Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 11 czerwca 2026 05:05
Reklama Baner reklamowy

IV Liga bez Jaskółek. "Musieliśmy się wycofać"

Klub UKS Jaskółki Chorzów zawiesza działalność. To jednak nie koniec kobiecej piłki nożnej w Chorzowie. 
IV Liga bez Jaskółek. "Musieliśmy się wycofać"

Rozpoczęły się zmagania piłkarskiej IV Ligi Kobiet w piłce nożnej. Na próżno szukać w nich drużyny UKS Jaskółki Chorzów. Czwartej ekipy minionego sezonu nie zobaczymy już na boisku. 

- Nastąpiła zmiana trenera, zrezygnowała trenerka wcześniejsza, a nowy trener nie spasował dziewczynom i po prostu musieliśmy się wycofać - przekazał Marek Walkiewicz, prezes klubu. 

Patrycja Luty, pełniąca dotychczas rolę szkoleniowca chorzowskiego zespołu, z powodu natłoku innych obowiązków postanowiła rozstać się z Jaskółkami. 

Na ten moment klub, który istnieje od 2008 roku zawiesił działalność. Jednak jak przekazał jego prezes, za około miesiąc powróci, w nieco zmienionej formie. Tym razem ma zostać stworzona drużyna składająca się z młodszych zawodniczek. A co później?

- Jaskółki na pewno nie zginą - zapewnia Walkiewicz. 

Jak zatem w dalszej perspektywie będzie się miała kobieca piłka nożna w Chorzowie? Dobrą wiadomością jest niedawno przeprowadzony nabór dziewczynek do Klubu Sportowego Ruch Chorzów dla roczników 2013-2017. Czas pokaże, jak w naszym mieście rozwinie się ta część najpopularniejszej dyscypliny sportowej w Polsce. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyli bez zmian w komunistycznym kraju. Sami zlodzieje! Zero kręgosłupa moralnego! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:16 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Mam nadzieję, że z obecną władzą niszczącą Chorzów nie będzieny czakeć tak długo. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Nareszcie była władza niszcząca Chorzów odchodzi w zapomnienie :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 11:44 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Siły specjalne to komandosi na GROM JWK AGAT. Mylisz pojęcia Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Kolego jednostki specjalne czyli komandosi np GROM JWK AGAT Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Gwiazdy na miarę włodarzy miasta. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 23:08 Źródło komentarza: Mecz gwiazd na 70-lecie Stadionu Śląskiego. Zmierzą się ze sobą ekipy Polski i Anglii
Reklama
Reklama