Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 czerwca 2026 05:42
Reklama Baner reklamowy

Rodzina 500 plus w Chorzowie - pierwsze podsumowanie

1 kwietnia ruszył program Rodzina 500 plus. Do tej pory chorzowianie złożyli 3642 wniosków, w tym 2254 w formie papierowej i 1388 w formie elektronicznej. W kolejkach trzeba było postać tylko pierwszego dnia.
Rodzina 500 plus w Chorzowie - pierwsze podsumowanie

Obecnie we wszystkich sześciu punktach znajdujących się na terenie miasta ruch przebiega płynnie. Jednym z najczęściej zadawanych podczas składania wniosku pytań jest to, jakie dokumenty trzeba do niego dołączyć ubiegając się o świadczenie na pierwsze dziecko. W takiej sytuacji rodzina powinna przedłożyć dokumenty stwierdzające wysokość jej dochodu. Pełną rozpiskę można znaleźć w załączniku pod tekstem. Najwięcej problemów pojawia się wciąż przy składaniu wniosków drogą elektroniczną.

- Warto bardzo dokładnie zapoznać się z wytycznymi obowiązującymi przy składaniu elektronicznego wniosku, wciąż zdarza się bowiem, że przez drobne błędy jeden wniosek jest wypełniany po kilka razy – zdradza Agnieszka Adamczyk z chorzowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

– Wciąż jeszcze zdarzają się pytania o to, czy można otrzymać świadczenie na drugie dziecko, podczas gdy pierwsze ma na przykład 21 lat – dodaje. Przypominamy, że świadczenie na drugie dziecko otrzymuje się w momencie, kiedy pierwsze ma maksymalnie 18 lat.

Dokumenty potrzebne podczas składania wniosku o świadczenie na pierwsze dziecko znajdują się poniżej.

Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków: TUTAJ
Informacje dot. Programu Rodzina 500+ (pytania i odpowiedzi): TUTAJ

Punkty oraz godziny otwarcia:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie, ul. Kruszcowa 22: poniedziałek - czwartek 7:30 – 18:00, piątek 7:30 - 14:00

Centrum Inicjatyw Społecznych w Chorzowie, ul. 3-go Maja 18 (budynek za probostwem Parafii Św. Barbary wejścia od ul. 3-go Maja i ul. Wileńskiej): poniedziałek - wtorek 7:30 – 14:30, środa - czwartek 9:00 - 16:30,  piątek 7:30 – 14:30

Miejski Dom Kultury „Batory”, ul. Stefana Batorego 6: poniedziałek - środa 8:00 – 18:00, wtorek - czwartek 8:00 - 16:00, piątek 8:00 - 14:00. Punkt będzie nieczynny w dniach 22 oraz 25 kwietnia.

Centrum Aktywizacji Społecznej w Chorzowie, ul. Powstańców 70/3: poniedziałek - środa 8:00 – 18:00, czwartek 8:00 - 15:00, piątek 8:00 -14:00

Centrum Pracy Socjalnej, ul. Kasprowicza 2: poniedziałek - wtorek 8:00 - 15:00, środa - czwartek 8:00 – 18:00, piątek 8:00 -14:00

Klub ,,Pokolenie” ChSM, ul. Młodzieżowa 29: poniedziałek 8:00 – 18:00, wtorek 8:00 – 16:00, środa NIECZYNNE, czwartek 8:00 – 16:00, piątek 8:00 – 18:00

Wszystkie punkty będą nieczynne w dniach 2 oraz 27 maja. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem TUTAJ

 

Źródło: UM Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Wiedzący Treść komentarza: Zapomnieliście dodać o tym, że ma na sobie zarzuty karne i trwające procesy. Lista wierzycieli tego Pana jest również długa. Mitoman i megaloman. Data dodania komentarza: 13.06.2026, 11:07 Źródło komentarza: Były prezydent Świętochłowic angażuje się w projekty przemysłowe w Demokratycznej Republice Konga Autor komentarza: Achim Treść komentarza: Ten chop jest niezniszczalny👍 Data dodania komentarza: 13.06.2026, 09:17 Źródło komentarza: Były prezydent Świętochłowic angażuje się w projekty przemysłowe w Demokratycznej Republice Konga Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Zeby tylko ta dziura nie byla odsłonięta przez lata zanim obecny zdecyduje samodzielnie co z tym zrobic. To jest jednak poważna sprawa...;) Data dodania komentarza: 13.06.2026, 07:19 Źródło komentarza: Co z dziurą na ulicy Bocznej? Miasto: “to dłuższy temat” Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Jak nie, jak po dwoch latach rządow panprezydenta jest gorzej niż przed? To serio myslisz, ze gorzej nie bedzie? Data dodania komentarza: 11.06.2026, 16:15 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Gorzej nie będzie Data dodania komentarza: 11.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: Finał to pokaż sily 5:1 z Wisłą Płock, 6:0 z Beniaminkiem Krosno, 2:0 Warta Poznań. Polfinal 6:0 z Fakro Jelna no i wielki finał ponownie z Wartą Poznań 3:0. Data dodania komentarza: 11.06.2026, 08:56 Źródło komentarza: Złota Maja z Chorzowa! 13-latka Mistrzynią Polski w piłce nożnej
Reklama
Reklama