Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 18 grudnia 2025 21:34
Reklama Baner reklamowy
Reklama

Córka byłego piłkarza Ruchu Chorzów potrzebuje pomocy

Dawid Szczypior, były obrońca Niebieskich prosi o pomoc w zbiórce pieniędzy potrzebnych na operację jego rocznej córeczki.
Córka byłego piłkarza Ruchu Chorzów potrzebuje pomocy

Dziewczynka urodziła się 30.05.2015 z wrodzonym znamieniem barwnikowym określonym jako olbrzymi na prawej stronie głowy, czoła i policzka.

„Niestety w Polsce możliwości leczenia i usunięcia znamienia kończą się na przeszczepie skóry... Agatka przeszła już dwie operacje usunięcia części znamienia z głowy oraz miała wykonaną dermabrazję... niestety po każdym zabiegu barwnik pojawiał się ponownie (ze zdwojoną siłą )" – poinformował piłkarz. Pomoc nadeszła ze Stanów Zjednoczonych. Doktor Bruce Bauer, chirurg z Chicago jest w stanie usunąć znamię, jednak potrzeba do tego 110 tysięcy złotych.


Na pomoc ruszyli także koledzy i znajomi z boiska. Swoje koszulki na licytację przekazali między innymi: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Artur Sobiech, Filip Starzyński, Daniel Dziwniel, Bartłomiej Babiarz, Martin Konczkowski. Zakupić można także koszulkę z autografami wszystkich zawodników Ruchu. Swoje rękawice oddali także Michał Buchalik i Krzysztof Kamiński.

Największa zbiórka zaplanowana jest w sobotę, podczas charytatywnego meczu, w którym na stadionie Grunwaldu Ruda Śląska Reprezentacja Śląska Oldbojów podejmie drużynę Kibiców Polonii Irlandzkiej. W trakcie spotkania, które rozpocznie się o godzinie 12 wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek. Chętni będą mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z piłkarzami.

Dziewczynce można również pomóc za pośrednictwem strony zrzutka.pl

Istnieje również możliwość licytacji koszulki Ruchu Chorzów na rzecz Agatki - TUTAJ 

Fot. www.facebook.com/dawid.szczypior.5

autor: Marta Piątek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: JoannaTreść komentarza: Prezydent Michałek doprowadzi do bankructwa Chorzowa i Ruchu , tak nie może wyglądać pomoc finansowanie miasta , kosztem normalnego życia mieszkańców Chorzowa i potężnego zadłużania miasta. SKANDALData dodania komentarza: 18.12.2025, 19:50Źródło komentarza: Radni odrzucili projekt budżetu Chorzowa na rok 2026Autor komentarza: KOalicjaTreść komentarza: Chorzów jest najważniejszy , służba zdrowia , szkolnictwo , infrastruktura drogowa to priorytet dla dobra mieszkańców. Klub Ruch Chorzów niech sobie radzi sam , mamy stadion Śląski w Chorzowie , jak będą pieniądze przy Cichej 6 można wybudować w przyszłości nowoczesny kompleks treningowy dla młodzieży i zawodowców.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 19:45Źródło komentarza: Radni odrzucili projekt budżetu Chorzowa na rok 2026Autor komentarza: ChorzowianinTreść komentarza: Ten człowiek zatopi to miasto.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 18:45Źródło komentarza: Radni odrzucili projekt budżetu Chorzowa na rok 2026Autor komentarza: bRawoTreść komentarza: Brawo Panowie i Panie! Macie mój głos w kolejnych wyborach! Nie dla kolejnego stadionu dla prywatnego podmiotu jakim jest Ruch Chorzów! Tak, dla infrastruktury i edukacji! Tak dla Chorzowa!Data dodania komentarza: 18.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Radni odrzucili projekt budżetu Chorzowa na rok 2026Autor komentarza: V.Treść komentarza: Masz prawo zamówień publicznych tego nie przeskoczysz.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 15:11Źródło komentarza: Chorzów: który ekspert zbada estakadę? Wpłynęły dwie ofertyAutor komentarza: slazakTreść komentarza: A nie lepiej tych pseudo-kibicow sprzedać do ruskich na narządy? Wiecie ile to pieniedzy jest?! na pewno na stadion starczy i jeszcze cos do kieszeni wejdzie bokiem hahahaData dodania komentarza: 18.12.2025, 15:00Źródło komentarza: Park Śląski ma problem. Chorzów nie chce już zwalniać spółki z podatku
Reklama
Reklama
Reklama