Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 lipca 2025 08:36
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Bez zwycięstwa od lipca. "Niebiescy" przegrywają z Pogonią Szczecin [ZDJĘCIA]

Ruch Chorzów przegrał z Pogonią Szczecin 0:3 (0:1) w meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Był to ostatni mecz na stadionie przy ulicy Okrzei w Gliwicach, a po tym spotkaniu "Niebiescy" pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli z jednym zwycięstwem i czteroma remisami w tym sezonie. Pod koniec października piłkarze Ruchu zagrają na Stadionie Śląskim przeciwko Śląskowi Wrocław.
Bez zwycięstwa od lipca. "Niebiescy" przegrywają z Pogonią Szczecin [ZDJĘCIA]

W nieco zmienionym składzie przystąpili do tego spotkania podopieczni Jarosława Skrobacza bez kontuzjowanych Michała Buchalika i Patryka Sikory oraz Daniela Szczepana, który w tygodniu chorował i dopiero wczoraj wrócił do treningów. Z jedenastki wypadł natomiast Kacper Michalski. W ich miejsce w bramce zobaczymy dziś Jakuba Bieleckiego, a w linii ataku Macieja Firleja. Do jedenastki wrócili także Juliusz Letniowski i Michał Feliks. Swój 350 mecz w Ekstraklasie rozegrał natomiast kapitan "Niebieskich" w tym spotkaniu - Maciej Sadlok

Początek spotkania dość wyrównany, a piłkarze Ruchu Chorzów zaatakowali wyżej notowaną ekipę "Portowców". W 8. minucie groźny strzał oddał Miłosz Kozak. W odpowiedzi goście próbowali skrzydłami oraz ze stałych fragmentów gry, jednak nie potrafili wykończyć swoich okazji. W 23. minucie Wahan Biczachczjan uderzył z dystansu, jednak piłka trafiła w słupek! Próbował jeszcze dobijać Efthymios Koulouris, ale uciekła mu piłka. Chwilę później ponownie groźnie uderzał Koulouris, jednak tym razem Bielecki nie dał się zaskoczyć. 

W 28. minucie piłkarze Pogoni Szczecin wyszli na prowadzenie. Akcja rozpoczęła się od złego wybicia piłki z własnego pola karnego w wykonaniu Bieleckiego, a do piłki doszedł Kamil Grosicki, który zagrał do Fredrika Ulvestada, a ten mocnym strzałem po ziemi pokonał Bieleckiego. Pięć minut później to "Niebiescy" mogli wyrównać jednak po strzale głową Tomasza Swędrowskiego piłka odbiła się od słupka. 

W 40. minucie kolejną okazję niewykorzystali "Niebiescy", a tym razem strzał Michała Feliksa odbił golkiper "Portowców" - Valentin Cojocaru. Goście po zdobytym golu nastawili się na grę z kontrataku, a ich akcje były bardzo groźne. Podopieczni Jarosława Skrobacza w pierwszej połowie mieli jeszcze, a konkretnie Michał Firlej, który przegrał pojedynek sam na sam z Cojocaru. 

Pierwsza połowa była również przerwana na dłuższy czas z powodu pirotechniki, którą odpalili kibice Ruchu Chorzów, a sędzia Bartosz Frankowski z Torunia zdecydował się odesłać piłkarzy obu drużyn do szatni. Po powrocie na boisku , a po kilku minutach wrócili na murawę. 

W drugiej połowie "Niebiescy" nadal szukali swoich sytuacji bramkowych, jednak to piłkarze Pogoni byli niezwykle skuteczni w sobotni wieczór. W 57. minucie piłkę ręką w poli karnym zagrał Juliusz Letniowski, a sędzia podyktował rzut karny. Ten na bramkę pewnym strzałem w środek bramki popisał się Kamil Grosicki. W 63. minucie trzecią bramkę zdobyli piłkarze gości. Lewą stroną urwał się Grosicki, zagrał przed bramkę, gdzie piłka odbiła się od Sadloka i wpadła do siatki.

"Niebiescy" wciąż szukali swoich okazji, a w 79. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Daniel Szczepan, jednak piłka przeleciała obok prawego słupka bramki. Goście byli bliscy podyktowania drugiego rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym, jednak tym razem sędzia główny wraz z sędziami VAR-u postanowili puścić grę dalej. 

