Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 08:50
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Potrzebujesz porady prawnej? Zgłoś się po nieodpłatną pomoc!

Paragrafy? Kruczki prawne? Urzędowe pisma? Jeśli chcesz uzyskać bezpłatną i rzetelną poradę prawną, zgłoś się do jednego z chorzowskich punktów, w który są one udzialane.
Potrzebujesz porady prawnej? Zgłoś się po nieodpłatną pomoc!

Porady będą udzielane przez adwokatów, radców prawnych oraz prawników w czterech punktach - po jednym na dzielnicę (Chorzów II, Chorzów Stary, Chorzów Centrum oraz Chorzów Batory). Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości

Poniżej zamieszczamy dokładne adresy punktów, oraz harmonogram ich działania:

1. Punkt w siedzibie Centrum Inicjatyw Społecznych, przy ul. 3 Maja 18, pomoc świadczona przez adwokatów w godzinach:

- poniedziałek , wtorek i piątek od 10.00 do 14.00

- środa w godzinach od 13.00  do 17.00

- czwartek w godzinach od 14.00 do 18.00

2. Punkt w siedzibie Centrum Pracy Socjalnej, przy ul. Kasprowicza 2, pomoc świadczona przez radców prawnych w godzinach:

- poniedziałek i środa w godzinach od 13.00 do 17.00

- wtorek, czwartek i piątek w godzinach od 10.00 do 14.00

3. Punkt w siedzibie Centrum Aktywizacji Społecznej, przy ul. Powstańców 70/3, prowadzony przez Śląską Fundację Obywatelską Lex Civis. Nieodpłatnej pomocy prawnej udziela adwokat, radca prawny oraz prawnik w godzinach:

- poniedziałek i piątek w godzinach od 8.00 do 12.00

- wtorek i środa w godzinach od 13.00 do 17.00

- czwartek w godzinach od 9.00 do 13.00

4. Punkt w Miejskim Domu Kultury „Batory” przy ul. Stefana Batorego 6, prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rodziny. Nieodpłatnej pomocy prawnej udziela radca prawny oraz prawnik w godzinach:

- poniedziałek w godzinach od 12.00 do 16.00

- wtorek w godzinach  od 10.00 do 14.00

- środa w godzinach  od 11.00 do 15.00

- czwartek w godzinach  od 15.00 do 19.00

- piątek w godzinach  od 8.00 – 12.00

 

Źródło: UM Chorzów/MDK „Batory”


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Czy to znowu próba rozmontowania parku?! Najpierw wycinanie drzew i sprzedaz parku pod budowę blokow a teraz demontaż symboli parku?!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 19:48Źródło komentarza: Żyrafa wciąż bez głowy. I chyba jeszcze długo jej nie odzyskaAutor komentarza: Woda może się i rozchodzi, ale układy i znajomości nieTreść komentarza: Chorzów ma pecha. Anna Piontek miejskim konserwatorem zabytków. Trybunę stadiony Ruchu powstałą w 1937 roku, już skasowała. Teraz opowiada głupoty o wodzie, która się rozchodzi. Ta pani była dyrektorem Muzeum Ziemi PAN. Zaledwie po dwóch latach swoich rządów w muzeum, wyleciała ze stołka. Otrzymała dymisję w połowie dyrektorskiej kadencji. Oczywiście w reklamowaniu się na Fejsie, czy innych społecznościowych mediach, nic o tym nie wspomni. Jest mistrzynią autoreklamy. Z wykształcenia jest jedynie magistrem. Teraz mieszkańcy Chorzowa muszą doświadczać jej działań.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 19:42Źródło komentarza: Zespół ds. transformacji śródmieścia zabrał głos. “Jesteśmy w stanie przywrócić światłość temu miejscu”Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”
Reklama
Reklama
Reklama