Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 07:43
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

DZ: Śląsk: tu zakupy robi się naprawdę wygodnie

Gdzie najlepiej (bo najbardziej komfortowo) robić zakupy? Między innymi w naszym województwie! Jak donosi Dziennik Zachodni, w rankingu "Otodom", którego jedną z kategorii były właśnie wygodne zakupy, wiele śląskich miast znajduje się w czołówce. W tym i Chorzów.
DZ:  Śląsk: tu zakupy robi się naprawdę wygodnie

Raczej większość z nas nie przepada za marnowaniem dużej ilości czasu na zakupach i dojażdzaniu do odległych marketów. Jak się okazuje, nasze miasto jest jednym z tych, które wypadają lepiej pod względem wygody zakupów:

- W pierwszej dziesiątce „10 najwyżej ocenionych dużych miast” (od 50 do 300 tys. Mieszkańców) są Świętochłowice, Chorzów, Bytom, Ruda Śląska, a także Siemianowice Śląskie. Chorzów i Świętochłowice miały identyczny wynik – 6,14, można powiedzieć, że są na 3 miejscu w rankingu - informuje Dziennik Zachodni. Dalej można przeczytać, że prezydent Kotala jest zadowolony z tego wyniku:

- Satysfakcji z dobrego rezultatu swojego miasta nie kryje prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala. - Cieszymy się, że Chorzów po raz kolejny znalazł się na wysokim miejscu w rankingu serwisu "Otodom". Mówi się, że dobrze „urządzone” miasto to takie, gdzie wszędzie jest blisko – miasto, w którym droga do szkoły, pracy czy placu zabaw zajmuje maksymalnie 5 minut - czytamy dalej. Pełna wypowiedź prezydenta oraz cały artykuł na ten temat jest dostępny na dziennikzachodni.pl
 
Źródło: dziennikzachodni.pl
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”Autor komentarza: MzymonSichałekTreść komentarza: Już widzę ten remont jakby Chorzów miał zarządzać Parkiem Śląskim… no, ale najważniejsze to domagać się podatków żeby było za co złodziejom postawić drugi stadion przy Cichej XDData dodania komentarza: 3.12.2025, 14:10Źródło komentarza: Coraz bliżej do modernizacji Rosarium. Ogród wkrótce odzyska swój dawny blask!Autor komentarza: MichałekWONTreść komentarza: Kolejna ankieta organizowana przez drużynę Michałka? 😂Data dodania komentarza: 3.12.2025, 14:09Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto Chorzów
Reklama
Reklama
Reklama