Rozgrywki ligowe we wszystkich krajach Europy dobiegają już powoli końca. Dla niektórych zawodników przełom maja oraz czerwca oznacza więc początek wakacji, inni zaś w tym czasie pojadą na zgrupowania swoich reprezentacji. Nie inaczej będzie również z zawodnikami, których za niedługo powoła Michał Probierz. Reprezentanci naszego kraju, którzy już swoje przygotowania do dwóch spotkań rozpoczną 2 czerwca.
Polacy 6 czerwca rozegrają mecz towarzyszki z Mołdawią, który odbędzie się na Superauto.pl Stadionie Śląskim. Sparing ten będzie również pożegnalnym spotkaniem dla Kamila Grosickiego, który zakończy swoją karierę reprezentacyjną. Kilka dni później podopieczni selekcjonera Michała Probierza pojadą do Helsinek, aby tam 10 czerwca stoczyć bardzo ważny pojedynek w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2026 z Finlandią.
Już teraz jednak wiemy, że zarówno kibice w Chorzowie, jak i później w stolicy Finlandii na boisku nie zobaczą kapitana reprezentacji, Roberta Lewandowskiego. 36-letni napastnik o swojej decyzji, że nie przyjedzie na zgrupowanie, poinformował w poniedziałek na Instagramie.
- Drodzy kibice. Biorąc pod uwagę okoliczności oraz natężenie sezonu klubowego, wspólnie z trenerem zdecydowaliśmy, że tym razem nie wezmę udziału w czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Gra w biało-czerwonych barwach zawsze była dla mnie spełnieniem marzeń, ale czasem organizm daje sygnał, że trzeba na chwilę odetchnąć. Trzymam mocno kciuki za chłopaków i wierzę, że przed nami jeszcze wiele pięknych chwil oraz celów do zrealizowania. Do zobaczenia – można przeczytać w krótkim komunikacie Roberta Lewandowskiego.
Lewy we wszystkich rozgrywkach sezonu 2024/25 rozegrał łącznie 52 spotkania, strzelając w nich 42 gole. Kapitan reprezentacji w ostatnim czasie powrócił do wyjściowej jedenastki Barcelony, po rekonwalescencji jaką musiał przejść z powodu urazu mięśniowego, którego nabawił się w kwietniu.
Napisz komentarz
Komentarze