Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

KS CHSM Chorzów z tytułem drużynowych mistrzów Polski!

Wraz z końcem października zakończyły się również ligowe rozgrywki drużynowych mistrzostw Polski w skacie sportowym. Mistrzowski tytuł w tym roku wywalczyła drużyna KS CHSM Chorzów!
KS CHSM Chorzów z tytułem drużynowych mistrzów Polski!

Skat to popularna gra karciana nazywana przez niektórych "śląskim brydżem". Wymyślona w Niemczech, w Polsce rozpowszechniona właśnie na Śląsku. Rozgrywka składa się z 5 faz, a celem gry jest uzbieranie największej ilości punktów i wygranie licytacji.

Pod koniec października zakończyła się ostatnia kolejka ligowa drużynowych mistrzostw Polski w skacie sportowym, które organizowane są przez Polski Związek Skata. Podczas tegorocznych rozgrywek mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna KS CHSM Chorzów. Ekipa chorzowskiej spółdzielni pokonała dominatorów z ostatnich lat, zespół AMICUS KWK STASZIC Katowice, który na najwyższym stopniu podium meldował się nieprzerwanie od 2017 r. Podium uzupełnili zawodnicy klubu LKS Lyski

Co ciekawe, tytuł wróci do Chorzowa po aż 15 latach przerwy, kiedy to w 2009 r. po raz ostatni wygrała go drużyna SK Barbara Chorzów. Niestety, w tym sezonie ekipie poszło zdecydowanie gorzej. SK Barbara zajęła ostatnie miejsce w ligowej tabeli i spadła z najwyższego poziomu rozgrywkowego. 

11 listopada, w czasie Dnia Niepodległości, prezydent miasta Szymon Michałek wręczył podziękowania dla zawodników KS CHSM Chorzów. 

Fot. Polski Związek Skata


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: :(Treść komentarza: Zgadzam się, dużo słyszy się o zwolnieniach pracowników! Jeżeli z tym Ruchem to prawda to ja nie chce klubu w mieście!Data dodania komentarza: 17.03.2026, 12:16Źródło komentarza: Czy w Chorzowie i Świętochłowicach potanieje woda? Jest wniosek do centrali, a spółka notuje rekordowe zyskiAutor komentarza: JTOTreść komentarza: No co Wy, że Kasztana chcecie odwołać? Dajcie Prezydentowi pracować tak jak poprzednikom.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:06Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: z_wwyTreść komentarza: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. AmenData dodania komentarza: 16.03.2026, 17:21Źródło komentarza: Nie żyje Józef Dembiniok, wieloletni starszy kustosz chorzowskiego muzeumAutor komentarza: RussellGunnTreść komentarza: Jeden laureat a do zdjecia troje podłączonych.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 16:11Źródło komentarza: Prestiżowe odznaczenie dla chorzowskiego artysty. Nadawane jest przez Ministerstwo KulturyAutor komentarza: Krzysztof BTreść komentarza: złodzieje na chama chcą z powrotem do koryta i kraść kople katale a tfffuuu!Data dodania komentarza: 16.03.2026, 09:42Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ReferendumTreść komentarza: Stek bzdur. Trzeba odwołać P. Michałka, Chorzów umiera, ludzie obudźcie się nim będzie za późno i Chorzów to będzie ino Ruch. Chorzów umiera, likwidator działa!Data dodania komentarza: 15.03.2026, 23:35Źródło komentarza: Czy w Chorzowie i Świętochłowicach potanieje woda? Jest wniosek do centrali, a spółka notuje rekordowe zyski
Reklama
Reklama