Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Muzyczne kontrasty w Chorzowie

ANNUM festival to wyjątkowe artystyczne zderzenia i kontrasty będące szansą na dialog twórczy, dialog między środowiskami i pokoleniami, dialog z muzyką Jana Sebastiana Bacha. W tym roku wydarzenie ponownie zawita do naszego miasta.
Muzyczne kontrasty w Chorzowie

ANNUM festival po raz kolejny nie tylko prezentuje dzieła, ale też wywołuje dyskusje, przenosząc i łącząc muzykę dawną ze światem dzisiejszym poprzez… kontrasty. To jedyny całoroczny festiwal muzyki dawnej na Śląsku, który po raz kolejny zawita do Chorzowa.

Najbliższy koncert odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19:00 w Domu Parafialnym przy Kościele św. Jadwigi.

Program:
Georg Philipp Telemann
TWV 55:e10 Ouverture-Suite

Johann Sebastian Bach
BWV 1004 II Partita d-moll (Chacona)
BWV 1050 V Koncert brandenburski D-dur

Wykonawcy:
Lilianna Stawarz – klawesyn
Collegium Copernicus - orkiestra historyczna
Zygmunt Magiera - kierownictwo muzyczne, dyrygent

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W tym roku organizatorzy przedstawili również propozycję dla dzieci, czyli ANNUM kids.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: :(Treść komentarza: Zgadzam się, dużo słyszy się o zwolnieniach pracowników! Jeżeli z tym Ruchem to prawda to ja nie chce klubu w mieście!Data dodania komentarza: 17.03.2026, 12:16Źródło komentarza: Czy w Chorzowie i Świętochłowicach potanieje woda? Jest wniosek do centrali, a spółka notuje rekordowe zyskiAutor komentarza: JTOTreść komentarza: No co Wy, że Kasztana chcecie odwołać? Dajcie Prezydentowi pracować tak jak poprzednikom.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:06Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: z_wwyTreść komentarza: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. AmenData dodania komentarza: 16.03.2026, 17:21Źródło komentarza: Nie żyje Józef Dembiniok, wieloletni starszy kustosz chorzowskiego muzeumAutor komentarza: RussellGunnTreść komentarza: Jeden laureat a do zdjecia troje podłączonych.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 16:11Źródło komentarza: Prestiżowe odznaczenie dla chorzowskiego artysty. Nadawane jest przez Ministerstwo KulturyAutor komentarza: Krzysztof BTreść komentarza: złodzieje na chama chcą z powrotem do koryta i kraść kople katale a tfffuuu!Data dodania komentarza: 16.03.2026, 09:42Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ReferendumTreść komentarza: Stek bzdur. Trzeba odwołać P. Michałka, Chorzów umiera, ludzie obudźcie się nim będzie za późno i Chorzów to będzie ino Ruch. Chorzów umiera, likwidator działa!Data dodania komentarza: 15.03.2026, 23:35Źródło komentarza: Czy w Chorzowie i Świętochłowicach potanieje woda? Jest wniosek do centrali, a spółka notuje rekordowe zyski
Reklama
Reklama