Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 kwietnia 2026 05:32
Reklama Baner reklamowy

Onet: Ruszyła rekrutacja do projektu "Śląskie. Inwestujemy w talenty”

Rozpoczęto rekrutację do projektu "Śląskie. Inwestujemy w talenty. Dla uczniów uczęszczających do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych to okazja na zdobycie stypendium, które wynosi 500zł miesięcznie. Jednakże, aby uzyskać finansowe wsparcie, należy spełnić pewne kryteria.
Onet:  Ruszyła rekrutacja do projektu "Śląskie. Inwestujemy w talenty”

Projekt "Śląskie. Inwestujmy w talenty" realizuje Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Stypendium otrzyma w sumie 600 najbardziej uzdolnionych uczniów.

- Aby otrzymać stypendium, konieczne jest spełnienie kryteriów obowiązkowych. (...) kandydat musi m.in. na stałe mieszkać w woj. śląskim, osiągnąć wymagany wyniku ze sprawdzianu zewnętrznego na zakończenie szkoły podstawowej lub egzaminu gimnazjalnego, mieć wysoką średnią na zakończenie poprzedniego roku nauki i nie pobierać innego stypendium za wyniki w nauce w łącznej kwocie ponad 1180 zł rocznie - informuje Onet - Szansa na stypendium wzrasta, jeśli są uczniowie laureatami lub finalistami olimpiad i turniejów co najmniej II stopnia oraz konkursów o zasięgu co najmniej wojewódzkim z przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych lub technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wśród dodatkowo punktowanych kryteriów jest także m.in. orzeczenie o niepełnosprawności - czytamy dalej. Czytaj więcej: slask.onet.pl

 

źródło: slask.onet.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A kiedy w koncu zlikwidujecie estakade i wybudujecie obwodnice? Jak nie potraficie to oddajcie wladze tym co potrafia. Jak potraficie to brac sie do roboty, bo juz dosc czasu zmarnowaliscie!Data dodania komentarza: 29.04.2026, 19:27Źródło komentarza: Z Bytomia do Katowic pojedziemy szybciej. Tramwaje Śląskie podpisały umowy na przebudowę torowiskaAutor komentarza: ChorzowianinTreść komentarza: Zamiast pisac takie glupoty lepiej lec i zbierej podpisy pod referendum. Zgrana ekipa juz czeka.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 13:40Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady"Autor komentarza: YjzelTreść komentarza: Estakada powinna być zlikwidowana. Zamiast dumać jak ją reanimować myślcie nad organizacją środków i budową obwodnicy. W polsce są środki na budowy obwodnic małych miasteczek i wsi, bo takie się ciagle buduje. Na tak ważną inwestycje tym bardziej będą. A jak Wy politycy jesteście za słabi aby dowieźć ten temat to poprosimy jako społeczeństwo łatwoganga a pomoc. Tylko czy wtedy będziecie nam jeszcze do czegoś potrzebni?Data dodania komentarza: 28.04.2026, 13:32Źródło komentarza: Estakadą przejadą pojazdy do 15 ton?Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Niekończąca się opowieść...Data dodania komentarza: 28.04.2026, 11:44Źródło komentarza: Estakadą przejadą pojazdy do 15 ton?Autor komentarza: obywatelTreść komentarza: Dotyczy stadionu komentarz mateusza borka any komentator. – Jak ja słyszę, że nowy stadion w Chorzowie ma być budowany etapami, a cały proces potrwa 10 lat, to jestem załamany. Przecież gdy zostanie oddana czwarta trybuna, pierwsza będzie już wymagała remontuData dodania komentarza: 27.04.2026, 16:16Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Brawo!Data dodania komentarza: 27.04.2026, 12:26Źródło komentarza: Chorzów w walce z rakiem! Ponad 100 osób zgoliło włosy, a Polska zebrała rekordowe miliony
Reklama
Reklama