Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 maja 2026 03:18
Reklama Baner reklamowy

Z kadry na trening Ruchu

Wtorek i środa stały w zespole Ruchu pod znakiem tradycyjnych badań wydolnościowych i testów szybkości. Nad przebiegiem badań czuwał dobrze znany przy Cichej Leszek Dyja, który jeszcze dwa lata temu pełnił w Ruchu funkcję trenera przygotowania fizycznego, a obecnie pracuje w sztabie reprezentacji Polski prowadzonej przez Jerzego Brzęczka.
Z kadry na trening Ruchu

Badania zawodników rozpoczęły się we wtorek od sprawdzenia wydolności. Przeprowadza się je na ergometrach przypominających stacjonarne rowerki. Każdy zawodnik zaczyna jazdę od obciążenia na poziomie 50 WAT, które co 2 minuty jest zwiększane o taką samą wartość. Aby badanie było miarodajne musi trwać minimum 8 i maksymalnie 12 minut. Długość testu zależy od tętna zawodnika, które mierzone jest przed zwiększeniem obciążenia.

Z kolei podczas dzisiejszych testów szybkości zawodnicy musieli czterokrotnie przebiec dystans 30 metrów, a dzięki fotokomórkom, można było określić jaki czas uzyskali na odcinku: 5, 10, 20 i 30 metrów. Testy pozwalają odpowiedzieć na pytania jaka jest wytrzymałość szybkościowa i dynamika poszczególnych piłkarzy. Na podstawie wyników obu badań sztab szkoleniowy będzie dostosowywać plan treningowy i poziom obciążenia dla zawodników.

W badanich uczestniczył testowany Dominik Cheba, a także bramkarze – Jakub Bielecki i Dominik Byszewski. Przy Cichej wciąż czekają na przyjazd Pawło Miahkowa. Powrót Ukraińca opóźni się ze względu na przedłużające się formalności związane z wydaniem wizy.

W czwartek po raz pierwszy w tym roku „Niebiescy” będą ćwiczyć na powietrzu. Przed południem odbędzie się trening na Kresach, na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

 

Źródło: Ruch Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Tęczowy ChorzowTreść komentarza: Czy na otwarciu był wojewoda bo widziałem jak trawniki malują na kolory tęczy pod urzędemData dodania komentarza: 22.05.2026, 11:26Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Pytanie zasadnicze. Na jak dlugo bedzie otwarty...Mam nadzieję ze regerendum wyybierze kogos kompetentnego na to stanowisko i ten ktos podejmie decyzję co dalej!Data dodania komentarza: 22.05.2026, 06:34Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Kiedy będą opublikowane oświadczenia majątkowe radnych i reszty ? Chcę wiedzieć ile co miesiąc inkasują za ten pokaz władzyData dodania komentarza: 22.05.2026, 06:02Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: EwkaTreść komentarza: Mógł ten orzejazd wrocic wxzesniej, tylko sie sajmon bujać niepotrzebnie z WINBem bujał. Bez efektu za to ze szkodą dla mieszkańcow.Data dodania komentarza: 21.05.2026, 20:47Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: LittleMiTreść komentarza: Taką stajnię Augiasza można posprzątać tylko za odpowiednią kasę i pewność, że się ma wolną rękę do robienia porządków.Data dodania komentarza: 20.05.2026, 15:12Źródło komentarza: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach nadal bez nowego dyrektora. Jest kolejna rekrutacjaAutor komentarza: InfoTreść komentarza: Przybył w sprawie transkrypcji zastępcy ?Data dodania komentarza: 20.05.2026, 08:07Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w Chorzowie
Reklama
Reklama