Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 26 lipca 2026 02:52
Reklama Baner reklamowy

Październikowe dobranocki

Chorzowski skansen dba o to, aby nikomu się nie nudziło. Organizuje wiele imprez, nawiązujących do przeszłości i historii – łączą one przyjemne z pożytecznym, ucząc i bawiąc zarazem. A przy tym pamięta na nie tylko o starszych, ale i tych najmłodszych wśród swoich zwiedzających. A w związku z tym kolejny miesiąc dobranocek w skansenie już lada moment się zacznie!
Październikowe dobranocki

Ale nie martwcie się, nawet jeżeli nie jesteście już tymi najmłodszymi i tak możecie wpaść (chociażby w towarzystwie dzieci, wnuków, młodszego rodzeństwa...) bo każdy jest mile widziany. Spotkania dedykowane są głównie dzieciom, ale uczestniczyć w nich może każdy chętny, bez względu na swój wiek.

Wydarzenie ma charakter cyklicznych spotkań, które będą odbywały się w każdą sobotę o stałych godzinach (uwaga dla tych, którzy „dobranocki w skansenie” już znają – godzina spotkań jest inna niż w sierpniu i wrześniu) – o 16:00. Podczas wieczornych spotkań będzie można posłuchać nie tylko bajek i baśni, ale również posłuchać o niezwykłych światach najróżniejszych podań i legend ludowych. A wszystkie z tych historii, baśniowych czy nie, zostaną opowiedziane przez prawdziwych gawędziarzy i bajarzy.

Spotkania będą odbywały się w dwóch miejscach: w karczmie ze Świerczyńca lub szkole z Wapienicy. Koszt biletów wstępu na wydarzenie wynosi 8zł w cenie regularnej i 6zł w cenie ulgowej. I jeszcze jedna dobra wiadomość! Spotkań jest znacznie więcej, niż w poprzednim miesiącu!

 

Plan spotkań wygląda następująco:

1.10.2016, godz. 16:00
Pani Anna Stronczek z Rybnika-Kłokocina opowie:
- O dwunastu miesiącach
- Krzesiwo
- Dwie siostrzyczki

8.10.2016, godz. 16:00
Pani Zofia Przeliorz z Żor-Osin opowie:
- Brzydkie kaczątko po śląsku
- O dwóch Dorotkach
- Chałupka w lesie

15.10.2016, godz. 16:00
Pani Zofia Przeliorz z Żor-Osin opowie:
- O trzech małych świnkach
- Świniopas
- O sierotach i złej macosze

22.10.2016, godz. 16:00
Pani Marta Twardzik z Orzesza-Jaśkowic opowie:
- O królewiczu i zaklętej żabie
- O biedzie
- Po goik do lasa

29.10.2016, godz. 16:00
Pan Edward Jon z Rudy Śląskiej opowie:
- O kotku, kery chcioł sie uczyć
- O trzech siostrach i siwolutku
- Tajymnica gospodorza

 

 

Źródło: Muzeum GPE (muzeumgpe-chorzow.pl)

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Wystarczy koparka kilka wywrotek i spokoj! Widać obecnego to wszystko przerasta. Estakade pewnie nie otwiera ze względów zdrowotnych dla mieszkancow ech Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:57 Źródło komentarza: Hałda na ul. Floriańskiej pod lupą naukowców Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Straż jechała przez śląskie Trójmiasto Toszek-Rybnik-Lubliniec! Pojmujesz? Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:34 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Co ma piernik do wiatraka? Człowieku, nie pieprz wierszy, bo dziś nie pierwszy! Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:29 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Przecież to nie apartamentowiec się palił! A swoją drogą, to ostatnio coś dużo pożarów w Tymkraju! :( Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:27 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyżby do Chorzowa zawitał jakis podpalacz? Data dodania komentarza: 23.07.2026, 20:35 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Wkóżony mieszkaniec Treść komentarza: Kogo teraz przyciągnie spalony apartamentowiec, zniszczono zabytek, karma wróciła. Estakada przeszkadzała Michałkowi i Francie , estakada stoi a drogie mieszkania pływają Data dodania komentarza: 23.07.2026, 14:36 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama