Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 16 grudnia 2025 14:37
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Peleton Tour de Pologne ponownie przejedzie przez Chorzów!

Po 50. latach wielkie kolarskie emocje wrócą na Stadion Śląski. Wszystko za sprawą trzeciego etapu 75. Tour de Pologne, który 6 sierpnia wyruszy z areny głównej chorzowskiego obiektu. To będzie wyjątkowy wyścig, obchodzący 90-urodziny, przypadające w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiamy informacje przydatne dla kibiców i kierowców z naszego miasta.
Peleton Tour de Pologne ponownie przejedzie przez Chorzów!

75. Tour de Pologne – Narodowy Wyścig Niepodległości rozpocznie się 4 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W wyścigu wystartuje 18 najlepszych zawodowych grup świata należących do UCI World Teams, a także cztery zespoły z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski oraz CCC Sprandi Polkowice. Na starcie 75. Tour de Pologne pojawi się m.in. Michał Kwiatkowski. Aż cztery etapy rozegrane zostaną w województwie śląskim. Na Stadionie Śląskim rozpocznie się 140–kilometrowy, trzeci etap z finiszem w Zabrzu.

Start honorowy z legendarnego „Kotła Czarownic” odbędzie się 6 sierpnia o godz. 15.40. Kolarze przejadą przez bieżnię lekkoatletyczną stadionu, a następnie wyjadą tunelem w kierunku bramy nr 7. Wejście na trybuny możliwe będzie od godz. 13.00 bramami nr 3, 4 oraz 5. Wstęp wolny.

Tegoroczny wyścig to również wielki powrót światowego kolarstwa na Stadion Śląski. Ostatni Wyścig Pokoju na chorzowskim obiekcie odbył się 20 maja 1968 roku. W kolejnych latach Stadion Śląski gościł jedynie kolarzy startujących w Wyścigu Przyjaźni Polski i Czechosłowacji, nazywanego wówczas „Śląskim bratem Wyścigu Pokoju”.

- Za nami mecz piłkarski, impreza lekkoatletyczna, koncert. Przed nami wielkie kolarskie emocje, które wracają do „Kotła Czarownic”. Zapraszam wszystkich do kibicowania i oglądania najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu – mówi Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Zmiany organizacji ruchu

Niedzielna trasa wyścigu prowadzona będzie ulicami: Łagiewnicką, Krzyżową, Stabika, Stacyjną, Legnicką, Rębaczy, Główną, Michałkowicką (do granicy z Siemianowicami Śląskimi). W poniedziałek kolarze pojadą ulicami Parkową (od skrzyżowania z al. Harcerską), Kościuszki, Poniatowskiego, Konopnickiej, Dąbrowskiego, Armii Krajowej, Szpitalną, Batorego, do granicy z Rudą Śląską przy ul. Radoszowskiej.

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wyścigu oraz użytkownikom chorzowskich ulic, wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

5.08 (niedziela):

- wprowadzone zostaną ograniczenia postoju pojazdów (cały dzień) w ciągu ulicy Łagiewnickiej na odcinku pomiędzy ulicami Niedurnego i Krzyżową,

- Od godz. 16:30 do czasu przejazdu ostatniego zawodnika (ok. godz. 17:45) zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną wszystkie skrzyżowania położone na trasie wyścigu.

6.08. (poniedziałek)

wprowadzone zostaną ograniczenia postoju pojazdów (cały dzień) w ciągu ulic:

- w godzinach od 15:30 do czasu przejazdu ostatniego zawodnika (ok. godz. 16:15) zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną wszystkie skrzyżowania położone na trasie wyścigu.

- Parkowej na odcinku pomiędzy rondem przy C.H. Carrefour i ul. Kościuszki (rondo),

- Poniatowskiego na odcinku pomiędzy ulicami Konopnickiej i Kościuszki (rondo),

- Konopnickiej na odcinku pomiędzy ulicami Bogedaina i Poniatowskiego,

- Konopnickiej na odcinku pomiędzy ulicami Katowicką i Bogedaina,

Zamknięcia ulic wynikające z wprowadzonej zmiany organizacji ruchu uwzględnione zostaną na mapach bezpłatnej mobilnej nawigacji Waze (dla kierowców samochodów i motocykli) https://tinyurl.com/yaer9q49 w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google (program Connected Citizens https://www.waze.com/pl/ccp).

 

Źródło: Stadion Śląski/KMP Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: AlexTreść komentarza: Na mecze chodzi około 9 tys osob i nie są tylko z Chorzowa, w Chorzowie mieszka 100 tys osób więc zainteresowanie wynosi około 5 procent mieszkańców, może warto zapytać ludzi czy na pewno chcą stadion i niech większość zdecyduje, bo może lepiej obwodnicę itp. Jakoś dziwnie to wygląda ale co ja tam wiemData dodania komentarza: 16.12.2025, 12:43Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: HajduckiTreść komentarza: 600 tys. zł gdyby to była budowa stadionu w ciągu 3 lat. Ta budowa potrwa ok. 15. Licząc razem kosztem pieniądza, ten stadion będzie kosztować mieszkańców 1 mld zł. To jest dla miasta trumna z kompletem gwoździ.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 12:40Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: HajduckiTreść komentarza: Chorzowianie, odwołajcie tego szaleńca póki jeszcze całkiem nie utopił miasta!Data dodania komentarza: 16.12.2025, 12:17Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: z.Treść komentarza: Którzy się "sprzedawaja "szybciej niż skarpety na BarskiejData dodania komentarza: 16.12.2025, 12:08Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: SiemcokTreść komentarza: Możecie się wyprowadzić. To miasto jest ino do kibicówData dodania komentarza: 16.12.2025, 10:58Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: "poza sportem mają znaleźć się tam punkty usługowe, komercyjne i biznesowe" Ma być restauracja i muzeum Ruchu. Co ciekawy jestem, jak będzie frekwencja w muzeum Ruchu. Nawet jak każdy kibic pójdzie, to tylko raz. No bo co się tam może pojawić nowego?Data dodania komentarza: 16.12.2025, 09:40Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]
Reklama
Reklama
Reklama