Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 15 marca 2026 23:22
Reklama Baner reklamowy

Kamil Grosicki pożegna się z kadrą na Superauto.pl Stadionie Śląskim!

Zapowiada się wieczór pełen piłkarskich emocji w Kotle Czarownic! Już za niecały miesiąc kibice znów będą mieli okazję dopingować w tym miejscu Reprezentację Polski, a także po raz ostatni zobaczyć w biało-czerwonych barwach Kamila Grosickiego. Zarezerwujcie swoje miejsce na trybunach już dziś!
  • Źródło: Stadion Śląski
Kamil Grosicki pożegna się z kadrą na Superauto.pl Stadionie Śląskim!

Autor: Mateusz Porzucek

Źródło: Press Focus

Zaplanowany na 6 czerwca towarzyski mecz reprezentacji Polski z Mołdawią na Superauto.pl Stadionie Śląskim będzie wydarzeniem absolutnie wyjątkowym. Kibice będą mogli bowiem podziękować za lata spędzone w koszulce z orłem na piersi Kamilowi Grosickiemu – 94-krotnemu reprezentantowi kraju, uczestnikowi turniejów finałowych mistrzostw świata i Europy.

Kamil Grosicki swoją reprezentacyjną karierę rozpoczął w lutym 2008 roku, debiutując w kadrze narodowej w meczu z Finlandią. Przez kolejne szesnaście lat regularnie zakładał koszulkę z orłem na piersi, wystąpił w dwóch turniejach finałowych mistrzostw świata (2018, 2022) i trzech mistrzostw Europy (2012, 2016, 2024). Łącznie zgromadził na swoim koncie 94 mecze w kadrze narodowej, w których zdobył siedemnaście bramek. Swoją decyzję o rozstaniu z reprezentacją Polski ogłosił 24 czerwca 2024 roku, przed ostatnim meczem fazy grupowej EURO 2024. 

– Jest to piękna chwila, ale też smutna, bo przez kilkanaście lat gry z orzełkiem na piersi to było zawsze dla mnie coś więcej niż mecz. Ale nadszedł ten dzień – poinformował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Hanowerze.

Już wtedy „Grosik” zdradził, że pragnąłby rozegrać jeszcze jedno, ostatnie spotkanie w barwach reprezentacji narodowej. 

– Moim marzeniem jest rozegrać pożegnalny mecz w Polsce, będę rozmawiał na ten temat z selekcjonerem i prezesem Cezarym Kuleszą. Mam nadzieję, że będzie mi on dany. Chciałbym podziękować kibicom za kilkanaście lat wsparcia, kolegom z drużyny, z kapitanem Robertem Lewandowskim na czele za tyle pięknych chwil – powiedział wówczas.

Taka chwila właśnie nadchodzi. W zaplanowanym na 6 czerwca meczu towarzyskim z Mołdawią Kamil Grosicki po raz ostatni wybiegnie na murawę w koszulce z orłem na piersi. Będzie to dla niego 95. spotkanie w barwach kadry narodowej. W całej historii tylko dziesięciu innych piłkarzy ma na koncie więcej gier w męskiej reprezentacji kraju. W 2020 roku Grosicki został włączony do Klubu Wybitnego Reprezentanta.

W związku z pożegnaniem Kamila Grosickiego Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował szereg materiałów poświęconych piłkarzowi, a także specjalne koszulki czy bilety kolekcjonerskie. Warto być 6 czerwca na Superauto.pl Stadionie Śląskim i wspólnie pożegnać „Grosika" z trybun! Bilety na spotkanie Polska – Mołdawia można nabywać jedynie za pośrednictwem platformy bilety.laczynaspilka.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Budowa stadionu R jest szaleństwem i marnotrawstwem publicznego grosza. To jest nie do uzasadnienia ekonomicznie ani społecznie. Naprawdę Chorzów ma poważniejsze wydatki. Jak widać Ruch ma gdzie grać.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 14:53Źródło komentarza: Niebieska seria trwa! Ruch ogrywa Stal na ŚląskimAutor komentarza: J.Treść komentarza: Piekna pogoda, sobota... widzów 11.000... po co nam stadion, ktorego nie zapelnimy nawet w polowie?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 12:29Źródło komentarza: Niebieska seria trwa! Ruch ogrywa Stal na ŚląskimAutor komentarza: HmmmTreść komentarza: I bardzo dobrze 😀Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:42Źródło komentarza: Szymon Michałek w nowej radzie przy Prezydencie RP. W tym gremium dominują działacze PiSAutor komentarza: GooolTreść komentarza: Tak ani ławek dla starszych ludzi syf zalegający wszędzie gdzie ci od sprzątania miasta gdzie czystość i dziwić się że szczury sobie biegają w mieście....szok !!za co płacimy jak nikt nie sprząta kto za to odpowiada ...ale nowe deweloperski budować na wynajem w tym syfie....Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:35Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: HohoTreść komentarza: Może i chlewiki i familoki...były tu od zawsze....ale ,ale czysto i schludnie było i na wiosnę czystość aż błyszczała na trawnikach itd..a dziś co....tak syf zalegających liści od pandemii...beton obsrany i do tego wystarczy miotła i pozamiatać to miasto .to tak w skrócie 😆Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:26Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: Fan FrantyTreść komentarza: Czy Franta już zdążył skrytykować?Data dodania komentarza: 11.03.2026, 20:18Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcy
Reklama
Reklama