Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Wybierasz się na koncert Rammstein lub na OFF Festival? Sprawdź jakie udogodnienia komunikacyjne przygotował ZTM

Najpierw koncerty Rammstein, a potem OFF Festival. Na czas tych wydarzeń przygotowano szereg udogodnień w komunikacji miejskiej. Najważniejsze z nich to dodatkowe połączenia tramwajowe i autobusowe, które ułatwią dojazdy i powroty ze Stadionu Śląskiego oraz Muchowca i Doliny 3 Stawów.
Wybierasz się na koncert Rammstein lub na OFF Festival? Sprawdź jakie udogodnienia komunikacyjne przygotował ZTM

Najpierw dwa dni z Rammstein’em…

Rammstein wystąpi na Stadionie Śląskim 30 oraz 31 lipca i to właśnie w te dni Zarząd Transportu Metropolitalnego wdroży kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, zarówno tej tramwajowej, jak i autobusowej. 

- Uczestnicy koncertów, którzy - choćby z racji ograniczonej liczby miejsc parkingowych - nie chcą jechać pod Stadion Śląski samochodem, będą mieli dogodną i bezpieczną alternatywę. Na szczególną uwagę zasługują linie tramwajowe 0, 6 i 41, na których realizowane będą dodatkowe kursy. Dzięki tym połączeniom ułatwione zostaną przejazdy m.in. pomiędzy przystankami Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia. – Przykładowo, dzięki wzmocnieniom na linii 0, tramwaje między Stadionem a centrum Katowic będą kursować co ok. 2-3 minuty – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Chodzi tutaj zarówno o czas przed koncertem, tj. od ok. godz. 15:30 do 20:00, jak i po nim, czyli od ok. 23:00 do 1:00 – dodaje Michał Wawrzaszek. 

Organizator transportu przypomina jednocześnie, że na koncert Rammstein można dojechać również autobusem. ZTM przygotował listę przystanków znajdujących się w pobliżu Stadionu Śląskiego i wykaz linii, które je obsługują. Informacje te, wraz z innymi szczegółami i mapą obrazującą schemat połączeń, dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Organizator transportu przypomina jednocześnie, że bilety na przejazdy można kupić np. poprzez aplikacje mobilne (Mobilny ŚKUP, SkyCash, mPay, moBiLET, zBiletem, JakDojade) oraz w automatach biletowych. Jeśli chodzi o te drugie, to pasażerowie jadący od strony Katowic mają takie urządzenia w pobliżu przystanków Katowice Sądowa, Katowice Piotra Skargi, Katowice Sokolska, Katowice Rondo, Katowice Dworzec, Katowice Rynek, Katowice Rynek/Teatr Śl. i Katowice Mikołowska. Natomiast pasażerowie kierujący się od strony Chorzowa mogą skorzystać z automatów znajdujących się na przystankach Chorzów Rynek i Chorzów Batory Dworzec PKP. 

Dla ułatwienia zakupu biletu, ZTM tymczasowo przeniesie też jeden z automatów biletowych pod Stadion Śląski oraz w niedzielę (30 lipca) w godzinach 10:00 - 16:30 otworzy Punkt Obsługi Pasażera na Dworcu w Katowicach.

…a potem 3 dni zabawy na OFF Festival

Udogodnienia przygotowane przez Miasto Katowice i ZTM to zmiany w ruchu autobusów. Osoby, które wybierają się na koncerty powinny zapoznać się z modyfikacjami rozkładów jazdy linii 110 i 900. 

Najważniejszą informacją jest jednak to, że 4 sierpnia uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna linia S1. Jej trasa będzie przebiegać przez ścisłe centrum Katowic, Muchowiec i Osiedle Paderewskiego. Autobusy będą kursować do nocy z 6 na 7 sierpnia i będą obsługiwać m.in. tymczasowy przystanek Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe 31 i 32 oraz przystanek Muchowiec Droga do Lotniska, który będzie najbliższym przystankiem miejsca festiwalu.

Szczegółowe informacje, wraz z przebiegiem trasy linii specjalnej S1 i mapą obrazującą schemat połączeń, dostępne będą w specjalnie przygotowanym na okoliczność OFF Festivalu komunikacie. Zostanie on opublikowany na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Źródło: ZTM


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A nie jest? Z jednej strony Dąb, z drugiej Tauzen. A bas w nocy niesie się na Siemnianowice i Chorzów Stary. Nie wiem nawet człowieku co ty próbujesz przekazać. Legendia jest w samym środku aglomeracji Data dodania komentarza: 29.07.2026, 06:55 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Rafał Treść komentarza: Legendia jest w środku miasta? Hm,ciekawe,skąd pośiadasz tak rozległą wiedzę? Data dodania komentarza: 28.07.2026, 21:18 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A co ze zwierzętami w ZOO? Sorry, ale środek miasta to nie jest miejsce na takie festiwale. Już całe szczęście Fest zniknął. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 11:25 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: M. Treść komentarza: R.I.P Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:21 Źródło komentarza: Zmarła Anna Knysok. Była dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich i wiceministra zdrowia Autor komentarza: Darek Treść komentarza: Zabłądzili? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 12:55 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bogusław Treść komentarza: Ostatnio coś dużo tych pożarów w Polsce! Czyżby wojna hybrydowa? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama