Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 02:14
Reklama Baner reklamowy

Za nami konferencja jubileuszowa chorzowskiego Zakładu Radiologii [ZDJĘCIA]

W miniony wtorek w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się konferencja jubileuszowa "Radiologia, diagnostyka obrazowa i medycyna nuklearna - dziś, jutro, pojutrze". Spotkanie dotyczyło nowoczesnych rozwiązań, z których obecnie korzysta Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, a także kierunków rozwoju nowych technologii w tym zakresie.
Za nami konferencja jubileuszowa chorzowskiego Zakładu Radiologii [ZDJĘCIA]

Zakład Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich to jeden z najnowocześniejszych oraz najlepiej wyposażonych w regionie ośrodków diagnostyki obrazowej i izotopowej, który w tym roku obchodzi jubileusz swojego 20-lecia. 

- To jest dla nas bardzo ważne święto szczególnie, że zaczynaliśmy te 20 lat temu bardzo, bardzo skromnie. Teraz, jak widać, jesteśmy olbrzymim zakładem z dwoma tomografami, z pracownią rezonansu, mammografii, USG, densytometrii, radiologii zabiegowej, z pracownią medycyny nuklearnej, gdzie są dwa skanery hybrydowe wykonujące mnóstwo badań. Badamy zarówno dzieci jak i dorosłych, także zakład jest naprawdę ogromny, ogromna jest baza sprzętowa i przede wszystkim jest ogromne, wspaniałe zaplecze wykształconej kadry - wymienia dr n. med. Katarzyna Lipka, Kierownik Zakładu Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej ZSM.

Z okazji 20-lecia istnienia Zakładu w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się konferencja jubileuszowa "Radiologia, diagnostyka obrazowa i medycyna nuklearna - dziś, jutro, pojutrze", nad którą honorowy patronat objął prezydent Andrzej Kotala.

- My cały czas gnamy w przyszłość i do tego właśnie nawiązuje nasza konferencja. Zarówno radiologia jak i medycyna nuklearna to są takie dziedziny medycyny, które bardzo szybko się rozwijają. My oraz zacni wykładowcy z całej Polski będziemy nawiązywali do teraźniejszości, do tego, co będzie jutro i do tego, co będzie dalej - dodaje dr n. med. Katarzyna Lipka.

W programie wydarzenia znalazły się wystąpienia wyjątkowych gości, w tym m.in. prof. dr hab. n. med. Elżbiety Jurkiewicz - Członkini Zarządu Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego i Wiceprzewodniczącej Sekcji Radiologii Pediatrycznej, prof. dr hab. n. med. Leszka Królickiego - Konsultanta Krajowego w dziedzinie Medycyny Nuklearnej, dr n. med. Wojciecha Wawrzynka - Specjalisty Wojewódzkiego w zakresie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Tomasza Kniewskiego, Pawła Smoczyka, Marcina Ślusarczyka oraz Bartosza Ulatowskiego.

Zanim rozpoczęły się wykłady głos zabrał dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich dr n. ekon. Jerzy Szafranowicz.

- Ja na tej konferencji mam taki krótki wstęp. Nie chcę mówić o radiologii, bo zawsze w słowach dyrektora, który jest lekarzem, ale nie jest radiologiem, brzmi to dziwnie. Dlatego chcę tylko powiedzieć jak zarządzać szpitalem, żeby właśnie taki własny zespół stworzyć, bo to jest sztuka. Oczywiście można kupić rezonans czy tomograf za miliony, ale trzeba mieć jeszcze ludzi, którzy to obsłużą. Ludzi, którzy czują się ze sobą dobrze, szanują się wzajemnie. To jest największa sztuka, aby nie przeszkadzać, gdy się ma pewne indywidualności w swoim zespole - podkreślał dr n. ekon. Jerzy Szafranowicz.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Budowa stadionu R jest szaleństwem i marnotrawstwem publicznego grosza. To jest nie do uzasadnienia ekonomicznie ani społecznie. Naprawdę Chorzów ma poważniejsze wydatki. Jak widać Ruch ma gdzie grać.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 14:53Źródło komentarza: Niebieska seria trwa! Ruch ogrywa Stal na ŚląskimAutor komentarza: J.Treść komentarza: Piekna pogoda, sobota... widzów 11.000... po co nam stadion, ktorego nie zapelnimy nawet w polowie?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 12:29Źródło komentarza: Niebieska seria trwa! Ruch ogrywa Stal na ŚląskimAutor komentarza: HmmmTreść komentarza: I bardzo dobrze 😀Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:42Źródło komentarza: Szymon Michałek w nowej radzie przy Prezydencie RP. W tym gremium dominują działacze PiSAutor komentarza: GooolTreść komentarza: Tak ani ławek dla starszych ludzi syf zalegający wszędzie gdzie ci od sprzątania miasta gdzie czystość i dziwić się że szczury sobie biegają w mieście....szok !!za co płacimy jak nikt nie sprząta kto za to odpowiada ...ale nowe deweloperski budować na wynajem w tym syfie....Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:35Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: HohoTreść komentarza: Może i chlewiki i familoki...były tu od zawsze....ale ,ale czysto i schludnie było i na wiosnę czystość aż błyszczała na trawnikach itd..a dziś co....tak syf zalegających liści od pandemii...beton obsrany i do tego wystarczy miotła i pozamiatać to miasto .to tak w skrócie 😆Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:26Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: Fan FrantyTreść komentarza: Czy Franta już zdążył skrytykować?Data dodania komentarza: 11.03.2026, 20:18Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcy
Reklama
Reklama