Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 24 stycznia 2026 09:18
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Rozpoczęły się  Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce na Stadionie Śląskim! [ZDJĘCIA]

Za nami  pierwszy dzień Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023. Wielkie święto Królowej Sportu rozpoczęło się! W jednym miejscu możemy oglądać 2 000 zawodników z prawie 50 krajów. Fani mogą śledzić  zmagania sportowców z całej Europy podczas 37 konkurencji, z trybun Stadionu Śląskiego przez kolejne 5 dni.
Rozpoczęły się  Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce na Stadionie Śląskim! [ZDJĘCIA]

W programie zawodów znajdują się m.in. biegi sprinterskie, średniodystansowe i długodystansowe, bieg przez płotki i z przeszkodami, biegi w sztafetach, skoki wzwyż, w dal oraz trójskok, pchnięcie kulą, a także rzuty dyskiem, młotem czy oszczepem.

W pierwszym dniu zawodów najwyższe wyniki zdobyli m.in. Sharlene Mawdsley, Janet Richard, Franko Burraj, Sopiko Shatirishvili, Luiza Gega, Levon Aghasyan, Alexander Aue, Andrea Miklos.

Zawody lekkoatletyczne rozgrywają się zgodnie z harmonogramem, który obejmuje podział na poszczególne dywizje oraz sesje poranne i wieczorne. Do 22 czerwca rano będziemy mogli śledzić zmagania drużyn z Trzeciej Dywizji, a w porze popołudniowo-wieczornej – z Drugiej Dywizji. Natomiast kolejne 3 dni to tzw. Superliga, czyli czas rywalizacji drużyn z Pierwszej Dywizji, wśród których znajduje się m.in. reprezentacja Polski broniąca tytułu Drużynowego Mistrza Europy z 2021 roku. Pełny harmonogram i podział na dywizje można znaleźć na stronie stadionslaski.pl.

Warto podkreślić, że wstęp na kolejne dwa dni zawodów, czyli od 21 do 22 czerwca jest bezpłatny. Każdy więc może przyjść i na własne oczy zobaczyć, jak wygląda takie wielkie sportowe wydarzenie. Z kolei bilety na dni od 23 do 25 czerwca, kiedy na arenie rywalizować będą najlepsze europejskie drużyny, są dostępne na stronie tickets.european-games.org. Bilety można  również kupić w kasach biletowych przy bramie nr 4 Stadionu Śląskiego. Wejściówki na Superligę wynoszą od 20 do 100 zł.

- Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Przed nami jeszcze 5 dni  emocjonującej rywalizacji oraz sportowych wrażeń, które warto przeżyć wspólnie na trybunach Stadionu Śląskiego w Chorzowie - zachęcają organizatorzy DME. 

Źródło: materiały prasowe European Games



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Noo...Treść komentarza: Haha.....dobreData dodania komentarza: 23.01.2026, 22:27Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych nie będzie, tramwajowej kładki (na razie) też nieAutor komentarza: AZTreść komentarza: Ludzie! Przestańcie już czepiać się p.Prezydenta Szymona Michałka.Wg.Was On jest winny wszystkiego.Co z Wami,dlaczego nie czapialiście się tak wszystkiego za wcześniejszych rządów poprzedniej władzy.Dajcie już spokój.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 01:31Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: BybTreść komentarza: Więcej kierowców z krajów w których nigdy snieg nie pada, juz teraz szarpią autobusami ze jeździć sie nie da albo stają w poprzek pasow dla pieszych.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 23:16Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Zadziwiony propagandą sukcesuTreść komentarza: Proszę o rzetelność dziennikarską, i podawanie prawdy, oficjalne wyniki na stronie https://ksis.eu/resultx.php?id_prop=8850. Najlepsze zawodniczki startowały w kategorii A Dziewczynki te natomiast w kategorii C, czyli rekreacyjnej i najczęściej rywalizowały tylko z innymi dziewczynkami z tego klubu. A prawo do reprezentowania kraju mają tylko zawodniczki Kadry Narodowej powołane przez Polski Związek Gimnastyczny, a wymienione w artykule dziewczynki nawet licencji zawodniczych nie posiadają. Gratuluję pasji ale to nie osiągnięcia sportowe tylko rekreacyjnej.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 22:15Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę FrancjiAutor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Michałek nie jest ekspertem z dziedziny budowy mostów. Ekspertyzę napisał biegły i napisał wprost, że estakadę należy natychmiast zamknąć. Michałek podjął jedyną sensowną decyzję, jaka była wtedy możliwa. Niech się każdy zastanowi, co by zrobił na miejscu Michałka. Tak na spokojnie, ze świadomością odpowiedzialności za życie ludzi.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 17:54Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Chorzowianka z dużym CH 🤣Treść komentarza: Brawo. Super że nasze dzieci z Śląska gdzieś się pokazują za granicą 😍 jakie piękne strojeData dodania komentarza: 22.01.2026, 12:08Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę Francji
Reklama
Reklama