Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 czerwca 2026 07:30
Reklama Baner reklamowy

Tytoniowy oszust w rękach Policji

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Chorzowie ustalili i zatrzymali mężczyznę, który podczas sprzedaży dużej ilości papierosów oszukał swojego kontrahenta na kwotę ok. 32 tys. złotych. Sprawca trafił już do policyjnego aresztu, za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 8 lat więzienia.
Tytoniowy oszust w rękach Policji

Policjanci z „dwójki” otrzymali informację o oszustwie podczas sprzedaży dużej ilości papierosów. Jak ustalili stróże prawa, do przestępstwa doszło na początku czerwca bieżącego roku. Poszkodowany zakupił od przypadkowego handlowca dużą partię papierosów po okazyjnej cenie, następnie mężczyźni umówili się na kolejną sprzedaż. W trakcie drugiego spotkania i transakcji poszkodowany został celowo wprowadzony w błąd, co do ilości sprzedawanych paczek papierosów.

Po dokładnym przeliczeniu zakupionych papierosów okazało się, że mężczyzna został oszukany przez sprzedającego na kwotę 32 tys. złotych. Sprawa była skomplikowana i wielowątkowa. Policjanci przesłuchali wielu świadków oraz ustalili dokładnie metodę oszustwa i tożsamość przestępcy. W miniony wtorek przy ul. Wrocławskiej kryminalni z „dwójki” zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, którym okazał się 49-letni mieszkaniec Chorzowa. Za oszustwo innej osoby kodeks karny przewiduje nawet 10-lat więzienia.

 

 

 

Źródło: KMP Chorzów

Fot.: chorzow.slaska.policja.gov.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Lolo Treść komentarza: ale śmieszne komentarze Data dodania komentarza: 19.06.2026, 13:32 Źródło komentarza: Tradycyjny korowód przejdzie przez Chorzów. Pominie ulicę Wolności [UTRUDNIENIA] Autor komentarza: Kowali Treść komentarza: Ul. Wolności to nędzarnia, ale będzie.y mielinokazję zobaczyć, że i ne ulice wcale nie są lepsze. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:27 Źródło komentarza: Tradycyjny korowód przejdzie przez Chorzów. Pominie ulicę Wolności [UTRUDNIENIA] Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Czy to ten sam człowiek co ma postawione zarzuty i jest oskarżony?! Jeżeli tak, to gratulacje panie Michałek. Gratulacje. Z takim osobami „warto” się spotykać i do tego jeszcze afiszować. A tak poważnie to jest - upadek moralny Włodarza. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 08:09 Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w Chorzowie Autor komentarza: Al style Treść komentarza: Te barierki są okropne. Jak można tak oszpecić to betonowe miejsce Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Awantura o szkolne patio, będzie kontrola NIK? “Bardzo głęboko odchodzi od projektu” Autor komentarza: Kaszana Treść komentarza: Czekamy aż Pan Frantastyczny odpowie na komentarze. Troche go ostatnio mało w mediach. Tęsknimy za tymi frantastycznymi teoriami o ruchu, urbanistyce. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 19:18 Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady" Autor komentarza: Ma Wójkowska Treść komentarza: Tobybyla fajna trasa wygodna dla wszystkich Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:22 Źródło komentarza: Wrócą tramwaje na linii Bytom - Katowice? Jest porozumienie w tej sprawie
Reklama
Reklama