Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Przeglądy w Parku Śląskim zakończone. Place zabaw pełne dzieci

Przegląd techniczny placów zabaw, nowy piasek, odświeżone i odmalowane elementy ścieżki zdrowia, to tylko cześć zadań, które niedawno w ramach cyklicznych przeglądów zrealizowano w Parku Śląskim.
Przeglądy w Parku Śląskim zakończone. Place zabaw pełne dzieci

Prace wykonano na dwóch placach zabaw w Rosarium i przy promenadzie gen. J. Ziętka. Wymianie poddano piasek, w którym maluchy uwielbiają się bawić. W czwartek, 13 sierpnia trwały ostatnie prace związane z jego rozgarnianiem. Rodzice mogą być spokojni, posiada wymagane normy i atesty. Dodatkowo, wszystkie brakujące elementy przeszkód i przedmiotów do zabaw zostały uzupełnione. Bawialnie odebrała specjalna firma, przyznając gwarancję jakości.

Przyjechaliśmy tutaj z Gdyni. Na Śląsku mamy rodzinę. Park Śląski bardzo nam się podoba, byliśmy już w wesołym miasteczku, planujemy też wycieczkę do zoo. Nasza Zuzia może pobawić się na placu zabaw, niczego tutaj nie brakuje – mówi Dominika Łagowska, mama dziewczynki.

Przegląd objął też ścieżkę zdrowia, gdzie dla miłośników sportu przygotowano 14 urządzeń. Wymieniono tutaj drewniane elementy, które naruszył już ząb czasu. Konserwacji poddano też przyrządy do ćwiczeń na siłowni pod chmurką w okolicy Kapelusza. Przy al. Różanej, gdzie stoją kolorowe trzepaki, przywołujące wspomnienia błogiego dzieciństwa, uzupełniono podłoże korą drzewną.

Źródło: Park Śląski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Kogo myśmy wybrali na prezydenta!!! Data dodania komentarza: 9.07.2026, 17:03 Źródło komentarza: Umowa z Kaskadą wypowiedziana przez post na Facebooku? “Wpis wskazywał na zakończenie działalności” Autor komentarza: Tak to jest Treść komentarza: Na wizualizacjach był tam ładny, zielony skwer :( Szkoda. Data dodania komentarza: 8.07.2026, 20:18 Źródło komentarza: Centrum handlowe przy Muzeum Hutnictwa coraz bliżej Autor komentarza: Sztrucel Treść komentarza: Z okien UM korków nie widać, a jak nie widać, to nie ma. Po drodze do Bobrownik też nie ma korków. Po co to zmieniać? Na Starym drogi się już rozłażą, koleiny, dziury, światła działają jak chcą, tego też pewnie nie widać. Jest super, jest super więc o co Ci chodzi...? Data dodania komentarza: 8.07.2026, 13:57 Źródło komentarza: Kaskada nie wróci pod estakadę. “Miasto nie dało nam szansy na powrót” Autor komentarza: taki tam Treść komentarza: Świętochłowice zamknęły ul. Bytomską od skrzyżowania z ul. Chorzowską dla ciężarówek, które teraz jadą przez Chorzów do DTŚ. Michałek nie otwiera też estakady, "bo się korki porobią". Dlatego mamy rozjeżdżane i zakorkowane mniejsze ulice, które prowadzą do DTŚ. Gdzie tu logika? Na estakadzie korki złe, ale korki do "ronda św. Floriana" już dobre? Jest to w ogóle prawnie dopuszczone, żeby JST nie otwierało jakiejś drogi, bo im się wydaje, że tam będą korki? Data dodania komentarza: 8.07.2026, 10:16 Źródło komentarza: Kaskada nie wróci pod estakadę. “Miasto nie dało nam szansy na powrót” Autor komentarza: skazak Treść komentarza: Nieudolnie zarzadzane miasto jak zawsze idzie k....a po najmniejszej linii oporu! Nawet dziura ich przerasta w tym miejsce. Ja pie.....le co za nieudacznicy! Data dodania komentarza: 8.07.2026, 07:59 Źródło komentarza: Dziura z ul. Bocznej pod lupą. Miasto zgłasza sprawę policji, trwają ustalenia Autor komentarza: locolobo Treść komentarza: Świetnie, ja się cieszę bo wszystko lepsze niż te ruiny dookoła, których pełno w Chorzowie (aż oczy szczypią). Prośba do Redaktorów TUBY - czy moglibyście dowiedzieć się co z halami produkcyjnymi po Arcelormittal? Co z ruinami po starej zabytkowej hali targowej, czy rzeźnią? Jaki mają status obecnie, co dalej, czy ktoś coś robi w tym kierunku? Bo na razie to popada w totalną ruinę.... Aż się prosi o jakiś osobny artykuł w tym temacie - może jak przeczyta ten artykuł nasz kibicoprezydent Chorzowa, to się zainteresuje tym tematem ... Data dodania komentarza: 8.07.2026, 07:43 Źródło komentarza: Centrum handlowe przy Muzeum Hutnictwa coraz bliżej
Reklama
Reklama