Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 12 czerwca 2025 00:15
Reklama
Reklama

Kolejne sukcesy chorzowskiej Sokolni! Mamy medal Mistrzostw Polski Seniorów w akrobatyce sportowej!

W zeszły weekend w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w akrobatyce sportowej. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć zawodników oraz zawodniczek chorzowskiej Sokolni, którzy dumnie reprezentowali nasze miasto, a z województwa dolnośląskiego wyjadą z dwoma medalami!
Kolejne sukcesy chorzowskiej Sokolni! Mamy medal Mistrzostw Polski Seniorów w akrobatyce sportowej!

Źródło: DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie FB

Akrobatyka sportowa to jedna najprężniej rozwijających się dyscyplin sportu gimnastycznego w Polsce i na świecie. Jej historia sięga aż do początku XX wieku.

Co ciekawe jej wyodrębnienie, jako samodzielnej dyscypliny sportowej, a tym samym początek zorganizowanej formy działalności o zasięgu krajowym, nastąpiło dopiero w roku 1952, kiedy to w Sekcji Gimnastyki przy Głównym Komisariacie Kultury Fizycznej, powołana została Komisja Gimnastyki Akrobatycznej i Artystycznej. W marcu 1955 roku w Szczecinie, rozegrano I Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne w Gimnastyce Akrobatycznej, a już w grudniu tego samego roku, w Białymstoku, odbyły się I Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Sportowej.

Od tego czasu minęło prawie 70 lat, a dyscyplina ta ciągle skupia uwagę wielu chętnych. Potwierdzają to tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w akrobatyce sportowej, które to odbyły się w dniach od 16 do 18 maja w Świdnicy. To właśnie w tych dniach do miasta województwa dolnośląskiego zjechali najlepsi akrobaci i akrobatki z całej Polski aby zmierzyć się w wielu różnych kategoriach. 

Wśród startujących nie zabrakło oczywiście zawodników chorzowskiego klubu DOSiR Sokolnia, dumnie reprezentujących nasze miasto na zawodach najwyższego szczebla.  

W kategorii senior świetnie zaprezentowała się dwójka złożona z Mileny Piechy oraz Pauliny Grzyb. Chorzowianki ukończyły zmagania na trzecim miejscu i stanęły na podium Mistrzostw Polski. W tej samej klasie, w pojedynkach dwójek mieszanych walczyli również Mateusz Grzyb oraz Violetta Sobik i finalnie rywalizację ukończyli na piątym miejscu.

Oprócz zmagań w kategorii seniorskiej, w czasie kilku dni turnieju pojedynki toczyły się również w innych kategoriach. Tutaj warto podkreślić fantastyczny wynik i zwycięstwo w klasie II, które odnieśli Stanisław Kucharski wraz z Mileną Wolny

Oprócz tej dwójki, również w drugiej klasie, tylko w rywalizacji trójek kobiet, tuż za podium czyli na czwartym miejscu zameldowały się Julia Ficek, Wiktoria Wolny oraz Nela Kłosek.  Za nimi, bo na miejscu piątym sklasyfikowany został za to inny chorzowski zespół w składzie: Nadia Senderowska, Oliwia Kubara i Milena Gęczek

Warto również dodać, że w kategorii Pre-Youth piąte miejsce zajęły Tamara Wittich, Anna Szymkowiak, Zuzanna Matyjaszczyk.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MaćTreść komentarza: dzięki za sugestie by sprawdzić w wiki. bo mimo jako takiego zainteresowania się chorzowskimi sprawami, umknęło mi, że ten dominujący nad terenem Różanki kosmos, to też dzieło Pana Franty. no i ciekawe gdzie jest wrażliwość Pana architekta na sprzeciwy mieszkańców osiedla, niekoniecznie zachwyconych życiem w cieniu tego budynku.Data dodania komentarza: 11.06.2025, 20:03Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady"Autor komentarza: MaćTreść komentarza: Ja mam inne pytanie - gdzie będzie Pan Franta, jak już estakadę wyburzą i znajdzie się sporo terenu, na którym architekt będzie mógł się "wykazać" ? a z tymi 40 tys co dziennie ową estakadą jeżdżą? a kto się będzie przejmował. poza tym pytanie retoryczne do osób, które są oburzone, że ktoś jeździ estakadą pod ich oknami - a Wy nigdzie nikomu pod oknami nie jeździcie ? Jesteście pewni ?Data dodania komentarza: 11.06.2025, 19:46Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady"Autor komentarza: MaćTreść komentarza: ciekaw jestem komentarzy, jak w Chorzowie tylko ta cisza pozostanieData dodania komentarza: 11.06.2025, 19:37Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady"Autor komentarza: ChorzowianinTreść komentarza: Urzędnicy są bardzo szczęśliwi. Niedługo ich pensje zrównają się z najniższą krajową.Data dodania komentarza: 11.06.2025, 16:52Źródło komentarza: Club Alibi kończy działalność. “Budzenie Wolki” coraz trudniejszeAutor komentarza: WrrrrTreść komentarza: Od bębniarza do grabarza! Dobrze, że nierób znalazł czas na urlop kiedy miasto umiera!Data dodania komentarza: 10.06.2025, 14:43Źródło komentarza: Prezydent zamyka estakadę, wojewoda przywraca kolej i nakazuje kolejne działaniaAutor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Wszyscy którzy mają auto powinni zagłosować nad nowymi miejscami do parkowania w całym mieście!Data dodania komentarza: 10.06.2025, 08:34Źródło komentarza: Chorzowski Budżet Obywatelski właśnie wystartował!
Reklama