Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 29 stycznia 2026 22:36
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Wracają konsultacje społeczne w sprawie rewitalizacji Chorzowa

22, 23 i 24 kwietnia będzie można spotkać się z przedstawicielami zarządu Miasta Chorzów w czterech różnych lokalizacjach. Konsultacje w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Chorzów ruszyły w środę i potrwają do połowy maja.
Wracają konsultacje społeczne w sprawie rewitalizacji Chorzowa

Źródło: UM Chorzów

Prezydent Miasta Chorzów Szymon Michałek zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Chorzów do roku 2030 oraz projektu Uchwały Rady Miasta Chorzów w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady wyznaczania składu oraz zasady działania Komitetu Rewitalizacji.

Proces ten został już przeprowadzony w okresie od 19 września 2024r. do 25 października 2024r. Jednak, z uwagi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody śląskiego, mieszkańcy ponownie będą mieli okazję mieć wpływ na ten ważny kierunek kształtowania najbliższej okolicy.

“Miasto ogłasza ponowne konsultacje społeczne projektu tejże uchwały, skorygowanej o zapisy dot. liczby członków Komitetu Rewitalizacji. Zmiana polega na uściśleniu liczby członków poprzez wprowadzenie zapisu, iż Komitet Rewitalizacji liczy 15 członków. Wymóg przeprowadzenia konsultacji społecznych wynika z ustawy o rewitalizacji (art.6)” - czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Trzy dni, cztery lokalizacje

Konsultacje odbywają się w okresie od 9 kwietnia 2025 r. do 16 maja 2025 r. W tym czasie można składać uwagi do projektów ww. dokumentów w formie: elektronicznej, papierowej oraz elektronicznego formularza ankiety (dostępne na stronie Urzędu Miasta Chorzów).

Dodatkowo mieszkańcy mają możliwość wzięcia udziału w otwartych spotkaniach konsultacyjnych, które odbędą się w dniach:

  • 22 kwietnia 2025 r. g. 16.30 (wtorek), Centrum Integracji Międzypokoleniowej, ul. Dąbrowskiego 7,

  • 23 kwietnia 2025 r. g. 16.30 (środa), Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59,

  • 23 kwietnia 2025 r. g. 18.00 (środa), Miejski Dom Kultury „Batory”, ul. Stefana Batorego 6,

  • 24 kwietnia 2025 r. g. 16.30 (czwartek), Centrum Inicjatyw Społecznych, ul. 3 Maja 18.

Zastrzega się, że nie będą rozpatrywane uwagi, opinie i propozycje: niedotyczące zakresu konsultacji; z datą wpływu przed 9 kwietnia 2025 r. oraz po 16 maja 2025 r.; nie zawierające danych kontaktowych, tj. adresu mailowego lub numeru telefonu.

Proces konsultacji społecznych odbywa się na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Chorzów. Więcej informacji wraz z dokumentami do pobrania znajdują się na stronie internetowej mieszkancy.chorzow.eu

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Bawicie się naszym kosztem. Politycy, tfu!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 13:57Źródło komentarza: Budżetowe „być albo nie być” Chorzowa. Czy prezydent Michałek dogadał się z PiS-em?Autor komentarza: WrrrrrTreść komentarza: PiS za stołki sprzeniewierza zaufanie mieszkańców! Wstyd, hańba!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 11:37Źródło komentarza: Co ze wsparciem dla Ruchu Chorzów? Dotacja celowa pod znakiem zapytaniaAutor komentarza: Wkurzony mieszkaniecTreść komentarza: Rodzi się nowa koalicja dla Chorzowa. Kibolsko-pisowsko-konfederacka, teraz będzie kraina mlekiem i miodem płynąca.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 11:30Źródło komentarza: Co ze wsparciem dla Ruchu Chorzów? Dotacja celowa pod znakiem zapytaniaAutor komentarza: slazakTreść komentarza: To będą zmarnowane pieniadze podatnika!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 10:18Źródło komentarza: Co ze wsparciem dla Ruchu Chorzów? Dotacja celowa pod znakiem zapytaniaAutor komentarza: Ruby1920Treść komentarza: Chlestowski jest z KO oczywisxienze ta spółka robi pod górkę Michalkowi. Trzymej się chopie i ni dej się tym politykierom. Ino RuchData dodania komentarza: 29.01.2026, 10:13Źródło komentarza: Co ze wsparciem dla Ruchu Chorzów? Dotacja celowa pod znakiem zapytaniaAutor komentarza: obywatelTreść komentarza: Jedzie taki kretyn jak szaleniec, stwarza zagrożenie, ma gdzieś społeczeństwo i czyje się jeszcze pokrzywdzony działaniami służab Ale jak rozbije to przyjdzie oczywiście do państwowej służby zdrowia po ratunek, bo przecież mu się należała będzie pomoc, za kasę tego samego społeczeństwa którym pogardza.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:46Źródło komentarza: 320 km/h na A4 w Chorzowie. Policja szuka świadków i prosi o pomoc
Reklama
Reklama