Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 13 czerwca 2025 11:44
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

IV Parkowe Hercklekoty już za trzy tygodnie

W sobotę, 24 lutego, odbędzie się przyprawiająca o szybsze bicie serca walentynkowa impreza… biegowa. Od godziny 10:00 na alejkach Parku Leśnego w Katowicach, czyli w Dolinie Trzech Stawów, będzie można spotkać rozbieganych uczestników IV Parkowych Hercklekotów.
IV Parkowe Hercklekoty już za trzy tygodnie

W ramach IV Parkowych Hercklekotów zakochani w bieganiu i Nordic Walkingu będą mieli do pokonania dwa dystanse. Do wyboru uczestników trasa około 7 i około 12 km. Bieg poprowadzi przez urokliwe zakątki Doliny Trzech Stawów, jednego z ulubionych miejsc aktywnych mieszkańców Katowic i nie tylko.

Nieco ponad tydzień pozostał do zamknięcia zapisów, a na listach jest już prawie 1300 uczestników z czego pół tysiąca zapisało się w pierwszej dobie trwania zapisów. Jak zawsze, organizatorzy pamiętają także o najmłodszych. W ramach IV Parkowych Hercklekotów odbędą się zawody biegowe dla dzieci, które zmierzą się z trasą na dystansie 200, 400 i 800 metrów. Na dystansie 400 i 800 metrów dzieci powalczą o puchary i nagrody. Na podium stanie 12 osób.

Na starcie ustawi się ponad 1000 biegaczy, 200 dzieci i aż 200 „chodziarzy”, czyli miłośników Nordic Walking. Na podium stanie trzech najszybszych biegaczy w biegu na 7 i 12 km, a także zwycięzcy w kategorii NW z podziałem na kobiety i mężczyzn. Łącznie 18 osób. Na dyplom i miejsce na podium mogą także liczyć biegacze w kategoriach wiekowych, a wyróżnienie otrzyma aż 60 zawodników.

– Cieszymy się, że aż tyle osób zdecydowało się spędzić z nami kolejne, czwarte już walentynki. Na listach startowych, pojawiło się wiele nazwisk, które kojarzymy z zeszłego roku. Wielu uczestników zapowiada udział w całym cyklu Grand Prix – cieszą się organizatorzy i dodają - Na mecie, na każdego zawodnika będzie czekała ciepła herbata i pyszna zupa, co powinno uspokoić hercklekoty, których uczestnicy nabawią się podczas biegu, a oprócz tego, jak zawsze, specjalnie na tę okazję zaprojektowany medal.

Zapisy na bieg trwają do 11 lutego lub do osiągnięcia limitu i odbywają się tylko przez internet. Szczegóły na stronie organizatora.

Impreza Parkowe Hercklekoty organizowana przez MK team odbędzie się już po raz czwarty. Partnerem wydarzenia jest Miasto Katowice oraz Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach. Patronem honorowym biegu jest Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa.

W skład cyklu GRAND PRIX MK TEAM 2018 wchodzą następujące zawody:

- IV Parkowe Hercklekoty 24.02.2018 r., Katowice

- III Siemianowicki Bieg Świetlików 23.06.2018 r., Siemianowice Śląskie

- IV Siemianowickie Nocne Marki 27.10.2018 r., Siemianowice Śląskie

- V Bieg Mikołajkowy 09.12.2018 r., Katowice

Podsumowanie cyklu odbędzie się podczas uroczystej gali w styczniu 2019 r.

 

Źródło: informacja prasowa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RobstarTreść komentarza: Niezły agent z niegoData dodania komentarza: 13.06.2025, 11:08Źródło komentarza: Kolizja na DTŚ. Samochód wylądował w krzakachAutor komentarza: Walczący PrzedsiębiorcaTreść komentarza: Nie ma klimatu dla przedsiębiorców w tym mieścieData dodania komentarza: 13.06.2025, 11:07Źródło komentarza: Księgarnia Dopełniacz nie wróci do Chorzowa! Sonia Draga: "Prezydent Miasta nie zdał egzaminu z zarządzania kryzysowego"Autor komentarza: Przestroga dla ChorzowaTreść komentarza: Spójrzmy wstecz jak miejscowość Szopienice została przyłączona do Katowic. Co się dalej działo można zobaczyć gołym okiem przyjeżdżając na szopki. Wydoić kasy ile się da i postawić domy socjalne żeby było gdzie niewygodnych mieszkańców upchaćData dodania komentarza: 13.06.2025, 10:56Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Brawo, panie Michałek, byle kasa na ruch była.Data dodania komentarza: 13.06.2025, 09:39Źródło komentarza: Księgarnia Dopełniacz nie wróci do Chorzowa! Sonia Draga: "Prezydent Miasta nie zdał egzaminu z zarządzania kryzysowego"Autor komentarza: M.Treść komentarza: I bardzo dobrze. Duży może więcej.Data dodania komentarza: 13.06.2025, 09:12Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”Autor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Nic bardziej śmiesznego nie mogło być w tej historii. Stadion Ruchu rozbierze firma z ZABRZA a nowy obiekt wybudują KATOWICE.... Już widzę zadowolenie kibiców niebieskich.Data dodania komentarza: 13.06.2025, 08:11Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”
Reklama