Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Kierowcy muszą liczyć się z nowymi utrudnieniami. Jedne potrwają kilka godzin, drugie kilka miesięcy

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie zapowiedział kolejne zmiany w organizacji ruchu. Związane są one z dzisiejszym meczem na Stadionie Śląskim oraz następnym etapem prac na ul. Katowickiej.
Kierowcy muszą liczyć się z nowymi utrudnieniami. Jedne potrwają kilka godzin, drugie kilka miesięcy

Eliminacje do Mistrzostw Europy U-21

Dzisiaj, tj. 26 marca, na Stadionie Śląskim odbędzie się mecz pomiędzy drużynami Polski i Bułgarii. Na wniosek Policji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa, wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. 

- Ulica Parkowa — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Ponadto na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów. Zmiana obowiązywać będzie od 13:00 do zakończenia imprezy - czytamy w komunikacie.

Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, może zostać wprowadzona ręczna regulacja ruchem. Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej uwagi oraz stosowanie się do sygnałów i poleceń, wydawanych przez uprawnione osoby.

Rozbudowa DK79 wkracza w kolejną fazę

W środę, 27 marca, rozpoczęty zostanie kolejny etap zadania pn. "Rozbudowa drogi krajowej DK79 (ul. Katowicka) na odcinku od estakady do ul. 3-go Maja w Chorzowie"

- Ze względu na zakres i technologię prowadzonych robót zostanie dodatkowo zawężony odcinek jezdni ul. Katowickiej w Chorzowie w rejonie skrzyżowania z ul. 3 Maja. Ruch pojazdów przez skrzyżowanie zarówno w kierunku Katowic, jak i w kierunku Bytomia, będzie się odbywał po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku - przekazują w chorzowskim MZUiM.

Zakończenie tego etapu prac planowane jest na koniec lipca 2024 roku. Wprowadzona zmiana organizacji ruchu uwzględniona zostanie na mapie w nawigacji Waze w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A nie jest? Z jednej strony Dąb, z drugiej Tauzen. A bas w nocy niesie się na Siemnianowice i Chorzów Stary. Nie wiem nawet człowieku co ty próbujesz przekazać. Legendia jest w samym środku aglomeracji Data dodania komentarza: 29.07.2026, 06:55 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Rafał Treść komentarza: Legendia jest w środku miasta? Hm,ciekawe,skąd pośiadasz tak rozległą wiedzę? Data dodania komentarza: 28.07.2026, 21:18 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A co ze zwierzętami w ZOO? Sorry, ale środek miasta to nie jest miejsce na takie festiwale. Już całe szczęście Fest zniknął. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 11:25 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: M. Treść komentarza: R.I.P Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:21 Źródło komentarza: Zmarła Anna Knysok. Była dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich i wiceministra zdrowia Autor komentarza: Darek Treść komentarza: Zabłądzili? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 12:55 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bogusław Treść komentarza: Ostatnio coś dużo tych pożarów w Polsce! Czyżby wojna hybrydowa? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama