Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 24 stycznia 2026 07:43
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Freeland aktywizuje młodzież

Trzy sekcje, teatralna, wokalna, muzyczna, a przy tym dobra wspólna zabawa. Chorzowskie stowarzyszenie Freeland, które pojawiło się we wrześniu 2016 roku działa coraz prężniej.
Freeland aktywizuje młodzież

Stowarzyszenie muzyczno - teatralne Freeland 

Zostało zarejestrowane w Urzędzie Miasta Chorzów we wrześniu 2016 r. przez trzy osoby, które działały już wcześniej w lokalnej przestrzeni kultury, wyrażając ją między innymi muzyką i teatrem. Ponadto trzon stowarzyszenia stanowią członkowie honorowi, którzy wychowali się w Chorzowie, jednak życie pokierowało ich w różne części świata, m. in. USA czy Niemcy (Iserlohn).

 

 - Nasze Stowarzyszenie składa się z trzech sekcji Teatralnej, Wokalnej i Muzycznej. Miejscem regularnych spotkań jest Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie. Członkowie wybrani na castingu zorganizowanym we wrześniu spotykają się tam poznając sztukę, teatr i śpiew. Rozwijają przy tym swoje talenty. Sekcja Muzyczna ma inne zadania, przygotowuje aranżacje muzyczne, które będą wykorzystywane w spektaklach. Dedykowanym miejscem spotkań tej sekcji jest Centrum Aktywizacji Społecznej, to właśnie tam mieści się siedziba Stowarzyszenia - mówi Grzegorz Nowak, współzałożyciel stowarzyszenia Freeland.

 

 

Dynamiczne i odważne działania stowarzyszenia Freeland powodują, że w mieście coraz częściej są rozpoznawani. A co za tym idzie na swoim koncie mają wiele ciekawych spotkań i akcji.

 

- Uczestniczyliśmy w spotkaniu opłatkowym społeczności romskiej, które miało miejsce w Śląskiej Fundacji Inicjatyw Społecznych w Ośrodku Integracji Społecznej. Bardzo ciekawy i kulturowo rozwojowy wieczór, który ubogaciliśmy swoją obecnością. Muzyka i śpiew w wykonaniu Stowarzyszenia Freeland na przemian z tańcem i śpiewem grup romskich, pokazało bogactwo kultur, które wspólnie stworzyły niezwykłe spotkanie. Ofiarowanie sianka na stół wigilijny było wielką niespodzianką dla naszych miłych znajomych - podkreśla stowarzyszenie.

"Kauflandowanie", czyli całodniowe kolędowanie w Kauflandzie przy ul. Kościuszki. Uczestnictwo w jasełkach szkolnych Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie, na które tradycyjnie - bo już od pięciu lat (wcześniej jako wspólnota "Dm i Przyjaciele") są zapraszani. Kolędowanie w hospicjum, koncert Charytatywny organizowany na rzecz Dominika Mattern, tu stowarzyszenie dołącza do wykonawców kwestujących na dodatkowe koło do wózka inwalidzkiego dla chłopca.

"Międzykulturowy wieczór kolęd i pastorałek" w Parafii Świętego Antoniego, które prowadzi Bartosz Smoleń ze Stowarzyszenia Artystów Tyłaczy. Freeland wraz z innymi wykonawcami, czyli: "Dm i Przyjaciele" z parafii św. Wawrzyńca, "Boże Nutki" z parafii św. Antoniego, uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia, dzielnie rozgrzewali serca słuchaczy. W Parafii św. Wawrzyńca ma miejsce bardzo podobny koncert, z tą różnicą, że plejada wykonawców się zmienia.  Oczywiście Freeland jako gospodarz, z prowadzącym Bartoszem zorganizował wszystko na najwyższym poziomie.

 

Wspólne projekty, wspólna praca to tak zwana "WSPÓŁPRACA"- czytamy na fanpage'u stowarzyszenia Freeland.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Noo...Treść komentarza: Haha.....dobreData dodania komentarza: 23.01.2026, 22:27Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych nie będzie, tramwajowej kładki (na razie) też nieAutor komentarza: AZTreść komentarza: Ludzie! Przestańcie już czepiać się p.Prezydenta Szymona Michałka.Wg.Was On jest winny wszystkiego.Co z Wami,dlaczego nie czapialiście się tak wszystkiego za wcześniejszych rządów poprzedniej władzy.Dajcie już spokój.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 01:31Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: BybTreść komentarza: Więcej kierowców z krajów w których nigdy snieg nie pada, juz teraz szarpią autobusami ze jeździć sie nie da albo stają w poprzek pasow dla pieszych.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 23:16Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Zadziwiony propagandą sukcesuTreść komentarza: Proszę o rzetelność dziennikarską, i podawanie prawdy, oficjalne wyniki na stronie https://ksis.eu/resultx.php?id_prop=8850. Najlepsze zawodniczki startowały w kategorii A Dziewczynki te natomiast w kategorii C, czyli rekreacyjnej i najczęściej rywalizowały tylko z innymi dziewczynkami z tego klubu. A prawo do reprezentowania kraju mają tylko zawodniczki Kadry Narodowej powołane przez Polski Związek Gimnastyczny, a wymienione w artykule dziewczynki nawet licencji zawodniczych nie posiadają. Gratuluję pasji ale to nie osiągnięcia sportowe tylko rekreacyjnej.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 22:15Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę FrancjiAutor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Michałek nie jest ekspertem z dziedziny budowy mostów. Ekspertyzę napisał biegły i napisał wprost, że estakadę należy natychmiast zamknąć. Michałek podjął jedyną sensowną decyzję, jaka była wtedy możliwa. Niech się każdy zastanowi, co by zrobił na miejscu Michałka. Tak na spokojnie, ze świadomością odpowiedzialności za życie ludzi.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 17:54Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Chorzowianka z dużym CH 🤣Treść komentarza: Brawo. Super że nasze dzieci z Śląska gdzieś się pokazują za granicą 😍 jakie piękne strojeData dodania komentarza: 22.01.2026, 12:08Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę Francji
Reklama
Reklama