Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 25 kwietnia 2025 11:20
Reklama

Przed nami doroczny koncert zaduszkowy w Teatrze Rozrywki

Już w tym tygodniu w chorzowskim Teatrze Rozrywki po raz kolejny będziemy mieli okazję usłyszeć koncert zaduszkowy pn. "Ta noc do innych niepodobna". Artyści, śpiewając najpiękniejsze polskie przeboje, zabiorą gości w refleksyjną podróż od narodzin aż do śmierci.
Przed nami doroczny koncert zaduszkowy w Teatrze Rozrywki

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki to dla wielu z nas szczególny okres, pełen zadumy, refleksji oraz wspomnień. Choć tradycyjnie spędzamy go odwiedzając groby bliskich, nie brakuje też okolicznych wydarzeń, które pozwalają na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad sensem swojego życia. Jednym z nich jest m.in. organizowany corocznie w Teatrze Rozrywki koncert zaduszkowy.

"Ta noc do innych niepodobna"

Tegoroczną propozycją chorzowskiego Teatru, jest mający swoją premierę dwa lata temu koncert pn. "Ta noc do innych niepodobna". Ze sceny wybrzmią najpiękniejsze polskie przeboje, które staną się pretekstem do rozmów o tym jak przeżywamy nasze życie, doświadczamy różnych jego etapów, jak dojrzewamy, mierzymy się z odchodzeniem i godzimy z przemijaniem, a tym samym okazją do zachwytu nad pięknem życia oraz wiecznością.

- Śmierć jest coraz bliższa, coraz bardziej namacalna. Wkrada się w codzienność, między zmywanie naczyń a jazdę tramwajem do pracy; w głowę, w ciało, w film, piosenkę, prozę i wiersz. A gdyby tak… chwycić ją za rękę, usiąść przy ognisku i pogadać o życiu? Zapoznać się, przełamać lody, spędzić razem trochę czasu. Przyglądnąć się śmierci i poprzeglądać się w śmierci. Taki mamy plan na noc, która „do innych jest niepodobna” - zdradzają organizatorzy wydarzenia.

Koncert zaplanowano na Małej Scenie Teatru Rozrywki: 30 października o godz. 19:30, 31 października o godz. 19:30, 2 listopada o godz. 19:30 oraz 3 listopada o godz. 18:30. Bilety na to wydarzenie są dostępne >>TUTAJ<<.

Graf. Teatr Rozrywki


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HajduczaninTreść komentarza: Biblioteka na Hankego była zbędna i mnie jako mieszkańca cieszy ten fakt. Ta na pniokach faktycznie nie ma zbytnio dogodnej alternatywy, bo najbliższa jest bodajże przy placu Mickiewicza.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 17:13Źródło komentarza: To ostatnie dni dwóch Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w ChorzowieAutor komentarza: chorzowianin75Treść komentarza: Ciekawe co jeszcze zostanie zamknięte w Chorzowie??Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:59Źródło komentarza: To ostatnie dni dwóch Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w ChorzowieAutor komentarza: WaldekTreść komentarza: Są wreszcie jakieś punkty przywiezione z meczu wyjazdowego. Nie wiem czy się cieszyć i liczyć jeszcze na awans czy tylko się uśmiechnąć.Data dodania komentarza: 23.04.2025, 06:35Źródło komentarza: Siedem bramek w Kołobrzegu i przełamanie Ruchu Chorzów w starciu z KotwicąAutor komentarza: RafiTreść komentarza: Alba Chorzów 🤣🤣 gorszego syfu już niema.. trudno znowu będzie trzeba wyrzucać śmieci koło kontenera..Data dodania komentarza: 17.04.2025, 00:11Źródło komentarza: Ceny za śmieci poszybują w górę? W Chorzowie rozstrzygnięto przetargAutor komentarza: podatnikTreść komentarza: Ale dajmy im 400 mln na stadion 😂 Napierw ze 3 sezony w ekstraklasie a potem możemy porozmawiać..Data dodania komentarza: 16.04.2025, 19:46Źródło komentarza: Ruch Chorzów nadal zawodzi. Tym razem przegrywa z zamykającą tabelę Stalą Stalowa WolaAutor komentarza: zniesmaczonyTreść komentarza: Ta pani w ogóle wie na jaki temat się wypowiada? Wedle niej Sylwestra zaczęto obchodzić dopiero pod koniec XIX w. Tymczasem historia mówi co innego. Sylwester był już obchodzony w starożytnym Rzymie. Starożytni Rzymianie czcili w ten dzień swojego boga Janusa. Języki angielski i niemiecki, przejęły właśnie od Janusa nazwę miesiąca styczeń (ang. January, niem. Januar). Wypadałoby również nadmienić, że od 46 roku p.n.e. Rzymianie Nowy Rok obchodzili już oficjalnie 1 stycznia bez odwoływania się do tradycji religijnej. Tego dnia urządzano huczne zabawy, przywdziewano maski i obdarowywano się prezentami. 1 stycznia 1000 roku papież Sylwester II udzielił wszystkim wiernym błogosławieństwa „Miastu i Światu” (Urbi et Orbi), co stało się papieską tradycją i trwa do dzisiaj. Tych informacji w tekście zabrakło. Na drugi raz zapytajcie jakiegoś historyka. Ta pani jest najwyraźniej niedoinformowana w temacie.Data dodania komentarza: 12.04.2025, 20:02Źródło komentarza: Przegnać złe duchy