Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 18 maja 2025 11:26
Reklama

Mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim? Wniosek został oficjalnie złożony!

Jak poinformował w ostatnim czasie wicemarszałek województwa śląskiego Leszek Pietraszek, Stadion Śląski postara się o organizację Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w 2028 roku!
Mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim? Wniosek został oficjalnie złożony!

Autor: Marcin Bulanda

Źródło: Press Focus

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, które od początku swojego istnienia organizowane były przez European Athletics, po raz pierwszy odbyły się jeszcze przed II wojną światową, a dokładnie w 1934 roku. Właśnie wtedy ówcześni najlepsi sportowcy Starego Kontynentu zmierzyli się w stolicy regionu Piemontu, włoskim Turynie

Od tego czasu mistrzostwa przez wiele dziesięcioleci odbywały się co cztery lata, jednak od 2010 roku wprowadzono zasadę, że mistrzostwa rozgrywane będą częściej, bo co dwa lata. Wydarzenie to jednak od lat pozostaje jedną z najważniejszych imprez w sportowym kalendarzu i skupia uwagę wszystkich europejskich krajów.

W tym kontekście jeszcze lepiej wybrzmi wiadomość, że o organizację mistrzostw w 2028 roku stara się aktualnie, znajdujący się w Chorzowie Stadion Śląski

Plotka na temat starań pojawiała się co prawda w mediach od dłuższego czasu, jednak dopiero kilka dni temu oficjalnie potwierdził ją Leszek Pietraszek, czyli Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

- Zgłosiliśmy w European Athletics wniosek o organizację tych zawodów i przeszliśmy pozytywnie pierwszy etap rekrutacji. Bardzo chcielibyśmy zorganizować na Śląsku lekkoatletyczne ME, bo byłaby to druga w historii największa impreza sportowa w Polsce, od czasu piłkarskiego Euro 2012. Trzymajcie kciuki za naszą kandydaturę! - napisał na swoim koncie facebookowym Leszek Pietraszek.

Stadion Śląski, nazywany Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym, od wielu lat gości bardzo wiele ważnych imprez związanych z "królową sportu". W Chorzowie co roku odbywa się przecież Diamentowa Liga, czyli Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, w czasie którego najlepsi sportowcy świata walczą o jak najlepsze wyniki przy okrzykach i wsparciu wielotysięcznej śląskiej publiczności

Oprócz corocznego memoriału śląski gigant w swojej najnowszej historii gościł również Drużynowe Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata Sztafet.

Teraz pora na jeszcze ważniejsze wydarzenie i jeszcze większe wyzwanie, a miliony związane z organizacją miały zostać zabezpieczone w wieloletniej prognozie finansowej województwa śląskiego. Środki zdobyć ma również Polski Związek Lekkiej Atletyki wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Mistrzostwa Europy byłyby kolejną wielką imprezą zorganizowaną w naszym mieście, która mogłaby się odbyć w dniach od 21 do 27 sierpnia 2028 roku.

Poprzednia edycja ME toczyła się w Rzymie w 2024 roku, a udział wzięło w niej ponad półtora tysiąca zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w 48 konkurencjach. Kolejna edycja została zaplanowana na 2026 rok, a miejscem zmagań będzie wyspiarskie Birmingham

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mark87Treść komentarza: To był słaby rokData dodania komentarza: 17.05.2025, 23:23Źródło komentarza: Prezydent Chorzowa podsumował pierwszy rok kadencji. Zobacz wyniki naszej ankiety! [GALERIA]Autor komentarza: ĆmaTreść komentarza: OBY to był już jego koniec. Trzeba zrobić referendum. Ale jak dalej będzie się zastraszało ludzi to nikt się nie odważy stanąć do walki z bandytami z UM.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 20:12Źródło komentarza: Prezydent podsumuje rok urzędowania. Sprawdzamy kluczowe decyzjeAutor komentarza: ĆmaTreść komentarza: Obecni nie są świeci ale czy chcemy teraz miec w radzie niekompetentnych kolesi Michałka którymi będzie manipulować i zamiast o mieszkańcach myslec będą robic pod Prezydenta? CHSM nie jest własnością UM i nie powinna mieć nic z Tym wspólnegoData dodania komentarza: 17.05.2025, 20:05Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: ĆmaTreść komentarza: Wiadomo, że rodzina musi być na swoim. Michalek teraz chce być wielkim Zbawicielem miasta i zarządzać wszystkim a ludzie ktorzy go wsparli w kamapnii musza miec z tego profity. Jak to w korpo bywa. Sam najpierw wytykał obecnej wladzy kolesiostwo a sam robi dokładnie tak samo. Wpycha niekompetentnych ludzi gdzie się da, którymi może manipulować. Zaraz pozamyka wszystko co się da. W CHSM jak w UM i spółkach wypowie umowy i wprowadzi swoich znajomych pod przykrywką oszczędności i pozniej tylko te pieniądze, nasze z czynszów przeleje na konto nowego stadionu dla Ruchu.Data dodania komentarza: 17.05.2025, 20:02Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: ĆmaTreść komentarza: Niestety ale nie przedstawiono żadnych konkretów a same wyniki zostaly zmanipulowane. Np. Pan Prezydent chwali się, że wydał więcej pieniędzy na edukację aniżeli władza poprzednia ale nie pokazał struktury wydatków ani porównania tej struktury do roku poprzedniego. Jeżeli koszty wynagrodzenia i utrzymania placówek wzrosły to naturalnie na edukację wydano więcej ale o tym już Pan Prezydent nie wspomina tylko chwali się że wydał więcej co jej bezczelnym kłamstwem. A teraz zamyka przedszkola i nikt nawet o tym nie pisze. Naprawdę tak wszyscy są zastraszeni? Czy bandyci już nami manipulują i mają władze w mieście?Data dodania komentarza: 17.05.2025, 19:47Źródło komentarza: Prezydent Chorzowa podsumował pierwszy rok kadencji. Zobacz wyniki naszej ankiety! [GALERIA]Autor komentarza: ZdeguzdowanyTreść komentarza: Wynik jak najbardziej adekwatny do działań PrezydentaData dodania komentarza: 17.05.2025, 18:12Źródło komentarza: Prezydent Chorzowa podsumował pierwszy rok kadencji. Zobacz wyniki naszej ankiety! [GALERIA]
Reklama