Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 grudnia 2025 17:07
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Nowe kino w Chorzowie już otwarte!

Dziś (5 grudnia) mieszczące się w Starochorzowskim Domu Kultury kino "Frajda" oficjalnie rozpoczęło działalność. Pierwszymi jego widzami były maluchy, którym wyświetlono bajkę Bolek i Lolek.
Nowe kino w Chorzowie już otwarte!

- To już drugie mini-kino, jakie będzie działać w naszym mieście. Zachęceni sukcesem Grajfki, mieszczącej się w Chorzowskim Centrum Kultury, które jest najchętniej odwiedzanym kinem w całej sieci Kin za rogiem, postanowiliśmy uruchomić kolejne, tym razem w Starym Chorzowie - zaznaczał podczas otwarcia Tomasz Ignalski, dyrektor ChCK. - W każdym miesiącu widzowie będą mogli wybierać spośród 20 filmów, które znajdą się w repertuarze "Frajdy". Ceny za bilety będą bardzo przystępne, będą kosztować 7 zł (osoba dorosła) i 5 (dzieci). Mam nadzieję, że kino będzie równie chętnie odwiedzane, co Grajfka - dodawał.

Na sali kinowej utworzonej w budynku SDK zmieści się 20 osób. Jak przekonywano podczas oficjalnego otwarcia, kino zapewni najwyższą jakość dźwięku i obrazu. O tym, czy tak jest w istocie, przekonają się również pierwsi dorośli widzowie, którzy o godz. 16:00 i 18:00, zobaczą film Jana Kidawy-Błońskiego - Skazany na bluesa, opowiadający historię burzliwego życia oraz walki z nałogiem Ryśka Riedla, lidera i wokalisty kultowej grupy Dżem, która stała się jednym z największych polskich zespołów rockowych. Przed seansem, o godz. 15:00, odbędzie się spotkanie z twórcą filmu, które poprowadzi Agata Śliwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: SztrucelTreść komentarza: Obawiam się że jedyny plan jaki posiada prezydent, to plan budowy stadionu :(Data dodania komentarza: 23.12.2025, 15:44Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: J.Treść komentarza: Czy Pan Franta już zdążył skrytykować jakość, lokalizację i przestrzen?Data dodania komentarza: 23.12.2025, 09:43Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zooAutor komentarza: W.Treść komentarza: Jak oni to w umowie zapisali to "rozwiązanie kwestii estakady"? O co chodzi? Najpierw muszą przywrócić ruch na DK79 zeby rozebrać wiadukt na Nowej? Tak? Czy podeprzeć estakade i puścić ruch? Czyli jaki jest plan cukierka na to? Wiadomo? Za 5 lat bedzie remont wiaduktu na Nowej? Coś wiadomo?Data dodania komentarza: 23.12.2025, 09:42Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: choKUrzówTreść komentarza: XD w tym mieście wszystko tak wyglądaData dodania komentarza: 22.12.2025, 19:52Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zooAutor komentarza: budowlaniecTreść komentarza: Czyli remont nie ruszy 🙃 Ale co się dziwić, priorytetem miasta jest kolejny stadion. Kto by się przejmował jakimiś tam mostami? Ino ruch co nie?Data dodania komentarza: 22.12.2025, 14:52Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: SocratesTreść komentarza: Pokażcie zblizenie twarzy Maryi xdData dodania komentarza: 22.12.2025, 14:36Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zoo
Reklama
Reklama
Reklama