Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Kolejne środki bezpieczeństwa w tramwajach

Akcja informacyjna i działania profilaktyczne – to elementy walki w koronawirusem, które realizują Tramwaje Śląskie. Do wcześniej wprowadzonych zasad dołączyła kolejna, ważna dla pasażerów – przez co najmniej 2 tygodnie, motorniczowie tramwajów nie będą prowadzić sprzedaży biletów.
Kolejne środki bezpieczeństwa w tramwajach

Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że sytuacja z epidemią koronawirusa jest poważna i zachowanie środków ostrożności, zwłaszcza w profilaktyce, jest niezwykle ważne. Dlatego właśnie Tramwaje Śląskie we współpracy z Zarządem Transportu Metropolitalnego, wprowadzają kolejne elementy mające zmniejszyć prawdopodobieństwo przenoszenia wirusa między pasażerami. Na ekranach w tramwajach emitowany jest film instruktażowy a w wagonach pojawiły się plakaty informujące o koronawirusie i zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia środkach higieny i sposobach zabezpieczenia zdrowia.

ZTM podjął decyzję o wyłączeniu tzw. ciepłych przycisków, a co za tym idzie to motorniczy otwierają automatycznie wszystkie drzwi, co pozwala znacząco zwiększyć przewietrzanie wagonów. – Firma sprzątająca tramwaje, jak zawsze używa specyfików o działaniu odkażającym – bakterio- i wirusobójczych, jednak ze względu na zagrożenie wirusowe do tej części codziennej higieny wagonu pracownicy myjący wagony podchodzą ze szczególną atencją, a i kontrole stanu czystości wagonów zostały wzmożone – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Kolejnym działaniem prewencyjnym, jest zawieszenie na co najmniej dwa tygodnie sprzedaży przez motorniczych i kierowców biletów. – Taką decyzję ZTM przekazał nam w środę 11 marca. Oczywiście nasi pracownicy będą się stosować do tego zalecenia, dlatego prosimy pasażerów o wyrozumiałość i zaopatrzenie się w bilety na przejazd w innych punktach sprzedaży bądź skorzystanie z elektronicznej formy biletu – zapisanej na karcie ŚKUP czy w aplikacji mobilnej – apeluje Andrzej Zowada.

 

Źródło: Tramwaje Śląskie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Pytanie zasadnicze. Na jak dlugo bedzie otwarty...Mam nadzieję ze regerendum wyybierze kogos kompetentnego na to stanowisko i ten ktos podejmie decyzję co dalej!Data dodania komentarza: 22.05.2026, 06:34Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Kiedy będą opublikowane oświadczenia majątkowe radnych i reszty ? Chcę wiedzieć ile co miesiąc inkasują za ten pokaz władzyData dodania komentarza: 22.05.2026, 06:02Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: EwkaTreść komentarza: Mógł ten orzejazd wrocic wxzesniej, tylko sie sajmon bujać niepotrzebnie z WINBem bujał. Bez efektu za to ze szkodą dla mieszkańcow.Data dodania komentarza: 21.05.2026, 20:47Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: LittleMiTreść komentarza: Taką stajnię Augiasza można posprzątać tylko za odpowiednią kasę i pewność, że się ma wolną rękę do robienia porządków.Data dodania komentarza: 20.05.2026, 15:12Źródło komentarza: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach nadal bez nowego dyrektora. Jest kolejna rekrutacjaAutor komentarza: InfoTreść komentarza: Przybył w sprawie transkrypcji zastępcy ?Data dodania komentarza: 20.05.2026, 08:07Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: slazakTreść komentarza: Taaa chyba kolejne SB i ZOMO za nasze podatki!Data dodania komentarza: 19.05.2026, 07:20Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!
Reklama
Reklama