Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 czerwca 2026 20:50
Reklama Baner reklamowy

"Zagroda pełna zwierząt" tematem kolejnego spaceru w Skansenie

Jako że organizowane od niedawna weekendowe spacery po chorzowskim Skansenie cieszą się sporym zainteresowaniem, w planach są już kolejne. Podczas tego, który odbędzie się 26 lutego, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o zwierzętach mieszkających na terenie Muzeum.
"Zagroda pełna zwierząt" tematem kolejnego spaceru w Skansenie

Zaplanowany na najbliższą niedzielę spacer, będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników zwierząt, gdyż to właśnie wokół nich skupi się tym razem opowieść przewodnika. Konkretnie chodzi o zwierzęta gospodarskie zamieszkujące dawną wieś.

-  Dowiecie się  jaką rolę pełniły, jak się nimi zajmowano, poznacie w praktyce sposoby żywienia naszych podopiecznych - zdradzają organizatorzy.

Spacer poprowadzi od wybiegu królików, przez składające się z 20 sztuk stado owiec, aż do zagrody z Łaz, gdzie czekać będą kozy, krowa oraz koń. 

- Każdy uczestnik pod czujnym okiem opiekunów będzie mógł pogłaskać i nakarmić zwierzęta przygotowanymi przez nas smakołykami - dodają w Skansenie.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto zaopatrzyć się w dostępne >>TUTAJ<< bilety wstępu już teraz. Koszt uczestnictwa w spacerze wynosi 20 zł za osobę.

Fot. Muzeum GPE


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Wiedzący Treść komentarza: Zapomnieliście dodać o tym, że ma na sobie zarzuty karne i trwające procesy. Lista wierzycieli tego Pana jest również długa. Mitoman i megaloman. Data dodania komentarza: 13.06.2026, 11:07 Źródło komentarza: Były prezydent Świętochłowic angażuje się w projekty przemysłowe w Demokratycznej Republice Konga Autor komentarza: Achim Treść komentarza: Ten chop jest niezniszczalny👍 Data dodania komentarza: 13.06.2026, 09:17 Źródło komentarza: Były prezydent Świętochłowic angażuje się w projekty przemysłowe w Demokratycznej Republice Konga Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Zeby tylko ta dziura nie byla odsłonięta przez lata zanim obecny zdecyduje samodzielnie co z tym zrobic. To jest jednak poważna sprawa...;) Data dodania komentarza: 13.06.2026, 07:19 Źródło komentarza: Co z dziurą na ulicy Bocznej? Miasto: “to dłuższy temat” Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Jak nie, jak po dwoch latach rządow panprezydenta jest gorzej niż przed? To serio myslisz, ze gorzej nie bedzie? Data dodania komentarza: 11.06.2026, 16:15 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Gorzej nie będzie Data dodania komentarza: 11.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: Finał to pokaż sily 5:1 z Wisłą Płock, 6:0 z Beniaminkiem Krosno, 2:0 Warta Poznań. Polfinal 6:0 z Fakro Jelna no i wielki finał ponownie z Wartą Poznań 3:0. Data dodania komentarza: 11.06.2026, 08:56 Źródło komentarza: Złota Maja z Chorzowa! 13-latka Mistrzynią Polski w piłce nożnej
Reklama
Reklama