Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 11 czerwca 2026 01:05
Reklama Baner reklamowy

VIII Miejski Konkurs Frazeologiczny za nami

Ostatnie dni w chorzowskim Gimnazjum nr 8 upłynęły na poszukiwaniu wspólnego języka z uczniami różnych chorzowskich szkół, którzy patrząc na świat przez różowe okulary, starali się dowieść, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.
VIII Miejski Konkurs Frazeologiczny za nami

W tym roku po raz pierwszy Miejski Konkurs Frazeologiczny „Z przymrużeniem oka” odbył się w dwóch odsłonach. 24 listopada w szranki stanęli gimnazjaliści, natomiast 27 listopada wiedzą popisywali się uczniowie klas 6 i 7 chorzowskich szkół podstawowych. Okazało się, że uczniowie świetnie znają frazeologizmy. Konkurs, już po raz ósmy, odbywał się w dwóch kategoriach: wiedza i praca plastyczna. Zmagania uczestników oceniało jury. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności laureatom, którymi są:

W klasach gimnazjalnych:

Kategoria: praca plastyczna
I miejsce - Karolina Walczak
II miejsce -  Zuzanna Kiszkis
III miejsce - Adrianna Mrozek

Kategoria: wiedza
I miejsce-  Emilia Kubacka i Michał Bawełek 
II miejsce -  Monika Garwol i Laura Kucharczyk 
III miejsce - Julia Jędrzejczyk i Julia Magierowska 

W klasach szkoły podstawowej:

Kategoria: praca plastyczna
I miejsce -  Wanda Stawińska 
II miejsce - Malwina Rak 
III miejsce -  Joanna Lachcik

Kategoria: wiedza
I miejsce -  Katarzyna Pogoda i Agata Rudziarczyk 
II miejsce -  Olga Meyer i Monika Dendra 
III miejsce - Szymon Kopeć i Sebastian Botor 

 

Źródło: UM Chorzów

Fot.: Gimnazjum nr 8 w Chorzowie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyli bez zmian w komunistycznym kraju. Sami zlodzieje! Zero kręgosłupa moralnego! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:16 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Mam nadzieję, że z obecną władzą niszczącą Chorzów nie będzieny czakeć tak długo. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Nareszcie była władza niszcząca Chorzów odchodzi w zapomnienie :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 11:44 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Siły specjalne to komandosi na GROM JWK AGAT. Mylisz pojęcia Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Kolego jednostki specjalne czyli komandosi np GROM JWK AGAT Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Gwiazdy na miarę włodarzy miasta. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 23:08 Źródło komentarza: Mecz gwiazd na 70-lecie Stadionu Śląskiego. Zmierzą się ze sobą ekipy Polski i Anglii
Reklama
Reklama