Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Pracownicy ZTM pomogą pasażerom na przystankach

Znaczące zmiany w organizacji ruchu tramwajowego wprowadzone zostały w ostatni weekend w Katowicach, Sosnowcu oraz w Świętochłowicach. Aby ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, przygotowana została specjalna akcja informacyjna.
Pracownicy ZTM pomogą pasażerom na przystankach

Prace rozpoczęły się w piątek wieczorem, kiedy wyłączona została komunikacja tramwajowa między centrum Katowic a Brynowem. W zamian kursować zaczęły autobusy zastępcze T-16. Tramwaje na tory powróciły w niedzielę rano, ale do Brynowa wciąż można było dojechać tylko dwoma liniami (T16 i T36), pozostałe tramwaje swoją trasę kończyły na placu K. Miarki.

Kolejnym etapem modernizacji infrastruktury tramwajowej były prace w ciągu ul. Bytomskiej w Świętochłowicach przeprowadzane od 12 do 13 stycznia. Na odcinku od Chorzowa Batorego do Bytomia Łagiewnik uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-7.

Natomiast od dziś, 14 stycznia, rozpoczął się kolejny etap modernizacji infrastruktury tramwajowej w ciągu ulic: Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu, który realizowany jest przy wstrzymaniu ruchu tramwajowego W związku z tym, wprowadzone zostały zmiany w sposobie prowadzenia komunikacji tramwajowej, tj. linii nr: 21, 24 oraz 15, 26, 27, 42 i uruchomieniu tymczasowej linii tramwajowej nr 44 oraz autobusowej komunikacji zastępczej T-21.

O zmianach tych pasażerowie informowani są za pośrednictwem mediów elektronicznych (strona internetowa, media społecznościowe). Odpowiednia informacja zamieszczona została na słupkach przystankowych (rozkłady jazdy, komunikaty, przystanki tymczasowe oraz dodatkowe schematy na słupkach przystankowych), na tablicach SDIP oraz bezpośrednio w pojazdach (plakaty w tramwajach).

Pasażerowie będą mogli uzyskać także informację bezpośrednią – wzmocniona została obsada infolinii ZTM, a na wybranych przystankach węzłowych w rejonie zmian będą obecni pracownicy, którzy udzielą wszelkich informacji, będą również rozdawać ulotki. Informacje na przystankach węzłowych udzielane będą codziennie od piątku do poniedziałku głównie w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego. Ponadto pracownik ZTM na Brynowie pojawi się także w piątek w godzinach wieczornych, natomiast od poniedziałku w wybranych wiatach przystankowych pojawią się citilighty ze schematami tras tramwajów (w Katowicach) oraz autobusowej komunikacji zastępczej (w Sosnowcu).

Przystanki, na których będzie udzielana informacja przez pracowników ZTM w godzinach szczytu komunikacyjnego:

  • Katowice Rynek (piątek-poniedziałek)

  • Katowice Plac Miarki (poniedziałek)

  • Brynów Pętla (piątek-poniedziałek)

  • Bytom Plac Sikorskiego (sobota-niedziela)

  • Chorzów Rynek (sobota-niedziela)

  • Sosnowiec Dworzec PKP (poniedziałek)

  • Będzin Zamek/Rondo (poniedziałek)

 

Źródło: UM Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Radek Treść komentarza: Czy ja dobrze rozumiem, że zakwestionowano poprawność matematycznych obliczeń? Czy urzędnicy nie mają kalkulatorów, albo umiejętności korzystania z nich? Może należałoby każdemu z pracowników UM zakupić tani przenośny kalkulator i zorganozować szkolenie e jego korzytania? Data dodania komentarza: 14.07.2026, 11:38 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę Autor komentarza: Radek Treść komentarza: Czy ja dobrze rozumiem, że zakwestionowano poprawność matematycznych obliczeń? Czy urzędnicy nie mają kalkulatorów, albo umiejętności korzystania z nich? Może należałoby każdemu z pracowników UM zakupić tani przenośny kalkulator i zorganozować szkolenie e jego korzytania? Data dodania komentarza: 14.07.2026, 11:37 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę Autor komentarza: Żal Treść komentarza: To prawda...niestety....30 lat temu świat był jeszcze normalniejszy...dziś wszystko przelicza się na kasę zysk byle szybciej byle więcej...schyłek ludzkości...tak ogólnie Data dodania komentarza: 14.07.2026, 11:01 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę Autor komentarza: Okirafal Treść komentarza: Stadion, a resztę olać albo zamalować bazgrołami z ruchu Data dodania komentarza: 14.07.2026, 06:48 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę Autor komentarza: Iiii Treść komentarza: To po co głosowanie?? Data dodania komentarza: 13.07.2026, 20:03 Źródło komentarza: Znamy wyniki głosowania w Świętochłowickim Budżecie Obywatelskim na 2027 rok. Zobacz, jakie projekty zwyciężyły! Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To miasto juz nigdy nie podniesie sie. Zapomnijcie o tym. Obiecuje Wam i wspomnicie moje slowa. Na to miasto juz dawno jest za pozno. Ulica wolnosci juz nigdy nie bedzie taka jak 30 lat temu! A parkiem slaskim cieszcie sie póki go jeszcze mamy... Data dodania komentarza: 13.07.2026, 17:18 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę
Reklama
Reklama