Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Narodziny w zoo!

Pewna rodzina w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym właśnie się powiększyła! Kilka dni temu w ogrodzie doszło do kolejnych narodzin.
Narodziny w zoo!

Malcem, który poszerzył grono mieszkańców ślaskiego zoo jest urodzona kilka dni temu niala grzywiasta. Narodziny są zawsze świetną wiadomośćią, ale w tym wypadku cieszą podwójnie - to pierwsze młode wśród chorzowskich nial od niemal trzech lat. Ta przerwa wynikła z braku odpowiedniego męskiego przedstawiciela tego rzadkiego gatunku. Na szczęście ostatecznie w zeszłym roku do chorzowskiego zoo  ZOO Dvur Kralove i jak widać spełnił pokładane w nim nadzieje!

Niestety ze względu na obecną porę roku i niekorzystne warunki pogodwe, młodą samiczkę na wybiegu zastaniemy dopiero na wiosnę. A tymczasem możemy zobaczyć nagranie z jej udziałem:

 

 

Źródło: facebook.com/slaskiezoo

Fot.: By kevincure - www.flickr.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=867469


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Wyszedl z domu i nie poznal tej ruiny jaka jest Chorzow?Data dodania komentarza: 25.05.2026, 17:55Źródło komentarza: Senior nie wiedział, gdzie jest. Zajął się nim chorzowski funkcjonariuszAutor komentarza: Tęczowego Chorzowa już czasTreść komentarza: Ja szukam oświadczeń majątkowych od naszych radnych którzy traktują Chorzow jak portfel może mi ktoś pomóc gdzie je znaleść i kiedy łaskawie będą opublikowaneData dodania komentarza: 25.05.2026, 13:58Źródło komentarza: Zagubiony maluch na koncercie Metalliki. Pomogli czujni fani i mundurowiAutor komentarza: Jorg45Treść komentarza: Włodarzom Miasta nieznany jest budowlany termin "konserwacja", który od dekad nie był realizowany. Więc przed mającą nastąpić kakatastrofą budowlaną, może uchronić tylko remont.Data dodania komentarza: 24.05.2026, 21:48Źródło komentarza: Będą remonty w świętochłowickich przedszkolach. Jedno z nich trafi do budynku szkołyAutor komentarza: ZawiedzionyTreść komentarza: Banda paralityków, wywalić wszystkich na zbity pysk, razem z siemianiwskim, grzybkiem i fornalikami. Amatorzy za pieniadze podatnika. Na Filarowrj niech grają padalce a nie stadion dla paralityków.Data dodania komentarza: 24.05.2026, 20:18Źródło komentarza: Dreszczowiec w Pruszkowie i wielki blamaż Niebieskich... Ruch nie zagra w barażach o Ekstraklasę!Autor komentarza: Tęczowy ChorzowTreść komentarza: Czy na otwarciu był wojewoda bo widziałem jak trawniki malują na kolory tęczy pod urzędemData dodania komentarza: 22.05.2026, 11:26Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Pytanie zasadnicze. Na jak dlugo bedzie otwarty...Mam nadzieję ze regerendum wyybierze kogos kompetentnego na to stanowisko i ten ktos podejmie decyzję co dalej!Data dodania komentarza: 22.05.2026, 06:34Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!
Reklama
Reklama