Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 11 czerwca 2026 00:45
Reklama Baner reklamowy

Pobijamy rekord w żonglerce!

Jutro o godz. 11:00 przy IX Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego odbędzie się dość nietypowe wydarzenie. Wszyscy, którzy wezmą w nim udział, wspólnymi siłami spróbują pobić rekord w ilości osób jednocześnie odbijających piłkę.
Pobijamy rekord w żonglerce!

- To będzie pierwsza edycja tej imprezy. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców naszego miasta do aktywności fizycznej, do prowadzenia sportowego trybu życia. Mamy nadzieję, że uda nam się zmobilizować jak największą liczbę osób. Odpijać z nami może każdy, jakąkolwiek piłkę. Zapraszamy na Harcerską już w najbliższą sobotę - mówi Małgorzata Gajek, nauczycielka IX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.

Jak przekonują organizatorzy, w tej zabawie nieważna jest dyscyplina. Ważne by przyjść na miejsce i razem z innymi odbijać swoją piłkę przez 10 min. Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały „słodkie medale”. Dodatkowo nagrodę otrzyma również posiadacz najmniejszej i największej piłki, a także najmłodszy i najstarszy uczestnik.

Program „Dnia bicia rekordów”:

11:00 - uroczyste otwarcie, rejestracja uczestników, próba bicia rekordu w ilości osób odbijających piłkę (hala sportowa);

11:30 – średniowieczny turniej rycerski dla ciała i umysłu (sala gimnastyczna);

11:30 – mecz piłki nożnej dziewcząt (hala sportowa);

12:30 – Rekordowe kwadraty czyli juggling challenge (hala sportowa)

12:45 - Belgijka – próba bicia rekordu w ilości tańczących par. (sala gimnastyczna);

13:00 – aerobic (sala gimnastyczna);

13:00 – Prosto do celu – próba bicia rekordu trafień do kosza na czas (boisko);

13:00 - Insanity workout – pokonaj mistrza.

Ponadto:

- Biathlonowe próby sprawnościowe (teren wokół szkoły);

- Twister dla odważnych czyli „wyginam śmiało ciało”;

- Psychologiczny test predyspozycji sportowych na wesoło (czytelnia);

- Czy balon to piłka? – turniej niespodzianka (biblioteka).

 

Fot.: www.flickr.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyli bez zmian w komunistycznym kraju. Sami zlodzieje! Zero kręgosłupa moralnego! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:16 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Mam nadzieję, że z obecną władzą niszczącą Chorzów nie będzieny czakeć tak długo. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Nareszcie była władza niszcząca Chorzów odchodzi w zapomnienie :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 11:44 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Siły specjalne to komandosi na GROM JWK AGAT. Mylisz pojęcia Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Kolego jednostki specjalne czyli komandosi np GROM JWK AGAT Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Gwiazdy na miarę włodarzy miasta. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 23:08 Źródło komentarza: Mecz gwiazd na 70-lecie Stadionu Śląskiego. Zmierzą się ze sobą ekipy Polski i Anglii
Reklama
Reklama