"Portowcy" w końcówce spotkania stworzyli sobie niebezpieczne okazje na zdobycie bramki, jednak tym razem dobrze między słupkami spisał się Bielecki. W doliczonym czasie gry fatalny błąd popełnił Mateusz Bartolewski, który piłkę po podaniu w pole karne odprowadził wzrokiem, a strzał zza pleców oddał napastnik Pogoni, jednak ponownie świetnie interweniował Bielecki. "Niebiescy" również bliscy zdobycia bramki byli w doliczonym czasie gry, jednak dwa strzały głową Szczepana wybronił Cojocaru. 

"Niebiescy" przegrali szósty mecz w tym sezonie i pozostają bez zwycięstwa od lipca i spotkania z ŁKS-em Łódź. Czas na zwycięski powrót do Chorzowa już pod koniec października!

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)

Bramki: '8 Fredrik Ulvestad, '57 Kamil Grosicki, '63 Maciej Sadlok (samobójcza)

Ruch: Bielecki - Wójtowicz ('90 Długosz), Szymański, Sadlok, Bartolewski - Podstawski - Swędrowski ('90 Foszmańczyk), Letniowski (69' Michalski) - Kozak, Firlej (69' Szczepan), Feliks ('80 Steczyk). 
Trener: Jarosław Skrobacz.

Rezerwowi: Potoczny, Kasolik, Szur, Sedlak.

Pogoń: Cojocaru - Wahlqvist ('87 Stolarski), Zech, Malec, Koutris - Biczachczjan ('71 Przyborek), Ulvestad, Kurzawa ('71 Gamboa), Gorgon, Grosicki ('71 Fornalczyk) - Koulouris ('76 Zahović)
Trener: Jens Gustafsson.

Rezerwowi: Klebaniuk, Borges, Stolarski, Smoliński, Loncar.

Żółte kartki: Bartolewski, Podstawski - Kurzawa, Gorgon, Fornalczyk.
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów: 9 236.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: EcikTreść komentarza: Chorzów - miasto PO_krzywdzoneData dodania komentarza: 19.07.2025, 12:03Źródło komentarza: Śląscy posłowie interweniują w sprawie chorzowskiej estakadyAutor komentarza: EurekaTreść komentarza: Organizator transportu na razie uczy się i jak już się nauczy to zorganizuje nam transport działajacy efektywnie i odpowiadający potrzebom mieszkańców. A następnie w dalszej kolejności uruchomi jakiś kanał komunikacji gdzie otrzyma informację zwrotną od pasażerów i jeśli ją zrozumie to znów będzie się uczyć.Data dodania komentarza: 19.07.2025, 12:01Źródło komentarza: Autobus zderzył się z samochodem osobowym. Trzy osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszk69Treść komentarza: I mamy kolejną ukrytą zrzutkę na Ruch, ALBA musi dać więcej na klub to każdy Chorzowanin, czy go to interesuje czy nie, musi płacić,Data dodania komentarza: 19.07.2025, 11:40Źródło komentarza: Chorzów: opłata za śmieci znacznie w górę! Nowe stawki od wrześniaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W przetargu na śmieci był priorytet aby wygrała Alba bo jest sponsorem Ruchu. Był Remondis który utrzymywał obecną cenę ale pani Popiełuszką miała rozkaz od Michałka aby unieważnić do momentu aż wygra Alba. Taka "dobra" zmiana.Data dodania komentarza: 19.07.2025, 10:36Źródło komentarza: Chorzów: opłata za śmieci znacznie w górę! Nowe stawki od wrześniaAutor komentarza: Szanowny MieszkaniecTreść komentarza: Prawie 4 dychy miesięcznie, a do tego mam jeszcze we własnym zakresie odwozić zużyte tekstylia i buty do PSZOK. Hahaha, dobry żart...Data dodania komentarza: 19.07.2025, 10:24Źródło komentarza: Chorzów: opłata za śmieci znacznie w górę! Nowe stawki od wrześniaAutor komentarza: slazakTreść komentarza: Nasz kraj jest albo skorumpowany albo glupi skoro złodzieje i oszuści nadal mogą pełnić funkcję publiczne...Data dodania komentarza: 19.07.2025, 08:22Źródło komentarza: Dwaj śląscy politycy wyrzuceni z Platformy Obywatelskiej. Jeden z nich to były prezydent Chorzowa
Reklama
Reklama