Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Raz, Dwa, Trzy... Chorzowski Teatr Ogrodowy

Odliczanie do rozpoczęcia kolejnej edycji Chorzowskiego Teatru Rozrywki już się rozpoczęło. Wydarzenie ruszy już za kilka dni, bo w najbliższy piątek, 12 lipca. Na początek czeka nas koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy.
Raz, Dwa, Trzy... Chorzowski Teatr Ogrodowy

Organizowany od 2007 roku letni festiwal artystyczny o charakterze teatralnym, odbywa się na terenie chorzowskiej Sztygarki, czyli zrewitalizowanych obiektach dawnej kopalni Prezydent. Scena główna co roku staje w stuletnim Magazynie Ciekłego Powietrza, w cieniu unikatowej zabytkowej, 42-metrowej żelbetowej wieży szybowej z 1933 roku. Od 2016 roku wydarzenia ChTO odbywają się również na scenie w Chorzowskim Centrum Kultury oraz w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie.

ChTO prezentuje w większości kameralne spektakle komediowe (widownia do 300 miejsc) teatrów z całego kraju i bliskiej zagranicy. Copiątkowym, wieczornym spektaklom towarzyszą, związane z nimi tematycznie, projekcje filmowe, koncerty i wystawy. Pełny program tegorocznej edycji można znaleźć TUTAJ.

Mimo że Chorzowski Teatr Ogrodowy – jak sama nazwa wskazuje – to przede wszystkim spektakle teatralne, to w tym roku wydarzenie zainauguruje koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy. Odbędzie się on 12 lipca o godz. 19:00 w Sztygarce. Gwiazdy wieczoru nie trzeba nikomu przedstawiać. Wspólnie grają już prawie od trzech dekad. Ich nazwa miała nie kojarzyć się z żadną ideologią i doszli do wniosku, że tylko liczebniki są wolne od takich obciążeń. Chociaż uciekają od
mainstreamu, słyszeli o nich niemal wszyscy.

Tworzą muzykę, która łączy pokolenia, urzeka szczerością i prawdziwością przekazu. Zresztą dla lidera zespołu, Adama Nowaka, twórczość polega na uczciwym zadawaniu dogłębnych pytań. Tę sztukę opanował bez zarzutu. Raz, Dwa, Trzy to klasa sama w sobie. Jak zawsze będzie inteligentnie, ironicznie, poetycko... choć nie da się jednak zamknąć ich w szufladce z napisem „piosenka poetycka”. Muzycy od lat wymykają się wszelkim schematom. Ich pierwszej płyty w 1991 roku nikt nie chciał wydać, ale od wielu lat, ich każdy kolejny krążek, błyskawicznie pokrywa się (podwójną) platyną.

 

Źródło: ChTO|UM Chorzów

Fot. Raz Dwa Trzy (Facebook)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Tęczowy ChorzowTreść komentarza: Czy na otwarciu był wojewoda bo widziałem jak trawniki malują na kolory tęczy pod urzędemData dodania komentarza: 22.05.2026, 11:26Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Pytanie zasadnicze. Na jak dlugo bedzie otwarty...Mam nadzieję ze regerendum wyybierze kogos kompetentnego na to stanowisko i ten ktos podejmie decyzję co dalej!Data dodania komentarza: 22.05.2026, 06:34Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Kiedy będą opublikowane oświadczenia majątkowe radnych i reszty ? Chcę wiedzieć ile co miesiąc inkasują za ten pokaz władzyData dodania komentarza: 22.05.2026, 06:02Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: EwkaTreść komentarza: Mógł ten orzejazd wrocic wxzesniej, tylko sie sajmon bujać niepotrzebnie z WINBem bujał. Bez efektu za to ze szkodą dla mieszkańcow.Data dodania komentarza: 21.05.2026, 20:47Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: LittleMiTreść komentarza: Taką stajnię Augiasza można posprzątać tylko za odpowiednią kasę i pewność, że się ma wolną rękę do robienia porządków.Data dodania komentarza: 20.05.2026, 15:12Źródło komentarza: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach nadal bez nowego dyrektora. Jest kolejna rekrutacjaAutor komentarza: InfoTreść komentarza: Przybył w sprawie transkrypcji zastępcy ?Data dodania komentarza: 20.05.2026, 08:07Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w Chorzowie
Reklama
Reklama