Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 06:57
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Miasto Chorzów oferuje dofinansowanie do zabiegów zwierząt. Właśnie ruszył nabór wniosków!

Na stronie internetowej chorzowskiego magistratu pojawiła się istotna informacja dla wszystkich właścicieli czworonogów. Od 2 kwietnia można ubiegać się o dofinansowanie do zabiegów kastracji oraz sterylizacji zwierząt.
Miasto Chorzów oferuje dofinansowanie do zabiegów zwierząt. Właśnie ruszył nabór wniosków!

O dofinansowanie w wysokości 100% kosztów zabiegu kastracji czy sterylizacji mogą starać się właściciele zwierząt, którzy zamieszkują i są zameldowani, czasowo lub na stałe, na terenie Miasta Chorzów. Ponadto ich pupile (dotyczy kotów i psów) są zaczipowane oraz posiadają (w przypadku psów) aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie.

Wnioski o przyznanie takiego dofinansowania można znaleźć >>TUTAJ<< lub w pokoju 409 w Urzędzie Miasta Chorzów. Ich przyjmowanie rozpoczęło się 2 kwietnia i potrwa do 30 listopada 2024 roku lub do wyczerpania środków finansowanych na ten cel.

- Warunkiem uzyskania dofinansowania jest pozytywne rozpatrzenie wniosku oraz łączne spełnienie poniższych warunków: złożenie wniosku; okazanie dowodu tożsamości, książeczki zdrowia zwierzęcia, metryki, paszportu zwierzęcia potwierdzającego prawo do zwierzęcia; przedstawienie zaświadczenia o aktualnym szczepieniu przeciw wściekliźnie (dotyczy psów); oraz podanie numeru mikroczipa lub przedstawienie zaświadczenia o elektronicznym oznakowaniu zwierzęcia. Mikroczip musi być zarejestrowany w elektronicznej bazie danych (dowolnej). Fakt elektronicznego oznakowania zwierzęcia będzie weryfikowany w elektronicznej bazie danych nadzorującej system znakowania zwierząt - czytamy w regulaminie.

W przypadku, gdy liczba wniosków będzie przekraczała przyznany limit środków finansowych, o przyznaniu dofinansowania będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Jeśli lekarz wykonujący zabiegi uzna, że zwierzę nie może zostać poddane zabiegowi ze względu na wiek lub z innych względów medycznych, to zwierzę zostanie wykluczone z akcji. Wtedy też zakwalifikowane zostanie kolejne zwierzę z listy, które wcześniej nie zostało uwzględnione.

Akcja, jaką jest dofinansowanie do kastracji i sterylizacji zwierząt domowych, ma na celu popularyzację tych zabiegów jako skutecznej metody ograniczania nadpopulacji kotów oraz psów, co w efekcie ma zminimalizować liczbę czworonogów trafiających do schronisk. Zabiegi finansowane są z Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Miasto Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”Autor komentarza: MzymonSichałekTreść komentarza: Już widzę ten remont jakby Chorzów miał zarządzać Parkiem Śląskim… no, ale najważniejsze to domagać się podatków żeby było za co złodziejom postawić drugi stadion przy Cichej XDData dodania komentarza: 3.12.2025, 14:10Źródło komentarza: Coraz bliżej do modernizacji Rosarium. Ogród wkrótce odzyska swój dawny blask!Autor komentarza: MichałekWONTreść komentarza: Kolejna ankieta organizowana przez drużynę Michałka? 😂Data dodania komentarza: 3.12.2025, 14:09Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto Chorzów
Reklama
Reklama
Reklama