Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Onet: Bez podwyżek będzie strajk w Polskiej Grupie Górniczej

Być może czeka nas strajk - związki zawodowe Polskiej Grupy Górniczej powołały Sztab Protestacyjno-Strajkowy. Wzięłyby w nim udział wszystkie kopalnie należące do spółki. Powodem są oczywiście zarobki - PGG domaga się podwyżek.
Onet: Bez podwyżek będzie strajk w Polskiej Grupie Górniczej

Kolejne mediacje między centralami związkowymi a zarządem PGG odbędą się w przyszłym tygodniu, tj. w poniedziałek 23 kwietnia. Związkowcy domagają 10% podwyżek dla pracowników, co znacznie różni się od propozycji ze strony PPG. Jeżeli grupy nie dojdą do porozumienia, dojdzie do strajku. Ma być on ostrzeżeniem:

– Jeżeli mediacje ostatniej szansy 23 kwietnia również zakończą się fiaskiem, dzień później przeprowadzimy masówki informacyjne dla załóg, a 25 kwietnia zorganizowany zostanie dwugodzinny strajk ostrzegawczy – mówi Bogusław Hutek, przewodniczący Solidarności w PGG po spotkaniu central związkowych działających w spółce, które odbyło się dziś w Katowicach - informuje portal Onet.

Czytaj więcej: slask.onet.pl

 

Źródło: slask.onet.pl 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: HmmmTreść komentarza: I bardzo dobrze 😀Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:42Źródło komentarza: Szymon Michałek w nowej radzie przy Prezydencie RP. W tym gremium dominują działacze PiSAutor komentarza: GooolTreść komentarza: Tak ani ławek dla starszych ludzi syf zalegający wszędzie gdzie ci od sprzątania miasta gdzie czystość i dziwić się że szczury sobie biegają w mieście....szok !!za co płacimy jak nikt nie sprząta kto za to odpowiada ...ale nowe deweloperski budować na wynajem w tym syfie....Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:35Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: HohoTreść komentarza: Może i chlewiki i familoki...były tu od zawsze....ale ,ale czysto i schludnie było i na wiosnę czystość aż błyszczała na trawnikach itd..a dziś co....tak syf zalegających liści od pandemii...beton obsrany i do tego wystarczy miotła i pozamiatać to miasto .to tak w skrócie 😆Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:26Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: Fan FrantyTreść komentarza: Czy Franta już zdążył skrytykować?Data dodania komentarza: 11.03.2026, 20:18Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcyAutor komentarza: slazakTreść komentarza: Czyli za kilka lat...;)Data dodania komentarza: 11.03.2026, 15:30Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcyAutor komentarza: obw chorzowaTreść komentarza: Kolejny świetny arfument co zrobił prezydent michałałek dla chorzowskich seniorów ustalił nowe stawki w domach pomocy spolecznej co bezpośrednio wpłynie na budrzety pensjonariuszy i ich rodzin koszty są bardzo wysokieData dodania komentarza: 11.03.2026, 06:37Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!
Reklama
Reklama