Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Zaśpiewają dla Krzysztofa Respondka na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Śląskiego aktora, kabareciarza i piosenkarza pożegnamy w sobotę 30 grudnia. W tym samym dniu odbędzie się poświęcony mu specjalny koncert. Na scenie pojawią się Krzysztof Hanke, Grzegorz Poloczek i Zespół Redlin. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.
Zaśpiewają dla Krzysztofa Respondka na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Krzysztof Respondek znany był z wielu ról teatralnych oraz filmowych i serialowych. W 1995 roku został uhonorowany Złotą Maską za rolę Che Guevary w musicalu "Evita", wystawianym na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. Wraz z Krzysztofem Hanke współtworzył Kabaret Rak

Aktor zmarł niespodziewanie 22 grudnia, po przebytym zawale. Informacja o jego śmierci wstrząsnęła rodziną, bliskimi, środowiskiem rozrywkowym i jego fanami

Koncert Pamięci na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Respondek miał być gościem specjalnym na Jarmarkowej Scenie Świątecznej w Katowicach. Ta stanie się miejscem jego wspomnienia. Przed katowicką publicznością zaprezentują się Krzysztof Hanke, Grzegorz Poloczek oraz Zespół REDLIN. Przyjaciele artysty bez wahania zgodzili się wziąć udział w tym wydarzeniu, aby właśnie z tego miejsca powspominać i uczcić pamięć o nim. 

Program koncertu:

  • 17:15 - Rozpoczęcie

  • 17:30 - Występ zespołu REDLIN

  • 19:00 - Krzysztof Hanke

  • 20:00 - Grzegorz Poloczek

- Wstęp będzie darmowy, a atmosfera wydarzenia na pewno będzie pełna wzruszeń, wspomnień i emocji. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym Wydarzeniu na Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach - zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia. 

Ostatnie pożegnanie

Nabożeństwo żałobne w intencji zmarłego zostanie odprawione 30 grudnia w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarmowskich Górach o godz. 10:30. Następnie odbędzie się przejście na cmentarz komunalny. 

Rodzina uprzejmie prosi i nieskładanie osobistych kondolencji podczas nabożeństwa i pochówku oraz, aby zamiast kwiatów przeznaczyć datek na Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Szansa na Przyszłość", dla którego artysta miał jeszcze zagrać koncert.  

Przede wszystkim Ślązak

Respondek pochodził z Miasteczka Śląskiego, urodził się 17 lipca 1969 roku w Tarnowskich Górach. W 1992 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W swoim dorobku wykreował kilkanaście ról teatralnych. Występował także przed kamerą. Popularność na szklanym ekranie przyniosła mu rola Michała Jelenia w emitowanym na antenie TVP 2 serialu "Barwy Szczęścia". 

Śląskiego artystę mogliśmy podziwiać w programach rozrywkowych, gdzie czarował widzów wdziękiem, musicalowym wokalem, charyzmą i poczuciem humoru. To ostatnie cechowało go nie tylko na scenie, ale także w życiu prywatnym. 

Krzysztof Respondek był przede wszystkim Ślązakiem i zawsze z dumą to podkreślał.

Z żoną Katarzyną miał dwie córki, Florentynę i Antoninę. 

 

 

Fot. Rafał Redzimski / kolędowanie w Maciejkowicach



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A nie jest? Z jednej strony Dąb, z drugiej Tauzen. A bas w nocy niesie się na Siemnianowice i Chorzów Stary. Nie wiem nawet człowieku co ty próbujesz przekazać. Legendia jest w samym środku aglomeracji Data dodania komentarza: 29.07.2026, 06:55 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Rafał Treść komentarza: Legendia jest w środku miasta? Hm,ciekawe,skąd pośiadasz tak rozległą wiedzę? Data dodania komentarza: 28.07.2026, 21:18 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A co ze zwierzętami w ZOO? Sorry, ale środek miasta to nie jest miejsce na takie festiwale. Już całe szczęście Fest zniknął. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 11:25 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: M. Treść komentarza: R.I.P Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:21 Źródło komentarza: Zmarła Anna Knysok. Była dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich i wiceministra zdrowia Autor komentarza: Darek Treść komentarza: Zabłądzili? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 12:55 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bogusław Treść komentarza: Ostatnio coś dużo tych pożarów w Polsce! Czyżby wojna hybrydowa? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama