Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 16 grudnia 2025 14:27
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Przed nami kolejne konsultacje do Śląskiego Budżetu Obywatelskiego

Już wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Wszyscy zainteresowani przebiegiem I edycji mogą wziąć udział w konsultacjach, które odbędą się 15 lipca w Świętochłowicach.
Przed nami kolejne konsultacje do Śląskiego Budżetu Obywatelskiego

W spotkaniach biorą udział eksperci ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. Przybliżą oni założenia Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, przedstawią wzory dokumentów i przykładowe zadania. Spotkania będą także okazją do rozmowy na temat pomysłów i zadań, które mieszkańcy chcieliby zgłosić w I edycji.

Pierwsze konsultacje odbyły się 4 lipca w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu i 10 lipca w gmachu Urzędu Marszałkowskiego. Kolejne czekają nas 15 lipca (poniedziałek), o godz. 17.00 w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego ruszyła 10 czerwca. Na czerwiec i lipiec zaplanowano spotkania z mieszkańcami w kilkunastu miastach regionu. Sami mieszkańcy mogą składać propozycje zadań do 26 lipca. Głosowanie odbędzie się 12-30 listopada, a do końca roku poznamy listę zadań do zrealizowania.

 

Źródło: UM Chorzów

Fot.: Urząd Marszałkowski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: AlexTreść komentarza: Na mecze chodzi około 9 tys osob i nie są tylko z Chorzowa, w Chorzowie mieszka 100 tys osób więc zainteresowanie wynosi około 5 procent mieszkańców, może warto zapytać ludzi czy na pewno chcą stadion i niech większość zdecyduje, bo może lepiej obwodnicę itp. Jakoś dziwnie to wygląda ale co ja tam wiemData dodania komentarza: 16.12.2025, 12:43Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: HajduckiTreść komentarza: 600 tys. zł gdyby to była budowa stadionu w ciągu 3 lat. Ta budowa potrwa ok. 15. Licząc razem kosztem pieniądza, ten stadion będzie kosztować mieszkańców 1 mld zł. To jest dla miasta trumna z kompletem gwoździ.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 12:40Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: HajduckiTreść komentarza: Chorzowianie, odwołajcie tego szaleńca póki jeszcze całkiem nie utopił miasta!Data dodania komentarza: 16.12.2025, 12:17Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: z.Treść komentarza: Którzy się "sprzedawaja "szybciej niż skarpety na BarskiejData dodania komentarza: 16.12.2025, 12:08Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: SiemcokTreść komentarza: Możecie się wyprowadzić. To miasto jest ino do kibicówData dodania komentarza: 16.12.2025, 10:58Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: "poza sportem mają znaleźć się tam punkty usługowe, komercyjne i biznesowe" Ma być restauracja i muzeum Ruchu. Co ciekawy jestem, jak będzie frekwencja w muzeum Ruchu. Nawet jak każdy kibic pójdzie, to tylko raz. No bo co się tam może pojawić nowego?Data dodania komentarza: 16.12.2025, 09:40Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]
Reklama
Reklama
Reklama