Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 18 maja 2026 12:14
Reklama Baner reklamowy

Clearex przegrał z Red Devils i znajduje się w strefie spadkowej [WIDEO]

Przegrana Clearexu w Chojnicach (1:3) zepchnęła chorzowski zespół do strefy spadkowej. Między słupkami zagrał trener Rafał Krzyśka, nie zdołał jednak ustrzec swojego zespołu przed porażką. 
Clearex przegrał z Red Devils i znajduje się w strefie spadkowej [WIDEO]

Clearex Chorzów pojechał na spotkanie z Red Devils Chojnice bez swoich dwóch bramkarzy - Kacper Burzej doznał kontuzji, a dobrze spisującego się w poprzedniej potyczce Oskara Banasiaka dopadło zapalenie spojówek. W tej sytuacji chorzowskiej bramki strzegł trener Rafał Krzyśka. Mecz z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie zwiastował duże emocje. 

Pierwszego gola w spotkaniu zdobył Piotr Kręcki, który dobił futbolówkę po tym, jak po próbie przelobowania golkipera odbiła się ona od poprzeczki. Chwilę później to gospodarzy uratowała poprzeczka po mocnym strzale Mariusza Segeta. Jeszcze przed przerwą chorzowianie popełnili błąd w obronie, szybkie rozegranie i do pustej bramki trafił Oleh Nehela

Piłkarze Clearexu mieli swoje szanse na początku drugiej połowy, ale nie udało im się ich zamienić na bramkę. Niestety Rafał Krzyśka broniąc strzałów gospodarzy doznał kontuzji. Mimo to został na boisku niemal do samego końca spotkania, a gdy w końcu musiał je opuścić, zgromadzeni w chojnickiej hali kibice nagrodzili jego wysiłek gromkimi brawami. Pod koniec chorzowianie zagrali z lotnym bramkarzem, a ich przewaga przyniosła rezultat w postaci uderzenia w słupek autorstwa Macieja Mizgajskiego, po czym dobitka Segeta odbiła się od poprzeczki. Strzałem przez całe boisko na 3:0 podwyższył Patryk Laskowski. Honorowego gola dla chorzowian zdobył Seget. 

Po tym meczu Clearex znalazł się na 14. miejscu rozgrywek, mając na koncie tyle samo punktów co zamykająca stawkę Legia Warszawa (14.). O jedno oczko więcej zgromadziły "Czerwone Diabły" i wyprzedzają chorzowską ekipę o jedną lokatę. 

W kolejnym meczu Clearex podejmie FC Reiter Toruń, piąty zespół rozgrywek. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 26 lutego w hali MORiS. Początek o godzinie 13:30. 

Red Devils Chojnice - Clearex Chorzów 3:1 (2:0)
(Kręcki 15', Nehela 20', Laskowski 40' - Seget 40')
Red Devils: S. Kartuszyński – Pastars, Kokoladze, Laskowski, Richard Porto, Kołesnik, Nehela, Skubczenko, Kręcki.
Clearex: Krzyśka – Barański, Mizgajski, Dewucki, Ćwielong, Łuszczek, Dubiel, Jankowski, Seget, Hartstein, Borkowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: MhmmTreść komentarza: Może by tak założyć zbiórkę na pracowników szpitala? 3 letnie zaległości w wynagrodzeniach to trochę wstyd… hipokryzja.Data dodania komentarza: 17.05.2026, 13:01Źródło komentarza: Prezydent Świętochłowic włącza się w pomoc dla Libanu. Zachęca mieszkańców do wpłat i zbiórki produktówAutor komentarza: AbbbasTreść komentarza: Super że to publikujecie, bo w innych chorzowskich mediach cisza. A potem ludzie ładują się w korki.Data dodania komentarza: 17.05.2026, 10:10Źródło komentarza: Metallica zagra w Kotle Czarownic. Będą utrudnienia w ruchuAutor komentarza: locolocoTreść komentarza: Czyli czas na drenaż parku Chorzowskiego na rzecz stadionu imienia Michałka .... Ten gość jest daremny .... ale tak to jest jak się wybierze "kibola" na prezydenta ....Data dodania komentarza: 15.05.2026, 06:48Źródło komentarza: Czego nie usłyszeliśmy na podsumowaniu Szymona Michałka?Autor komentarza: J.Treść komentarza: Oficerem bedzie Pani Mądry? To by była karastrofa, ta kobieta zabroni budowy wszystkiego wszedzie. Ino zieleń, najlepiej dzika i niezagospodarowana.Data dodania komentarza: 14.05.2026, 14:39Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”Autor komentarza: WojtekbezmajtekTreść komentarza: Nie uslyszeliśmy "przepraszam, ze prowadze Chorzow na skraj przepaści, z ktorej mam w planie te miasto zepchnąć".Data dodania komentarza: 14.05.2026, 11:51Źródło komentarza: Czego nie usłyszeliśmy na podsumowaniu Szymona Michałka?Autor komentarza: Komisarz czerniTreść komentarza: Kiedy opublikowane będą oświadczenia majątkowe bo całe miasto czeka żeby przeczytać ile kto zarobił na tym wolontariacie ?Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:31Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”
Reklama
Reklama