Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 23:45
Reklama Baner reklamowy

Wkrótce Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka inspiruje"

XIII edycja programu Tydzień Bibliotek odbędzie się w dniach 8-15 maja. Hasło tegorocznej edycji to: "Biblioteka inspiruje".
Wkrótce Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka inspiruje"

Głównym celem Tygodnia Bibliotek jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tydzień Bibliotek, jak co roku, rozpoczyna się 8 maja - w Dniu Bibliotekarza. W tym czasie Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie zaprasza do swoich filii.

 

Dlaczego czytasz książki - Program imprez

Filia nr 2, ul. Ryszki 11/13
11.05.2016 r. o godz. 17.00
"Wyprawa Tappiego do niezwykłego miejsca" - zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci na podstawie cyklu książek Marcina Mortki o wikingu Tappim i jego przygodach

Filia nr 5, Pl. A. Mickiewicza 4
11.05. - 13.05.2016 r. o godz. 12.00
"Biblioteka dawna i współczesna" - pogadanka dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Filia nr 14, ul. Opolska 4
11.05.2016 r. o godz. 11.00
"Zabawa Maksa. Maks i baloniki" - zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci na podstawie cyklu książek Katarzyny Zychli pt. "Świat Maksa"

Filia nr 18, ul. Gwarecka 4
09.05.2016 r. o godz. 10.00
"Nasza osiedlowa biblioteka" - wycieczka przedszkolaków do biblioteki

 

Lubisz powieści dla kobiet? Spotkanie z autorką i blogerką Ewą Formellą

Spotkania autorskie z Ewą Formellą - chorzowianką, od 30 lat mieszkającą w Trójmieście, autorką powieści dla kobiet, z których zadebiutowała "Leśniczówką" - odbędą się w dwóch filiach:

Filia nr 5, Pl. A. Mickiewicza 4
13.05.2016 r. o godz. 17.00

Filia nr 19, ul. Kilińskiego 2
12.05.2016 r. o godz. 17.30

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: szaula Treść komentarza: To wreszcie kiedy 07-2026 czy 07-2027. W nagłówku pisze 07-2026 a na końcu artykułu 07-2027. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:29 Źródło komentarza: Ciężarówki nie wjadą tranzytem na ulicę Bytomską. Miasto wprowadza poważne zmiany! Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To juz wiemy na kogo nie glosowac do rady miasta. Nie chcemy takiej rady! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:35 Źródło komentarza: Prezydent Szymon Michałek z wotum zaufania i absolutorium Autor komentarza: Laax Treść komentarza: Mówią, żę pożar zaczął się o 16:30 a pierwsze ostrzeżenia RCB zaczęły przychodzić kolejnego dnia o 0:35. Prezydent Michałek sie obudził to wysłał informacje o potrzebie takiego alarmu RCB Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Pożar śmieci w Chorzowie. Powołano pełnomocnika ds. Bezpieczeństwa Środowiskowego [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To wyróżnienie pewnie z powodu zamknięcia estakady haha Faktycznie to osiagniecie na skalę całej kuli ziemskiej! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:17 Źródło komentarza: Miasto Chorzów w prestiżowym zestawieniu! "To nasza wspólna nagroda i jednocześnie motywacja do dalszej pracy" Autor komentarza: Katns Treść komentarza: Dzien dobry o ktorej spiewac bedzie mily pan Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:28 Źródło komentarza: Skolim, Modelki i Zenek Martyniuk na Śląskim! [HARMONOGRAM] Autor komentarza: kaloryfer Treść komentarza: No, trwałe to jak 150! Tak to jest jak uprawia się prowizorkę, byle by tylko pokazać, że COKOLWIEK się ROBI. Wywalone pieniądze- a mógł być festyn, na którym by można pobrylować i FAJNE zdjęcia popstrykać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:11 Źródło komentarza: Problemy z placem zabaw w Parku Hutniczym – zaledwie miesiąc po otwarciu
Reklama
Reklama