Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 08:06
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Czas na "Hutnicze łamigłówki"

Muzeum Hutnictwa zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w "Hutniczych łamigłówkach". Gry, quizy czy warsztaty to tylko część z zaplanowanych podczas tego wydarzenia atrakcji.
Czas na "Hutnicze łamigłówki"

Nauka poprzez zabawę jest najprzyjemniejszą, a przy tym najskuteczniejszą formą edukacji. Doskonale wie o tym zespół chorzowskiego Muzeum Hutnictwa, który specjalnie dla najmłodszych przygotował ciekawą propozycję na aktywne i jednocześnie kreatywne spędzenie czasu.

- Nadciąga hutnicza burza intelektualna! Będzie się działo! Przygotowaliśmy dla Was zestaw prawdziwych hutniczych łamigłówek. Gry, quizy, zadania, misje, ale też zadania kreatywne, rękodzielnicze i twórcze – wszystko to by uświadomić Wam jak istotną rolę we współczesnym świecie odgrywa stal! Będzie się działo! - zapowiadają organizatorzy.

Pierwsze "Hutnicze łamigłówki" odbędą się w niedzielę 23 lipca. Tego dnia w godz. 13:00-14:30, 14:30-16:00 i 16:00-17:30 na terenie zewnętrznym Muzeum Hutnictwa oraz w przestrzeni wystawy stałej "Królestwo Żelaza" zaplanowano grę terenową dla rodzin z dziećmi pn. "Zimno, ciepło, cieplej!". 

Miesiąc później, bo 27 sierpnia czekać nas będzie kolejna odsłona "Łamigłówek". W godz. 13:00-14:00 i 16:00-17:00 odbędą się warsztaty budowania postaci z elementów metalowych pn. "Superbohaterowie ze stali", natomiast w godz. 14:00-15:00 i 17:00-18:00 - warsztaty plastyczno-wybuchowe pn. "Kraina wygasłych wulkanów".

Wszystkie z zajęć dedykowane są dzieciom powyżej 6. roku życia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warto zaopatrzyć się w dostępne >>TUTAJ<< bilety wstępu już teraz!

Fot. Muzeum Hutnictwa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”Autor komentarza: MzymonSichałekTreść komentarza: Już widzę ten remont jakby Chorzów miał zarządzać Parkiem Śląskim… no, ale najważniejsze to domagać się podatków żeby było za co złodziejom postawić drugi stadion przy Cichej XDData dodania komentarza: 3.12.2025, 14:10Źródło komentarza: Coraz bliżej do modernizacji Rosarium. Ogród wkrótce odzyska swój dawny blask!Autor komentarza: MichałekWONTreść komentarza: Kolejna ankieta organizowana przez drużynę Michałka? 😂Data dodania komentarza: 3.12.2025, 14:09Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto Chorzów
Reklama
Reklama
Reklama