Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kontynuacja „Okienka górniczego” w chorzowskim ZUS

W każdy pierwszy, roboczy poniedziałek miesiąca w chorzowskim ZUS udzielane są porady w ramach „okienka górniczego”. Umówieni na wizytę klienci mają zagwarantowane 25-minutowe spotkanie z ekspertami z zakresu emerytur górniczych. Aby skorzystać z tej dodatkowej usługi wystarczy wcześniej zadzwonić pod nr tel. 32 3490 622, by zarezerwować godzinę wizyty. ZUS będzie kontynuował tę dodatkową usługę także w 2025 r.
Kontynuacja „Okienka górniczego” w chorzowskim ZUS

W nowym roku, tak jak w latach poprzednich, konsultacje w ramach „Okienka górniczego” odbywać się będą w każdy pierwszy, roboczy poniedziałek miesiąca, w godzinach od 14.00 do 17.00, w ZUS w Chorzowie przy ul. H. Dąbrowskiego 45, w pokoju 45 (na parterze budynku). 

W 2025 r. pierwsze „okienko górnicze” odbędzie się 13 stycznia, a następne: 3 lutego, 3 marca, 7 kwietnia, 5 maja, 2 czerwca, 7 lipca, 4 sierpnia, 1 września, 6 października, 3 listopada i 1 grudnia. Warto pamiętać o tym, że aby spotkać się z doradcą, wcześniej trzeba się telefonicznie umówić, dzwoniąc pod nr tel. 32 34 90 622. Dzięki temu każdy, kto został zapisany do „okienka górniczego”, ma pewność, że w umówionym terminie skorzysta z porady specjalisty ZUS.

- „Okienko górnicze” skierowane jest do górników oraz ich rodzin. Z konsultacji korzystają także pracownicy kadr, którzy zajmują się kompletowaniem dokumentacji i wniosków o emeryturę dla zatrudnionych na kopalniach górników. Wyjaśnienie wątpliwości z przedstawicielami kopalń, czy doprecyzowanie niektórych spraw podczas takich konsultacji, ułatwia obsługę wniosków o emeryturę górniczą, co ma wpływ na szybsze wydanie decyzji – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim. 

„Okienko górnicze” po raz pierwszy uruchomione zostało w 2018 r. Do tej pory z tej usługi skorzystało kilkaset osób,  w 2024 r. 72 osoby, a rok wcześniej – 69. 

Zagadnienia poruszane podczas konsultacji to szeroki obszar świadczeń z ubezpieczeń społecznych dla górników i ich rodzin. Najczęściej pojawiające się pytania to te, kiedy można przejść na emeryturę górniczą, jak ewidencjonowane są przez pracodawców okresy zatrudnienia na stanowiskach, kiedy i w jakim przypadku okresy pracy górniczej zalicza się w wymiarze półtorakrotnym przy ustalaniu prawa do emerytury górniczej i wiele, wiele innych pytań.

– Warto podkreślić, że „okienko górnicze” to nie jedyna możliwość uzyskania informacji o górniczych emeryturach. Jeśli górnicy lub ich rodziny mają pytania, czy jakiekolwiek wątpliwości co do swoich spraw związanych ze świadczeniami w związku z pracą górniczą, to zawsze mogą przyjść do placówek ZUS w naszym regionie i na salach obsługi klientów, u doradców emerytalnych, w standardowych godzinach urzędowania, otrzymać niezbędne informacje i wyjaśnienia. Uzyskają oni te same odpowiedzi co w „okienku górniczym” – przypomina rzeczniczka.

źródło: Informacja prasowa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KibicTreść komentarza: Czy będzie otwarty cały stadion?Data dodania komentarza: 29.05.2025, 22:17Źródło komentarza: Kibice Ruchu Chorzów będą mieli okazję do pożegnania obiektu przy Cichej 6! Znamy potencjalny terminAutor komentarza: diablooTreść komentarza: Prawilne ścier.., mocni tylko w grupie, banda żałosnych frajerów. Szkoda, że gość nie ma zezwolenia na broń ostrą, jak jednego odpalił, to reszta pobiegłaby od razu i się rozje.... na komisariacie...Data dodania komentarza: 29.05.2025, 12:58Źródło komentarza: “Słyszałem głos dziewczyny. Jeden z nich przewrócił ją i uderzył w twarz”Autor komentarza: RmetTreść komentarza: Tylko nie TrzaskowskiData dodania komentarza: 29.05.2025, 11:03Źródło komentarza: “Jeżeli rzeczywiście chcemy, aby w końcu ten język śląski ożył, to to jest ten moment”Autor komentarza: Walerian Poniatowski ChorzówTreść komentarza: Jeśli wygra Karol Nawrocki to możecie być pewni, że stracimy swoją własność. PiS będzie się starać przejąć nasze majątki w tym mieszkania, by dostatnio żyć. To właśnie dlatego wybrali takiego kandydata. Człowieka bez wartości i bez moralności. On im pozwoli ograbić nas z pieniędzy, majątków, domów, mieszkań i ziemi. A gdy to wszystko się uda uciekną do Izraela. Bo PiS to partia żydowska. To jest szczyt wszystkiego by na konferencji prawicy w Polsce. Żyd obrażał naród Polski. Wykrzykiwał hasła które nas obrażają i oskarżał nas o nieistniejące rzeczy. TO WŁAŚNIE JEST PIS. ŻYDOKOMUNA, KTÓRA CIAGLE NIENAWIDZI POLSKI. Piszę to ja, 93 letni człowiek. Swoje już przeżyłem. Mam nadzieję, że mój wnuk dożyje lepszych czasów jak ja. Tak, jestem katolikiem. Dlatego głosuje na normalnego człowieka. Oczywiście każdy ma wady. Ale PiS to nie wady, to kampania nienawistnego morderstwa Polaków.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 11:02Źródło komentarza: “Jeżeli rzeczywiście chcemy, aby w końcu ten język śląski ożył, to to jest ten moment”Autor komentarza: RafiTreść komentarza: [*]Data dodania komentarza: 29.05.2025, 11:00Źródło komentarza: Zmarł Jan Skórka, były radny ChorzowaAutor komentarza: RolkTreść komentarza: Podobno tylko 800 tys złotych jest w umowie to byłaby kpinaData dodania komentarza: 29.05.2025, 10:59Źródło komentarza: TAURON sponsorem tytularnym Parku Śląskiego [WIDEO]
Ankieta: Jak oceniasz działalność obecnej Rady Miasta w Chorzowie?
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
Przejdź do ankiety, aby zagłosować
Reklama