Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 czerwca 2026 11:59
Reklama Baner reklamowy

Dzień Pracownika Socjalnego [wideo+zdjęcia]

17 listopada w Chorzowskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Pomocy Społecznej. Impreza miała charakter integracyjny - wzięli w niej udział przedstawiciele samorządu lokalnego Chorzowa, urzędnicy, pracownicy socjalni zatrudnieni w miejskich instytucjach pomocy społecznej oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i innych podmiotów niepublicznych, działających w sferze pomocy społecznej (np. parafie)
Dzień Pracownika Socjalnego [wideo+zdjęcia]

Podczas spotkania wręczone zostały Nagrody Prezydenta za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa oraz Medale za działalność w dziedzinie społecznej. Nagrody (rzeźba z brązu autorstwa Gerarda Grzywaczyka)  i medale ( z wizerunkiem ks. Franciszka Gębały) mają charakter honorowy.

Nagroda w kategorii indywidualnej: Pani Danuta Fabian – za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa, za tworzenie pozytywnego wizerunku pracownika socjalnego, wieloletnie zaangażowanie w działania  podejmowane na rzecz poprawy  sytuacji życiowej osób i rodzin wymagających wsparcia.

Nagroda w kategorii zespołowej: Śląski Bank Żywności  – za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa, skuteczną walkę z problemem niedożywienia wśród  mieszkańców Miasta oraz  propagowanie idei racjonalnego wykorzystania żywności.

Medale  za osiągnięcia w dziedzinie społecznej otrzymali:

Pan Przemysław Banaś – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za podejmowanie działań zmierzających do usamodzielnienia się oraz za wzmocnienie wiary we własne możliwości wśród wychowanków Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Nr 2 w Chorzowie.

Pani Wiesława Chmielowiec – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za podejmowanie działań zmierzających do aktywizacji i integracji społecznej osób niesłyszących.

Pan Sebastian Gajdzik – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za zaangażowanie, profesjonalizm i podejmowanie ponadstandardowych  działań.

Pani Beata Jonek - za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za podejmowanie niestandardowych rozwiązań zmierzających do zwiększania się samodzielności podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Zdrowia Psychicznego w Chorzowie oraz podejmowanie działań integrujących ze społecznością lokalną.

Pani Magdalena Niemiec – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za wieloletnie działania na rzecz poprawy warunków życia wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych w Chorzowie , w tym umożliwianie im powrotu do rodziny własnej lub wychowywania się w rodzinie zastępczej.

Pani Lucyna Pawlik – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za podejmowanie działań zmierzających do usamodzielniania się niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Republika, a także ich aktywizowanie w kierunku podjęcia pracy zarobkowej.

Aspirant Sztabowy Robert Pluta - za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, 
w szczególności za aktywne uczestnictwo w procesie integracji lokalnej młodzieży polskiej i romskiej, a także organizowanie młodzieży alternatywnych form spędzania czasu wolnego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Jak nie, jak po dwoch latach rządow panprezydenta jest gorzej niż przed? To serio myslisz, ze gorzej nie bedzie? Data dodania komentarza: 11.06.2026, 16:15 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Gorzej nie będzie Data dodania komentarza: 11.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: Finał to pokaż sily 5:1 z Wisłą Płock, 6:0 z Beniaminkiem Krosno, 2:0 Warta Poznań. Polfinal 6:0 z Fakro Jelna no i wielki finał ponownie z Wartą Poznań 3:0. Data dodania komentarza: 11.06.2026, 08:56 Źródło komentarza: Złota Maja z Chorzowa! 13-latka Mistrzynią Polski w piłce nożnej Autor komentarza: Chorzowianin Treść komentarza: Kibole zadziałali… no cóż Data dodania komentarza: 10.06.2026, 21:19 Źródło komentarza: Referendum nie będzie. Za mało podpisów, aby odwołać Szymona Michałka Autor komentarza: Leni 234 Treść komentarza: dlaczego nie kursuje linia tramwajowa nr 9 ,gyz moglaby konczyc kurs na Rynku w Chorzowie,niekoniecznie musi kursowac do Stadionu Slaskiego.Jezeli ta linia przez okolo 90 lat kursowala do Chorzowskiego Rynku i nagle jakis "podciotek" zdecydowal,ze przedluzono ja do Stadionun Slaskiego gdzie i tak wozila POWIETRZE . Data dodania komentarza: 10.06.2026, 20:07 Źródło komentarza: Duże zmiany pod estakadą: wraca komunikacja miejska! Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Tyle lat wszyscy to widzą jacy nieudacznicy zyciowi to zrobili! Takich ludzi nalezy natychmiast odwołać z takich stanowisk. Tyle miejsca tam jest i od razu należało to zrobic a nie czekac dziesiątki lat! Całe życie pracujemy na takich nieudaczników i karowrowiczow! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 18:35 Źródło komentarza: Rewolucja na węźle A4 w Chorzowie! Będzie bezpieczniej i płynniej
Reklama
Reklama