Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 19 września 2025 08:53
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Poranne kontrole trzeźwości w Świętochłowicach. Złapano dwie osoby "po użyciu"

W czwartkowy poranek zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy prowadzili samochody będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.
Poranne kontrole trzeźwości w Świętochłowicach. Złapano dwie osoby "po użyciu"

Spożywanie alkoholu do późnych godzin nocnych może powodować, że rano nie jest się jeszcze gotowym do kierowania pojazdami. Prawdopodobnie właśnie to było przyczyną tego, że dwaj mężczyźni "wydmuchali" rano ilość alkoholu, po jakiej nie powinno się wsiadać za kółko. Dodatkowo, jeden z nich miał jeszcze coś na sumieniu. 

Do ujęcia kierowców "po użyciu alkoholu" doszło we wczesnych godzinach porannych w czwartek (22.08). Najpierw, ok. 5 rano, policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli 58-latka. Miało to miejsce na ulicy Bytomskiej. Efekt - kierowca volkswagena miał w wydychanym powietrzu 0,4 promila alkoholu. Jak się okazało, ciążył na nim zakaz prowadzenia pojazdów. 

Mniej więcej godzinę później, tym razem na ulicy Śląskiej, w ręce policjantów wpadł kolejny kierowca "na podwójnym gazie". Tym razem był 64-latek, a siedział za kierownicą fiata. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, któremu badanie alkomatem również wykazało 0,4 promila. 

Obaj panowie za swoje zachowanie będą musieli tłumaczyć się przed sądem. 

Policjanci apelują  o odpowiedzialność, a także, aby w momencie gdy nie czujemy się na siłach, zrezygnować z prowadzenia pojazdu i skorzystać z alternatywnych środków transportu. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: XxxxxTreść komentarza: Zadowoleni z siebie jesteście? Dla kilku reklam tak utrudnić życie...Data dodania komentarza: 18.09.2025, 21:35Źródło komentarza: Koniec skracania drogi pod estakadą. Miasto reaguje po naszej publikacjiAutor komentarza: SwojakTreść komentarza: Dodajmy jeszcze że prawdopodobnie jedna z osób która tak bardzo chce rozebrania estakada ma grunty przy rynku. To co rozebrać bo przynajmniej wartość wzrośnie a mieszkańcy niech sobie radzą z korkami. Może warto też zebrać dane od straży i pogotowia jak im sie czas dojazdu zmienił. Zdrowie i życie jest wartością nadrzędną tak czy nie ?Data dodania komentarza: 18.09.2025, 20:34Źródło komentarza: Koniec skracania drogi pod estakadą. Miasto reaguje po naszej publikacjiAutor komentarza: BłażejTreść komentarza: Zacznijmy od tego, że wszystkie mapy w tym Google wciąż pokazuje możliwość przejścia pieszo pod estakadą. Pomimo wielu zgłoszeń i zmiany w systemie waze wciąż mapy pchają ludzi pod obiekt wyłączony z użytku.Data dodania komentarza: 18.09.2025, 20:20Źródło komentarza: Koniec skracania drogi pod estakadą. Miasto reaguje po naszej publikacjiAutor komentarza: CwajkaTreść komentarza: Wy mocie nasrane z tym zamykaniem co zeście zrobili z tym naszym Chorzowem zobaczycie jeszcze cofnę ogrodzenie i przyjadę autem bo estakadzieData dodania komentarza: 18.09.2025, 19:52Źródło komentarza: Koniec skracania drogi pod estakadą. Miasto reaguje po naszej publikacjiAutor komentarza: EstakadajestOKTreść komentarza: Pismaki szkodnikiData dodania komentarza: 18.09.2025, 19:14Źródło komentarza: Koniec skracania drogi pod estakadą. Miasto reaguje po naszej publikacjiAutor komentarza: lokalnyTreść komentarza: jak można rozebrać estakadę bez zaplanowania drogi alternatywej na pewno nie będzie to problem obecnego prezydenta bo nie będzie wybrany na ponowna kadencję należy zabezpieczyć całą dokumentację aby w odpowiednim czasie p prezydent mógł odpowiadać karnie za brak działań naprawczych tylko rozbiórka estakady do droga po najmniejszej linii oporuData dodania komentarza: 18.09.2025, 18:46Źródło komentarza: Koniec skracania drogi pod estakadą. Miasto reaguje po naszej publikacji
Reklama
Reklama