Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 czerwca 2025 16:00
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Dom Aniołów Stróżów ruszył z pomocą świąteczną w Chorzowie

Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów działa już prawie od 30 lat i wspiera swoich podopiecznych, którzy borykają się z trudnościami życia codziennego. Jak w każde święta stowarzyszenie organizuje pomoc m.in. poprzez darowizny i organizację świąt w placówkach pełniących funkcję drugich domów dla dzieci. Odbędą się również tzw. wigilie uliczne, a dzieci będą miały okazję pomóc przy pieczeniu świątecznych pierniczków, dekorowaniu choinki i przygotowaniu wigilijnych potraw.
Dom Aniołów Stróżów ruszył z pomocą świąteczną w Chorzowie

Stowarzyszenie Aniołów Stróżów od 30 lat pomaga dzieciom na całym Śląsku. Pod opieką fundacji jest wiele dzieci i nastolatków, które wymagają pomocy ze strony dorosłych. Przy okazji świąt fundacja chcę poruszyć istotny problem, jakim jest samotność dzieci, które nie mają możliwości poczuć magii świąt, rodzinnej atmosfery czy nawet myśleć o wymarzonych prezentach. 

- Wiele dzieci na Śląsku mierzy się z dorosłymi problemami, które są dla nich zbyt ciężkie do udźwignięcia. Pod skrzydła naszego Stowarzyszenia trafiają maluchy i nastolatki, które potzrebują wsparcia dorosłych. W anielskich drugich domach otrzymują ciepłe posiłki pomoc w nauce, uczą się jak rozwiązywać konflikty i nawiązywać przyjaźnie - wyjaśnia prezeska stowarzyszenia Monika Bajka.

Stowarzyszenie stara się pomóc dzieciom na wiele sposobów. Jednym z nich jest możliwość wpłacania darowizny na rzecz stowarzyszenia. Darowiznę można przekazać na stronie: www.anioly24.pl/wigilia .

Pomagając "anioły" organizują również wydarzenia mające na celu stworzenie dla dzieci namiastkę świątecznej atmosfery.  Dom Aniołów w tym roku zorganizuje święta w 3 placówkach, które pełnią rolę drugich domów. Oprócz tego będą również tzw. wigilie uliczne. Wszystko to ma być ubarwione tradycyjnymi świątecznymi aktywnościami takimi jak pieczenie pierniczków, dekorowanie choinki i przygotowywanie wigilijnych potraw. 

Dom Aniołów pomaga na bardzo dużo sposobów. Dzięki ich inicjatywie w ich sklepie można zakupić świąteczne prezenty, z których dochód zostanie przekazany na pomoc dzieciom. Na stronie można zakupić wiele produktow ze świątecznym brandem, które mogą służyć jako prezent, ale również jako ozdoby świąteczne. Sklep znajduję się pod tym linkiem: https://sklepik.anioly24.pl/.

Do 24 grudnia Dom Aniołów będzie organizował akcje charytatywne w chorzowskich lokalach usługowych. 

- Wiemy, że chorzowianie mają wielkie serca i mamy nadzieję, że w tym roku również podzielą się świąteczną magią z dziećmi, które tak bardzo jej potrzebują - mówi prezeska stowarzyszenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: looTreść komentarza: to dopiero wierzchołek góry lodowejData dodania komentarza: 27.06.2025, 13:55Źródło komentarza: Co dalej z zatrzymanym przez CBŚP byłym prezydentem Chorzowa? Decyzja zapadnie jeszcze dziśAutor komentarza: EwelinkaTreść komentarza: 1. Nie ma terenów przeznaczonych pod obwodnicę. Jest koncepcja obwodnicy, która miała iść po prywatnych terenach. właściciele tych terenów zagospodarowali sobie swoje działki zgodnie z prawem, bo odkąd pieniądze poszły na stadion w warszawie nie było anina projekt ani na wywłaszczenia i odszkodowania. 2. Podczas remontu rynku nie wiadomo było, że estakada jest "w najblizszym czasie do rozbiórki" chyba że ma pan jakiś dowód potiwerdzający fakt, że w 2010 roku wiadomo było, że estakada jest do rozbiórki. 3. Inwestycja drogowa za estakadą w strone bytomia to część przebudowy większego układu i ma sens gdyby metalowców można bylo dojechać do krakusa i tak powinno być, wtedy zamknieta estakada nie bylaby tak uciazliwa, bo od strony bytomia moznaby dojechac na chorzow stary ALE niejaki pan pyszalek zablokowal polacenie metalowcow z krakusa i dlatego ta przebudowa duza nia ma sensu. ale prawda jest taka, ze nie ma sensu przez Pyszalka. 4. Oddanie terenow po opt, ktore nie nalezaly do parku slaskiego odbyly sie zgodnie z prawem i to juz bylo badane i nikt nic nie znalazl. Organy scigania dziekuja za pana pomoc.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 12:03Źródło komentarza: Były prezydent Chorzowa z wnioskiem o areszt!Autor komentarza: ChTreść komentarza: Miasto odżyje po pozbyciu się tego nowotworu czasów słusznie minionych. Estakada zabiła tą część miasta, która jest w jej pobliżu.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 11:17Źródło komentarza: Debata na temat przyszłości chorzowskiej estakady podczas sesji Rady Miasta! Zapadły pierwsze decyzjeAutor komentarza: ChTreść komentarza: Miasto odżyje po pozbyciu się tego nowotworu czasów słusznie minionych. Estakada zabiła tą część miasta, która jest w jej pobliżu.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 11:16Źródło komentarza: Debata na temat przyszłości chorzowskiej estakady podczas sesji Rady Miasta! Zapadły pierwsze decyzjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Informacje dodatkowe dla organow ścigania: 1. Zabudowa terenów zarezerwowanych pod projekt obwodnicy. 2. Remont rynku w sytuacji gdy wiadomo, ze estakada jest w najblizszym czasie do rozbórki. 3. Inwestycja drogowa za estakada w strone Bytomia. 4. Oddawanie terenów parku deweloperom.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 11:11Źródło komentarza: Były prezydent Chorzowa z wnioskiem o areszt!Autor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Miejmy nadzieję ze pojiesie konsekwencje za swoje czyny! Czas na sprawiedliwość!Data dodania komentarza: 27.06.2025, 10:57Źródło komentarza: Były prezydent Chorzowa z wnioskiem o areszt!
Reklama
Reklama