Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 czerwca 2026 11:28
Reklama Baner reklamowy

Bez kolejek w OPS

Chorzowianie, którzy chcą korzystać ze świadczeń 500+, od dłuższego czasu skarżyli się na kolejki do okienka w Ośrodku Pomocy Społecznej. Urzędnicy zareagowali na prośby mieszkańców i znaleźli sposób na zażegnanie problemu.
Bez kolejek w OPS

Zastrzeżenia dotyczące długich kolejek w OPS bardzo często zgłaszały pracujące matki, w których imieniu podczas ostatniej sesji rady miasta wystąpił Jan Skórka. - Otrzymałem pismo od mieszkanek Chorzowa, które wskazują, że nie wszystkie matki pobierające świadczenia 500+, są osobami bezrobotnymi. W związku z tym proszą o rozważenie zmiany godzin urzędowania OPS, by umożliwić załatwienie formalności osobom pracującym, bez konieczności brania urlopu – mówił radny.

Największe problemy z uciążliwymi kolejkami w OPS wystąpiły ok. półtora miesiąca temu. Każdy kto przed upływem sierpnia złożył wniosek o przyznanie świadczenia, mógł otrzymać je do końca października. Wcześniej trzeba było jednak odebrać decyzję przy okienku placówki znajdującej się na ul. Kruszcowej 22. To powodowało ogromne kolejki, w których niektórzy czekali nawet kilka godzin. Urzędnicy znaleźli rozwiązanie tej sytuacji.

Teraz osoby oczekujące na decyzję ws. przyznania świadczenia, o terminie odbioru pisma, zostaną poinformowane SMS-em. W dodatku, jeśli osoba, która chce korzystać z programu 500+, nie odbierze pisma w ciągu siedmiu dni, zostanie ono dostarczone pocztą. Po otrzymaniu potwierdzenia odbioru, OPS w ciągu trzech dni roboczych wypłaci świadczenie.

To – zdaniem pracowników ośrodka – pozwoli zażegnać problem. Jeśli tak się nie stanie, pod uwagę brane będą również inne rozwiązania. - W takim przypadku można rozważyć zmianę godzin pracy OPS, na przykład na takie, w jakich funkcjonuje obecnie urząd miasta – zaznaczył podczas sesji zastępca prezydenta miasta, Wiesław Ciężkowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Jak nie, jak po dwoch latach rządow panprezydenta jest gorzej niż przed? To serio myslisz, ze gorzej nie bedzie? Data dodania komentarza: 11.06.2026, 16:15 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Gorzej nie będzie Data dodania komentarza: 11.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: Finał to pokaż sily 5:1 z Wisłą Płock, 6:0 z Beniaminkiem Krosno, 2:0 Warta Poznań. Polfinal 6:0 z Fakro Jelna no i wielki finał ponownie z Wartą Poznań 3:0. Data dodania komentarza: 11.06.2026, 08:56 Źródło komentarza: Złota Maja z Chorzowa! 13-latka Mistrzynią Polski w piłce nożnej Autor komentarza: Chorzowianin Treść komentarza: Kibole zadziałali… no cóż Data dodania komentarza: 10.06.2026, 21:19 Źródło komentarza: Referendum nie będzie. Za mało podpisów, aby odwołać Szymona Michałka Autor komentarza: Leni 234 Treść komentarza: dlaczego nie kursuje linia tramwajowa nr 9 ,gyz moglaby konczyc kurs na Rynku w Chorzowie,niekoniecznie musi kursowac do Stadionu Slaskiego.Jezeli ta linia przez okolo 90 lat kursowala do Chorzowskiego Rynku i nagle jakis "podciotek" zdecydowal,ze przedluzono ja do Stadionun Slaskiego gdzie i tak wozila POWIETRZE . Data dodania komentarza: 10.06.2026, 20:07 Źródło komentarza: Duże zmiany pod estakadą: wraca komunikacja miejska! Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Tyle lat wszyscy to widzą jacy nieudacznicy zyciowi to zrobili! Takich ludzi nalezy natychmiast odwołać z takich stanowisk. Tyle miejsca tam jest i od razu należało to zrobic a nie czekac dziesiątki lat! Całe życie pracujemy na takich nieudaczników i karowrowiczow! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 18:35 Źródło komentarza: Rewolucja na węźle A4 w Chorzowie! Będzie bezpieczniej i płynniej
Reklama
Reklama