Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Szkoła i przedszkole w Maciejkowicach zostaną połączone

Radni postanowili podczas dzisiejszej sesji rady miasta, że Przedszkole nr 22 znajdujące się przy ul. Brzezińskiej 1a, zostanie przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 25 im. Stanisława Hadyny, znajdującej się przy ul. Głównej 21. W ten sposób powstanie pierwszy w mieście Zespół Szkolno-Przedszkolny.
Szkoła i przedszkole w Maciejkowicach zostaną połączone

Plany dotyczące połączenia obydwu placówek pojawiły się już pod koniec 2014 roku. Władze miasta uznały wówczas, że do budynku przy ul. Głównej 21 mogłyby przenieść się przedszkolaki z ul. Brzezińskiej 1a, z powodu sporej ilości wolnej przestrzeni, spowodowanej stosunkowo niewielką liczbą uczęszczających tam uczniów. Szacowano, że dostosowanie obiektu do nowych celów, wraz z jego kompleksową modernizacją, będzie kosztować ok. 2,5 mln zł. Budynek po przedszkolu miał zostać zagospodarowany jako prywatny ośrodek dla dzieci autystycznych. Wtedy plany te nie doszły jednak do skutku.

Po niespełna pięciu latach temat powrócił na salę obrad chorzowskiego magistratu. Tym razem z pozytywnym rezultatem. W budynku przy ul. Głównej 21 znajdowała się do tej pory biblioteka. Spotykała się tam również Rada Maciejkowic. Wiesław Ciężkowski przekonywał jednak podczas dzisiejszej sesji rady miasta, że nie jest to przeszkoda, do przeniesienia tam przedszkola. - Tuż obok szkoły znajduje się lokal o powierzchni ponad 200 m kw. Planujemy umieścić tam bibliotekę, o ile nie zmieści się ona w szkole. Tam też mogłaby spotykać się Rada Osiedla – zaznaczał z mównicy zastępca prezydenta miasta.

Radni pytali również jakie są plany względem budynku przedszkola. - Ta kwestia wymaga jeszcze dyskusji. Mógłby powstać tam kolejny żłobek lub placówka dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Zaznaczam, że stan techniczny budynku nie jest najlepszy, wymaga nakładów finansowych – przekonywał Wiesław Ciężkowski.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ma zacząć funkcjonować od 1 września br.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

maciejkowiece.pl 15.03.2019 13:09
nowa strona przedszkola: www.przedszkole.maciejowice.pl

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Okirafal Treść komentarza: Stadion, a resztę olać albo zamalować bazgrołami z ruchu Data dodania komentarza: 14.07.2026, 06:48 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę Autor komentarza: Iiii Treść komentarza: To po co głosowanie?? Data dodania komentarza: 13.07.2026, 20:03 Źródło komentarza: Znamy wyniki głosowania w Świętochłowickim Budżecie Obywatelskim na 2027 rok. Zobacz, jakie projekty zwyciężyły! Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To miasto juz nigdy nie podniesie sie. Zapomnijcie o tym. Obiecuje Wam i wspomnicie moje slowa. Na to miasto juz dawno jest za pozno. Ulica wolnosci juz nigdy nie bedzie taka jak 30 lat temu! A parkiem slaskim cieszcie sie póki go jeszcze mamy... Data dodania komentarza: 13.07.2026, 17:18 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę Autor komentarza: Martyna Treść komentarza: Może zamiast eskalacją konfliktów na linii ChSM - Miasto Chorzów zaczniecie robić dobre prawo? Data dodania komentarza: 13.07.2026, 15:35 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę Autor komentarza: Moss Treść komentarza: Galerie pseudo i betony i badziewie w tych sklepikach ileż można a gdzie zieleń płuca miasta??? Wszystko zabudować albo deweloper i parkingi i pseudo galerie i z czego się cieszą??? Data dodania komentarza: 12.07.2026, 20:39 Źródło komentarza: Centrum handlowe przy Muzeum Hutnictwa coraz bliżej Autor komentarza: Szoks Treść komentarza: No tak i jeszcze wiatru wpuścić trochę latem bo w tej duchocie i betonie to na pewno pięknie sobie posiedzieć latem....może tak w innych częściach jakąś ławkę jedna choć postawić bo nie ma gdzie przysiąść ...dla seniorów! Data dodania komentarza: 12.07.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ulica Wolności wzbogaciła się o nowe ławki
Reklama
Reklama