Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 29 stycznia 2026 22:36
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Straciła kontrolę nad pojazdem. Swoją podróż zakończyła w rowie

W minionym tygodniu odbyły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość”. W Chorzowie nie obyło się bez niebezpiecznych incydentów.
Straciła kontrolę nad pojazdem. Swoją podróż zakończyła w rowie

Stróże prawa prowadzą wiele działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Takie czynności odbywają się cyklicznie i dotyczą zwalczania różnego rodzaju zagrożeń. Podczas akcji „Prędkość”, prowadzonej przez policyjną drogówkę, kontrole mają na celu nadzorowanie i egzekwowanie przestrzegania zasad prędkości na drogach.

Podczas ostatniej tego typu akcji, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, prędkość pojazdów była kontrolowana w kilku punktach Chorzowa, zarówno statycznie jak i dynamicznie, za pomocą radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. Policjanci skupili się na miejscach, gdzie często dochodzi do wypadków z powodu nadmiernego przyspieszenia, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.

W ciągu całego dnia ujawniono aż 100 przypadków łamania przepisów, za co zastosowano odpowiednie sankcje prawne, dostosowane do charakteru wykroczenia.

Jak się okazuje, mimo podejmowanych przez policję działań, wciąż zdarzają się niebezpieczne incydenty. 38-letnia chorzowianka straciła kontrolę nad swoim pojazdem, kończąc podróż w rowie przydrożnym. Choć sytuacja wydawała się groźna, na szczęście skończyła się tylko na stratach materialnych.

- Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności - przypominają chorzowscy mundurowi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Bawicie się naszym kosztem. Politycy, tfu!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 13:57Źródło komentarza: Budżetowe „być albo nie być” Chorzowa. Czy prezydent Michałek dogadał się z PiS-em?Autor komentarza: WrrrrrTreść komentarza: PiS za stołki sprzeniewierza zaufanie mieszkańców! Wstyd, hańba!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 11:37Źródło komentarza: Co ze wsparciem dla Ruchu Chorzów? Dotacja celowa pod znakiem zapytaniaAutor komentarza: Wkurzony mieszkaniecTreść komentarza: Rodzi się nowa koalicja dla Chorzowa. Kibolsko-pisowsko-konfederacka, teraz będzie kraina mlekiem i miodem płynąca.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 11:30Źródło komentarza: Co ze wsparciem dla Ruchu Chorzów? Dotacja celowa pod znakiem zapytaniaAutor komentarza: slazakTreść komentarza: To będą zmarnowane pieniadze podatnika!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 10:18Źródło komentarza: Co ze wsparciem dla Ruchu Chorzów? Dotacja celowa pod znakiem zapytaniaAutor komentarza: Ruby1920Treść komentarza: Chlestowski jest z KO oczywisxienze ta spółka robi pod górkę Michalkowi. Trzymej się chopie i ni dej się tym politykierom. Ino RuchData dodania komentarza: 29.01.2026, 10:13Źródło komentarza: Co ze wsparciem dla Ruchu Chorzów? Dotacja celowa pod znakiem zapytaniaAutor komentarza: obywatelTreść komentarza: Jedzie taki kretyn jak szaleniec, stwarza zagrożenie, ma gdzieś społeczeństwo i czyje się jeszcze pokrzywdzony działaniami służab Ale jak rozbije to przyjdzie oczywiście do państwowej służby zdrowia po ratunek, bo przecież mu się należała będzie pomoc, za kasę tego samego społeczeństwa którym pogardza.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:46Źródło komentarza: 320 km/h na A4 w Chorzowie. Policja szuka świadków i prosi o pomoc
Reklama
Reklama