: Pokażcie zblizenie twarzy Maryi xdData dodania komentarza: 22.12.2025, 14:36Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zoo
Reklama
Reklama
Reklama